Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Skoro wiedźmin to taki Fenomem, możę mi ktoś przybliżyć jak wyglądałą jego sprzedaż na świecie? Poza graicami naszego krau też byłtaki popularny? Jak ta popularność/ sprzedaż miała się do takiego skyrima?

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Sorry za offtop ale właśnie wyczytałem, że skyrim w ciągu 48h rozszedł się w nakładzie 3,5 mio więc wiesiek 2 z 1 milionem po 6  miesiacach wypada dosc blado i raczej nie ma startu do gier z półki premium...?

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Sprzedaż W3 na pewno względem W2 sporo podskoczy w górę. Trzeba liczyć też że teraz ostro zaczynają, znacznie rozbudowana i droższa kampania reklamowa itd. Na pewno to wszystko przełoży się na wyższą sprzedaż. Nie można też zapominać że poprzednie dwie części na dzień dzisiejszy sprzedają się świetnie :)

Link to post
Share on other sites

Ja wiem czy świetnie? Czy 2 miliony to dużo, biorąc pod uwagę klasę gry i nastawienie studia do graczy? (DLC za darmo, drm-free, itd) Popatrzcie sobie na sprzedaż przehajpowanego Skyrima (to znakomita gra, ale też w **** przereklamowana) i porównajcie do Wieśka. Nie napalałbym się też na nie wiadomo jakie wyniki 'trójki' i nagłe docenienie naszej produkcji przez zachód. Niestety, świata tak łatwo zmienić się nie da, fenomenalny Stalker (szczególnie Cień Czarnobyla) też nie urywał tyłka w liczbie sprzedanych egzemplarzy.

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Trochę danych statystycznych które wygrzebałem i wydają się najbardziej prawdopodobne

 

Wiesiek 1 budżet: 20 mio pln + 6 mio marketing

Wiesiek 2 budzet: 30 mio pln + 15 mio marketing

Wiesiek 3 budzet: 45mio pln produkcja + 25 mio marketing pln

 

1 i 2 sprzedało się łącznie ok 5 mio egz w tym mniej więcej po równo ( 1dynka jest jednak 2 razy dłużej na rynku ( 4 lata) vs 2lata 2jki)

Kontynuując trend to w ciągu roku zejdzie ponad 2 mio egzemplarzy wieśka 3. Na więcej bym nie liczył. chociaż czytając to http://www.chip.pl/news/rozrywka/rozrywka/2012/10/amerykanscy-studenci-kradna-wiedzmina-2-na-potege

... :3

 

Szukałem jakieś dane nt budżetu dla Skyrima ale nie mogę się dogrzebać.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...