Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna dorówna titanowi w innej rozdzielczości??


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dominator-gt,

Recommended Posts

Witam mam dość nietypowe pytanie otóż jaka karta graficzna dorówna titanowi w takim sensie

Naprzykład na ultra detalach titan w rozdzielczości 1920:1080 w danej grze ma 120fps

A jakaś inna karta graficzna w rozdzielczości 1440:900 (chyba tak) też na ultra w tej samej grze ma 120 fps

 

Mam nadzieję że zrozumieliście mnie

Z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@abizer

 

Wątpię w to.

 

A co do pytania ? Możesz to policzyć hehe ale między Bogiem a prawdą to wszystko zaczynając od 670 w takiej rozdziałce, zgniecie każdy tytuł naporem generowanych fps.



A Twój monitor i percepcję odbierania fps tym bardziej. :D

Link to post
Share on other sites

Efendi360 jak mogę to obliczyć??

 

Czyli najlepszym wyborem do minitora w rozdzielczości 1440:900 jest GTX 670 tak??

 

mam jeszcze ostatnie pytanie jak poradziła by sobie karta graficzna sapphire radeon 7950 vapor rozdzielczości 1440:900 ultra detalach w najnowszy grach??

 

Odpowie mi ktoś na moje pytania??

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1440x900 = 1.3 mpix

1920x1080 = 2 mpix

 

W bardzo dużym uproszczeniu i pomijając różnice w architekturze high endu i tanich kart. Potrzebujesz o 50% wydajniejszej karty, aby w 1080p osiągnąć taką samą wydajność.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_Titan/27.html

 

Z tego wynika, że 660ti w 1440x900 jest mniej więcej na poziomie titana wyświetlającego 1080p.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najczęściej tak. Ale są różnice w architekturze, a obciążenie nie wszystkich jednostek rośnie liniowo ze wzrostem rozdzielczości. Czasem będzie lepiej przez lepsze skalowanie mniejszego układu, czasem odwrotnie, bo np. msaa spowoduje bottleneck na podsystemie pamięci.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...