Skocz do zawartości

Jakie gry pójdą mi na tym kompie?


Recommended Posts

Witam
Przymierzam się do kupna komputera do GIER i Internetu, toteż mam kilka ważnych pytań.
A mianowicie: mam już prawie cały zestaw zaplanowany od A do Z (prawie ;) ) Zadaję je tutaj, ponieważ ja się na tym kompletnie nie znam a większość użytkowników tak, więc nie chcę kupić gówna za przeproszeniem. 
Poniżej napiszę Wam moje zestawienie:

Procesor: Intel i5 
Zasilacz: 700W, markowy, z aktywnym PFC
Monitor: 24'', FullHD, 16:9, nie patrzeć na kontrast dynamiczny :) , jak największy kontrast statyczny, 3-4 ms, LED,
Myszka: Logitech g400, przewodowa :D
Klawiatura: jakąś od Logitecha
Ram: 8GB DDR3
Płyta główna: Asus (tu proszę Was doradźcie mi jaką, konkretnie, nie chcę 100 tematów pisać :)
Windows 7 x64
Napęd: ... :D jaki?
Obudowa: nie wiem jaka, jakaś dosyć dobra może być ;)
Karta graficzna: i tu też problem - wiem, że nVidię serii 400 GTX (wzwyż), ale czy one są dobre? Oby tak :D
Głośniki mam jeszcze od lapka (Logitechowe)
Karta dźwiękowa: pierwszy raz słyszę, czy ona do grania potrzebna? Bo na pudełkach od gier jest napisane: karta dźwiękowa taka i taka :D więc nie wiem, chyba nie?

Jeszcze raz napiszę, że ja się w tym nie lubuję i ogólnie rzecz biorąc nie znam się :D
Cały ten zestaw, myślę, że można zmieścić w okolicach 3500 zł.
Jeżeli jakiejś części od kompa zapomniałam dodać, upomnijcie mnie w komentarzach i napiszcie konkretnie jaką :)
Najbardziej ten komputer będzie mi służył do GIER i Internetu. Nie do żadnych Officów i Wordów :D

I na koniec: jakie gry wejdą na to? Rozważę każdy gatunek, tylko by była grywalna :D Mogę dodać, że szaleję za GTA, FarCry'ami, Assassinami (wszystkim co od Ubi powstało).
PS. O wszystko chodzi mi ogólnie o cena-jakość. Nie chcę, ale wręcz nie chcę płacić za kompa z 5000 tyś. to nie na mój budżet :D
Z góry dzięki za odpowiedzi :D

 

Link to post
Share on other sites

Możesz napisać po ludzku korzystając z tego:  :?: 

Zastosowanie komputera :
Maksymalna kwota :
Których części potrzebuję :
Czy będę podkręcać sprzęt? :
Rozdzielczość mojego monitora :
Specjalne wymagania :
Części z poprzedniego komputera :
Własna propozycja zestawu :
Inne :


Szczerze mówiąc przeczytałem to wszystko, mimo że mi się nie chciało tylko dla tego, że jesteś (chyba) dziewczyną, więc będę twoim księciem i Cię uratuje.
Zrozumiałem, że masz na cały zestaw 3500zł (monitor + peryferia + buda + system Micro$hitu), tak więc:
Procesor: Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 669 zł
Płyta główna: MSI Z68A-G43 rev.G3 /intel Z68/ 249 zł
Pamięć RAM: Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix 110 zł
Dysk twardy: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 249 zł
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008) 1099 zł
Nagrywarka DVD: LG GH24NS95 SATA (black) 69 zł
Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza) 149 zł
Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W 199 zł
System operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1 359 zł  :right:  wywalając to bydle można dużo lepszy sprzęt kupić albo dołożyć tą kwotę do monitora
Suma: 3152.00 zł
Zestaw do złożenia na www.esc.pl lub www.agito.pl
Monitor: BenQ 21.5" LED GW2255 395,00 zł - najtańszy monitor Benq'a z matrycą VA, w tej cenie nie ma konkurentów. Jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu, aczkolwiek wiadomo nie jest on idealny, ale wyświetlany na nim obraz jest bardzo zadowalający i cieszy oko. Kolorki są fajne, nie widzę smużenia, nawet po "skosie" widać wszystko. Poczytaj o matrycy VA w dziale monitory to wszystkiego się dowiesz.
Monitory dla entuzjastów, grafików i "zawziętych graczy" kosztują dosyć dużo, a ten oferuje bardzo przyzwoitą jakość w niskiej cenie. Niestety dobry 24" to koszt ok 550-700zł, a jeśli chcesz ten system to niestety nie da rady...

kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

Streszczając wszystko masz do dyspozycji:
4 rdzeniowy procesor, który poradzi sobie w każdej obecnej grze. Niestety ma zablokowany mnożnik (nie podkręcisz zmieniając mnożnik) i nie posiada zintegrowanego układu graficznego. Płyta główna umożliwi OC (podkręcanie), jednak tylko przez zmianę taktowania szyny systemowej (to jest nieco trudniejsze, trzeba kontrolować więcej parametrów itd.). W przyszłości jak byś chciała się zabawić z tym OC to dokupisz cooler cpu (chłodzenie na procka) pokroju SilentiumPC Fera. W chwili obecnej będziesz miała jedną kość RAM 4GB, za jakiś czas możesz dokupić drugą. RAM tak naprawdę nie da Ci takiej korzyści jak lepsza karta graficzna czy inny podzespół, więc lepiej zaoszczędzić te 100zł. Ponadto na wszystkie pliki będziesz miała szybkiego twardziela (dysk twardy) o pojemności 1TB, szybko się raczej nie wyczerpie, chyba że straszną bałaganiarą jesteś. Wskazana przeze mnie obudowa jest świetna w swojej cenie, zawiera od razu 2 wentylatory i jest bardzo pojemna. Ostatnią i nie mniej ważną rzeczą jest zasilacz, akurat ten posiada podstawowe zabezpieczenia (w przypadku jakiegoś nieszczęśliwego wypadku powinien wyłączyć resztę sprzętu i najwyżej sam się "sfajczyć"), certyfikat 80+ Bronze (tzn. że pobierze z gniazdka do 20% więcej niż sam przetworzy, czyli przykładowo komputerek z gniazdka pobiera 300W, a zaledwie 80% tego jest wykorzystywane, reszta "marnowana") i częsciowo modularnym okablowaniem (zbędne kabelki nie będą zajmowały Ci miejsca i blokowały przepływu powietrza)

Peryferia to już indywidualna sprawa.
Niestety trochę wyjechałem za budżet.

A i wszystkie obecne gierki będą śmigały na takim zestawie na bardzo przyzwoitych detalach w FULL HD oczywiście.

Edytowane przez florenek
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

zasilacz wystarczy Ci np. XFX 550W lub Deus 600W więcej nie trzeba 

Co do płyty głównej to na tym forum bardzo często polecane jest MSI Z77 g43 

Buda , Brutus M23 lub Gladius m40 

 

a najlepiej będzie jak skorzystasz z tego zestawu który podał kolega wyżej :) moim zdaniem ciężko będzie złożyć coś lepszego za tą kwotę ... 

Edytowane przez dentor23
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Da radę ale niewiem czy są zwolennicy AMD-ków któży mnie poprą.W zależności od czasu za jaki będziesz go składać można zastanowić się nad nowym FX-9590 o ile jego cena nie będzie przekraczać 800zł(lepiej mieć flagową jednostkę jednej firmy niż starą technologię od drugiej). I w tedy za tą cenę można pod nimi sklecić coś z leprzą grafiką dorzucic trochę ramu do 16 i kupić leprzy monitor lub po prostu mały 24" telewizor. Wiem że większość woli mieć intela ale od ok. 5 lat mam AMD Phenom II X2 555 Black Editon i cieszę się bez awaryjną pracą oraz płynnością najnowszych gier na wysokich wymaganiach przy ok. 30-40FPS i jestem mile zaskoczony że nawet taki staruszek daje radę :D

 

karta graficzna dla sprostowania asus EAH5750 Formula 1 Gb/ interfejs graficzny 128 bit

ram OCZ Reaper HPC DIMM DDR2 2x2GB

płyta główna gigabyte GA-M720-US3

 

 

 

NIEKOMPETENCJA I WPROWADZANIE W BŁĄD

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie: jaką płytę główną? Mam na myśli z Asusa, cena do 400 zł. Oczywiście TYLKO I WYŁĄCZNIE DO GIER. Może czasem do Internetu. Nie do żadnych Wordów.
1. Żeby do gier była DOBRA:
2. Żeby do gier była najlepszą z najlepszych:

Mówię, że się na tym kompletnie nie znam, więc proszę nie hejtować i nie wyzywać :P
Do tego zestawu co wymieniłam w pierwszym poście w tym temacie.
Proszę przeczytać mój post od początku do końca, żeby pieprzenia nie było: "a jaka cena?" CZYTAĆ.
 

Link to post
Share on other sites

A czemu akurat Asus MSI jest dobrą firmą, do gier jest każda dobra jak chcesz najlepszą to sobie kup SABERTOOTH'A  za tysiąc chyba. Znalazłem Asus z77 v pro le, ale nie będzie to to samo co MSI.
Żadne nie wejdzą chyba ze pudełko położysz a tak serio to wszystko ci na tym pójdzie tak jak kolega florenek , jak lubisz gta to może SLEEPING DOGS, REMEMBER ME!, WATCH DOGS. Z innych może METRO LAST LIGHT,

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze to wezmę ten zestaw co polecił mi florenek.
Jeszcze mam kilka pytań: 1.czym jest karta dźwiękowa? czy jest ona konieczna aby w ogóle odpalić komputer i gry?
2. pamięć DRAM, tak jak wyżej
3. Czy na tej karcie graficznej GTX 760 wejdą mi wszystkie gry z 2013 roku? Np. GRID 2, BioShock itp. itd. ?
4. Jaki napęd? Chyba jak już obudowa to wbudowany napęd no nie?
 

Edytowane przez Assassinka123
Link to post
Share on other sites

1. Karta dzwiękowa nie jest potrzebna, aczkolwiek jak masz dobre głośniki to możesz kupić dla lepszej jakości dzwięku

3. Tak, wejdą. Na mojej 6670 "wchodzą", a z jaką jakością to już inna sprawa.

4. Napęd jakikolwiek chcesz, ważne by był na SATA.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Karta dźwiękowa jest konieczna, ale jest zintegrowana na płycie głównej i przy średnich głośnikach daje rade  ;) 
2. Nie ogarniam pytania  :P

3. Większość gier będzie ci chodzić przez najbliższy czas na ULTRA w FullHD  ;)  Mi chodzą na GTX460  :D 
4. Obudowa napędu nie ma ale bierz byle jaki DVD na SATA, koszt ok. 70zł 

Edytowane przez SoltysGamingPL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Karta dźwiękowa jest konieczna, ale jest zintegrowana na płycie głównej i przy średnich głośnikach daje rade  ;) 

2. Nie ogarniam pytania  :P

3. Większość gier będzie ci chodzić przez najbliższy czas na ULTRA w FullHD  ;)  Mi chodzą na GTX460  :D 

4. Obudowa napędu nie ma ale bierz byle jaki DVD na SATA, koszt ok. 70zł 

Z tym 2 pytaniem to chodziło, że w Komputronik (Internetowym) zobaczyłam, że jest coś takiego jak DRAM i chciałam zapytać, czym ona właściwie jest i czy konieczna by złożyć komputer do końca :D

Link to post
Share on other sites

Z tym 2 pytaniem to chodziło, że w Komputronik (Internetowym) zobaczyłam, że jest coś takiego jak DRAM i chciałam zapytać, czym ona właściwie jest i czy konieczna by złożyć komputer do końca :D

Jest konieczna, ale to już ci podali - pamięć DRAM to to samo co RAM  ;)  I od siebie polecę ci morele.net, mają sporo niższe ceny i też można u nich złożyć komputer  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...