Skocz do zawartości

Asus GeForce GTX760 2GB vs Gigabyte Radeon HD7950 3GB


Recommended Posts

Cześć,kupuję nowego PC i zastanawiam sie tylko nad kartą.Która z tych kart jest lepsza do gier i przyszłościowa?

 

Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX

Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST500DM002)

Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

SilentiumPC Deus G1 500W

 

Crucial Ballistix 2x4GB

 

Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST czarny/wewnętrzna OEM

SilentiumPC GLADIUS M40

 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

W zasadzie to bym powiedział, że jest remis, serio to jest ta sama półka  i trudno w skazać na zwycięzce  - poszperaj po necie i zobacz w których grach dany akcelerator spisuje się lepiej  i wybierz  - każdy wybór będzie trafny. ;)

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Hmm, trudne pytanie bo niby na jakiej podstawie mam na nie odpowiedzieć, że niby Radek ma więcej ramu to jest bardziej przyszłościowy - nie, obydwie są świetne  i kieruj się sympatią bądź poszczególnymi wynikami z danych gier  - jedne bardziej ,,lubią'' Radki a inne zielonych.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

 

 

a która z tych kart jest bardziej przyszłościowa?

 

Szklanej kuli nie mam i nie wiem, jak się rozwój grafiki i tzw computing potoczy.

Wydaje się jednak, że na dzień dzisiejszy nV (chociaż OpenCL, który działa bardzo dobrze na radeonach występuje coraz powszechniej).

Link to post
Share on other sites

760 jest bardziej przyszłościowa - poprawią jeszcze trochę sterowniki i będziesz miał kilka klatek więcej niż w benczmarkach obecnie

 

Nie licz na wiele, to zwykły kepler taki jak poprzednie, tylko że inaczej pocięty. Sądząc po problemach ze stabilnością na 320.xx wiele już nie wyduszą z tych kart.

Link to post
Share on other sites

gtx 760 jest słabszy od gtx670, a radeon po OC tego drugiego spokojnie dogania wydajnościowo (w grach pod czerwonych nawet przewyższa) - obie karty są wydajne, moim zdaniem patrz się na cenę (broń Boże nie patrz na śmiesznego physx-a, widocznego w kilku grach, miałem gtx580 to sie bawiłem tym zabawnym ficzerem ;) )

Link to post
Share on other sites

Akurat w metro last light physX mi się podobał. No ale co z tego skoro kiedy np. stoisz za winklem do którego ktoś strzela i nawet bez dodatkowego wygładzania krawędzi na titanie może być spadek do 25 fps, często i niżej. Ze względów wydajnościowych jest to relikt minionej epoki, o dziwo spotykany niekiedy we współczesnych grach. Po prostu moc obliczeniowa potrzebna do wygenerowania efektu jest ekstremalnie nie proporcjonalna do tego co widzimy na ekranie.

Edytowane przez dominator-gt
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...