Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

U mnie już 60h pykło :) Dialogi, kreacja świata, zadania poboczne oraz zlecenia wiedźmińskie w tej grze to mistrzostwo świata, wątek główny też jest IMO świetny (jeszcze go nie skończyłem a już ze 2x myślałem "Oho zaraz finish" a tu niespodzianka!) Najbardziej podoba mi się wiele nawiązań do poprzednich gier oraz do książek. Cieszę się, że nie poleciałem byle do przodu z fabułą bo tutaj jest taka fantastyczna pajęczyna powiązań, że to się w głowie nie mieści ;) W okresie wakacyjnym planuję przysiąść drugi raz, podjąć inne decyzje, zagrać na wyższym poziomie trudności i przejść grę od dechy do dechy. Bo jak widzę te znaczki zapytania w tak dużej ilości i blisko 10 questów do których już gra nie pozwoli wrócić to aż mi ślinka leci i już się cieszę :D

 

PS: No i te potworki - jak dobrze że jest ich tyle.

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

12 H... 3 poziom trudności... 6 lvl :P i latam jak wariat po lasach oglądając wszystko co się da... choć czasem wpadne na jakąś "elite" z czaszką nad głową i jestem na strzał no może na 3.. :D Ogólnie bosko to wszystko wygląda.. Mam jedynie problem ze zdobyciem cieżkiej zbroi wiedźminskiej. Mam schematy ale nie mam poprzedniej wersji tej zbroi niedźwiedzia?!.. Ktoś może pomóc?

Link to post
Share on other sites

Ustawiłem sobie dwie istotne opcje w nvidia inspector:

 

-max pre-rendered frames na 1 - to ustawienie zlikwidowało pierwszy zaobserwowany stuttering w gęstym lesie po drugiej stronie półki w zadaniu z Jankiem

 

-smooth afr vsync - teoretycznie ustawienie dla SLI ale w wielu grach zauważyłem, że działa na pojedynczej karcie oczywiście z odpalonym vsync, jest płynniej

 

Znacznie zwiększyłem też limit dla rozmiaru tekstur w pliczku rendering, nie szarpie momentami w trakcie wczytywania obszaru "na żywca" w grze przy galopowaniu. Dziki Gon działa idealnie z takimi ustawieniami i moim konfigiem. 45-60 fps, raz widzialne 20-25 fps, pewnie glitch. Uber + GameWorks, jedynie wyostrzanie ustawione na "niskie".

 

Wrzucam screeny ustawień dla ciekawskich

 

 

Nvidia Inspector, ciemniejsze szare zębatki to moje wprowadzone ustawienia globalne, kilka z czasów Keplera jeszcze

http://i.cubeupload.com/mGR3kO.jpg

 

i pliczek rendering.ini gry

http://i.cubeupload.com/9ZLXNC.jpg

 

//E bym zapomniał, po zakończonej edycji pliczku rendering sprawdzić koniecznie później ustawienia graficzne w opcjach gry. Lubi sobie przestawić sama tekstury bądź cienie na niskie a po zapisaniu poprawnych już ustawień w grze nasze modyfikacje w pliczku i tak zostają nawet bez zaznaczenia opcji - tylko do odczytu.

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Bo jak widzę te znaczki zapytania w tak dużej ilości i blisko 10 questów do których już gra nie pozwoli wrócić to aż mi ślinka leci i już się cieszę :D

Czy w Velen też gra odcina jakieś questy? Jaką kolejność trzeba przyjąć mniej więcej, by nic nie zostało nam coś zamknięte? Chce zrobić od deski do deski już teraz, dlatego pytam. Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

Velve to raczej nie ma w tej grze. Ja robie wszystkie zadania poboczne jakie są możliwe. Co do klucza od wilkołaka to skrzynia jest w domku nad jaskinią i trafiłem tam na unikatową kusze :D

Już poprawione, autokorekta w telefonie mi namieszała, nawet z cytatem mi namieszało i musiałam edytować.

Pytanie pozostaje aktualne.

Czy w Velen (bo tam siedzę właśnie po 11 godzinach z levelem 7 na razie) też gra odcina po zrobieniu jakieś konkretnej misji questy. Jeśli tak, to jaka to misja (nazwa wystarczy oczywiście).

Po prostu jej nie zrobię za szubko dzięki temu. :)

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

W końcu wilkołak padł, obyło się bez bomby ze srebrem ale ciężki przeciwnik. Tutaj nawet takie endriagi są ostro napakowane  xd  w W2 tylko latały w powietrzu w tutaj wojownik jest mocny jak królowa endriag a nawet bardziej xD Na mrocznym ta gra bardzo przypomina soulsów, wystarczy chwila nieuwagi i zgon. 

 

Fajne rzeczy można robić z Aardem :wariat:

http://img.myepicwall.com/2015/05/e4f6107e2fac45cf3e41a0f99f7ee42e.gif

Niektóre ujęcia cudo

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=963160&page=122

 

Co to ten reshade wogole co to robi?

 

Ktoś z Was spotkał się już z Morową Dziewicą ?? Aktualnie idę na Leśnicę (północnica), a Licho ze Studni (południca) już została dawno zabita. 

Ja wczoraj walczylem

 

 

Troche sie martwie bo widze ze jest duzo zakonczen z nasza pierwsza spotkana czarodziejka Keira Metz. I jestem ciekawe wszystkich dróg ale tak nie idzie sprawdzic :(

 

Ja dalem jej pozliwosc przybycia do Kaer Morhen wraz z notatkami laboratorium jak ktos zrobil inaczej niech da znac i co potem sie stanie :)

 

 

 

Pamietacie dzwiewczyne z bialego sadu u zielarki mozna jej bylo dac jaskolke ktos z was to zrobil?

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Ja jej dałem jaskółkę

 

 

Jak tam wróciłem to jej nie było. Okazało się, że czarni ją zabrali, a już zdrowiała :(

 

 

No to wpadłem jak śliwka w kompot :/ Stalowy wyciągnięty by wilki i warga najpierw załatwić jak coś :P

http://i.imgur.com/mXr0bI3.jpg

Link to post
Share on other sites

Wkurzajace jest że nie możesz mieć więcej petard danego typu zamiast np. tańczących gwiazd to samo z miksturami lub alkohol uzupełnia wszystko i nie pobiera potrzebnych ziół.

 

PS. Jest gdzieś skrzynia do przechowywanie eq tak jak w 1 i 2 czy tylko juki dla konia?

 

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

Czy w Velen też gra odcina jakieś questy? Jaką kolejność trzeba przyjąć mniej więcej, by nic nie zostało nam coś zamknięte? Chce zrobić od deski do deski już teraz, dlatego pytam.

W Velen niczego mi nie odcięło - a główną fabułę mam już za sobą. W Novigradzie miałem kilka zaczętych questów i te gra uznała mi w pewnym momencie za niezrobione i już nie mogłem do nich wrócić. Większość z tego to były zwyczajne "pierdy" za małą kasę i doświadczenie +10 ale trzy były istotne i teraz już wiem, że mają wpływ na dalszą grę. Niestety nie mogę więcej pisać z wiadomych względów ;)

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

znikające niektóre oznaczenia handlarzy/rzemieślników itp w Novigradzie to zabieg specjalny czy bug? (jak podejdę do kowala to znacznik się pojawia, ale po oddaleniu się znika).W ogóle ci handlarze są wkurzający bo jest ich masa, a 90% z nich nie ma nic wartego uwagi.

Link to post
Share on other sites

z jakiego potwora mozna zdobyc oko potwora ? glupie jest to ze nie mozna uzyc np oka nekkera tylko musi byc oko potwora

Czy przypadkiem oko potwora nie powstaje w wyniku 'rozkładu' np oka nekkera u rzemieślnika ?

 

Watch dogs w świecie wiedźmina.... Grafika zupelnie jak w tworze Ubi - miała być przepiękna a wyszło jak wyszło. To samo z optymalizacją..

 

Skończ biadolić na temat grafiki, nie jest taka jak na gameplayach z 2013, ale nadal jest bardzo dobra (imo mało która gra może się pochwalić tak dobrą grafiką). Jak Ci mało to w sieci już krążą poradniki jak zmodyfikować grę żeby grafika wyglądała lepiej - o ile Twój sprzęt to pociągnie

 

wie ktos gdzie zdobyc albedo ?
Zwiedzaj świat. ja w jakiejś skrzyni dorwałem albedo i rubedo

 

Albedu i rubedo można wytwarzać w ramach alchemii

Edytowane przez sieniu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...