Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Uff według GOG napisy końcowe zobaczyłem po 44 godzianch i 29 minutach ale coś czuję że poświęcę jeszcze kilka godzin na odkrycie całej mapy i pokuszę się o zdobycie kilku skrabów.

Jako fan książek Sapkowskiego i poprzednich części Wiedźmina oceniam tą produkcję na solidne 9/10.

Generalnie świetna gra, bardzo wciągająca.

Bardzo fajnie i różnorodnie przedstawiony świat.

Każda postać miała "swój charakter".

Bardzo dobra muzyka.

Graficznie nawet na ustawieniach medium gra wygląda bardzo dobrze.

Solidny rpg osadzony w ciekawym świecie.

Niestety gra nie ustrzegła się błędów, przykładowo;

Blokujący się koń "na niczym"

Czasami npc / obiekty wisiały w powietrzu, raz przy wysiadaniu z łódki Geralt poszybował 1 km w górę.

Trzeba się przezwyczaić do interfejsu / menu podczas gry.

Link to post
Share on other sites

Po dokładnym sprawdzeniu czasu gry wyszło nieco ponad 54 godziny.

 

Jeżeli chodzi o rozwój postaci to rozwijałem głównie szermierkę (muscle memory 5/5, precise blows 5/5, stranght training 5/5, crushing blows 5/5, undying 5/5 i rend 5/5  + czerwone mutageny żeby je wzmonić) do tego cehy ogólne (suns and stars, survival instinct, cat scool techniques, steady shot i focus,) a ze znaków wylewelowałem Igni 5/5 + niebieski mutagen dla wzmocnienia. :)

Link to post
Share on other sites

Ja za pierwszym podejściem (1.01-1.04) grałem na trudnym: znaki + kilka umiejętności z pozostałych, jednak chyba źle dobrałem skille i tak na prawdę nie było za bardzo różnicy w mechanice względem podstawki.

Obecnie na najtrudniejszym na 30 lvl mam odblokowane 3 wiersze z szeremierki i alchemii, do tego mam prawie wszystkie najwyższe eliksiry i oleje i jest masakra. Najbardziej rozwala mnie puszczyk - czas 2:15 i do tego w nocy czas stoi w miejscu, albo filtr petriego - 100% że wejdzie efekt znaku.

Link to post
Share on other sites

 

 

A jak idzie?

 

Zależy w sumie od przeciwnika. Walka z upiorami to tragedia, bo ciężko w ogóle użyć tego alternatywnego igni a głównie w nie wydałem punkty. Walka z większą liczbą przeciwników też lipa, bo nie ma na tyle czasu by wykastować alternatywne igni i podpalić kogoś. Samo podpalenie działa całkiem ok, choć na jednych mocniej na innych słabiej, ale np. walka z jakimiś kuroliszkami jest bardzo łatwa, bo wystarczy sobie zarzucić queen i podpalić go za pomocą igni które zżera około 1/3hp.

 

Ogólnie znaki całkiem ok, choć często mi po prostu brakuje czasu żeby je wykastować i póki co obrażeń za dużych też nie dają. Wydaje mi się, że alchemia + trochę szermierki jak przy pierwszym podejściu była lepsza. 

Link to post
Share on other sites

Ze znakami jest ten problem, że pożerają za dużo puntków i slotów na umiejętności. Ciężko tam o efektywne rozdysponowanie leveli i znaczące wzmocnienie. Mixy szermierczo-alchemiczne wypadają na tym polu o niebo lepiej. Ja używałem znaków tylko poprzez usprawnienia z innych skilli (max. Lvl znaku kosztem 3 adrenalin), lub mikstur.

 

No ale w grze nie zawsze chodzi o efektywność, liczy się takźe roleplay value i to co się komu podoba. W singleplayerowej historii balans rozgrywki nie jest wymogiem krytycznym.

Link to post
Share on other sites
Dręczą mnie te pytania więc proszę o wyjaśnienie :)

 

Dlaczego zima jest tylko w jednej wersji epilogu? Rozumiem, że w tym złym zakończeniu Ciri ginie żeby powstrzymać Białe Zimno a w tym "najlepszym" udaje jej się mimo to przeżyć. Pytanie co dzieje się w wersji kiedy zostaje cesarzową? Czy tam też udaje jej się to osiągnąć czy woli zrezygnować ze swojej idei by zostać z najbliższymi?


 

Czy na samym początku fabuły Emhyr wspomina Geraltowi o tym, że chce mianować Ciri cesarzową czy dopiero później jest o tym wspomniane? Bo zabrałem do niego Ciri i chciałbym wiedzieć czy nie popsułem tym samym marzeń Ciri o byciu wiedźminką. I czy serio jej marzeniem było życie na szlaku?


 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Ciśnienie mi konkretnie skoczyło, po 125h robienia osiągnięć ( brakowało mi tylko trzech do 100%) GOG Galaxy postanowił wyzerować osiągnięcia razem z godzinami, jestem konkretnie wkurzony...

http://s23.postimg.org/ew098i1wb/GOG.jpg

Ktoś jeszcze tak ma? 

Edytowane przez Ruddy102
Link to post
Share on other sites

!!! Spojler !!!

@ up

 

 

 

Ja akurat miałem to zakończenie gdzie w ostatniej lokacji jest zima. Moje zrozumienie tego jest takie i zarazem banalne - przy rozpoczęciu tej części spotkania z Ciri pisze - kilka miesięcy później (po ostatecznym starciu z Dzikim Gonem na wyspach) więc zima jest jest poprostu efektem upływu czasu a przynajmniej tak to jest przedstawione.

Jak już pochodzisz z Ciri po lesie, zwyczajnie przyjeżdża Cesarz z eskortą, Ciri oddaje miecz Geraltowi i jedzie z ojcem, nie masz na to wpływu.

 

Jeżeli da się na to wpłynąć to obawiam się że trzeba byłoby przejść całą gre i inaczej podejmować decyzje.

 

Emhyr wysyła Geralta za Ciri ponieważ jak tiwerdzi martwi się o córkę, nie przypominam sobie żeby wtedy mówił że chce aby została cesarzową. Dopiero kiedy przyjedziesz z nią do zamku, przy służących jest gadka o tym że Ciri może zostać władczynią.

 

 

 

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites
Ciśnienie mi konkretnie skoczyło, po 125h robienia osiągnięć ( brakowało mi tylko trzech do 100%) GOG Galaxy postanowił wyzerować osiągnięcia razem z godzinami, jestem konkretnie wkurzony...

http://s23.postimg.org/ew098i1wb/GOG.jpg

Ktoś jeszcze tak ma?

To samo mi się przed chwilą stało. Ukończyłem grę w 120 godzin. Robiłem achievy i nagle znikły.

Co prawda czasu gry nie wyzerowało.

Napisałem do goga i czekam na odpowiedź.

Edytowane przez Cygg
Link to post
Share on other sites

u mnie również GOG się wyzerował i obecnie mam 0% osiągnięć oraz 1h40min gry. Czas to srał pies bo i tak nie był dobrze liczony (a mam od tego AMD GE), ale osiągnięć szkoda

 

@Dunio333

przede wszystkim szansa na zatrucie - mega skill na bossy, recepty zwiększają tolerancje na zatrucie. Kolejny ważny skill - użycie eliksiru daje hp (na max lvl  20%), kolejny oleje dają także obronę przed danym typem wroga. Zwiększenie ilości petard też fajne, ale moim zdaniem szkoda wbijać max lvl (+2-3 wystarczą). Przy pancerzu <> ciężki fajne jest też spowolnienie czasu przy kontrze przeciwnika, ja mam także zwiększenie premii z mutagenów.

Edytowane przez Dyma_
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...