Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, pewnie każdego z Was denerwują muchy i komary*, a siateczki w oknach co prawda pomagają, ale owady znajdują sobie nowe drogi? Właśnie taki problemik ja mam i planuje kupić rosiczkę.
Gdzie, jaką i u kogo?
Osobiście podoba mi się taka: http://allegro.pl/przepiekna-rosiczka-alicji-2rosliny-na-prezent-hit-i3303048832.html

 
A na temat rosiczek, wiem tylko tyle, że trzeba podlewać wodą destylowaną :D

Może macie lub mieliście rosiczki? Możecie doradzić lub odradzić ich zakup?

 

 

*Tak przy okazji, jeżeli posiadacie domki jednorodzinne czy działki, to za 15zł można kupić oprysk odstraszający owady. Przetestowane u babci - działa :) Nazwa: Bandit 40 WP

Link to post
Share on other sites

miałem muchołówkę, nawet dwa razy, oba skończyły się tak samo - zdechły nie łowiąc nawet jednej muchy, drugą postanowiłem "dokarmić" na dobry początek i sam złowiłem muchę i żywcem wpakowałem jej w tą "paszczę" większość "paszcz" nie działała, jedna się zacisnęła, a roślinka i tak zdechła, szkoda zachodu

Link to post
Share on other sites

Przecież żaden organizm nic z tego nie przyswoi.

Bo właśnie o to chodzi, że rosiczki rosną na nieżyznych glebach i żywią się owadami :P

(a przynajmniej to kiedyś wyczytałem w aukcji allegro, chociaż pewnie to się ma tak do rzeczywistości jak super wydajne gotowce :wariat: )

 

Ale skoro tak szybko padają, to chyba nie ma sensu wydawania kasy na nie :/

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Praktycznie każdego roku przed Wielkanocą uprawiam rzeżuchę na ligninie.

Czy można to nazwać ogrodnictwem?

 

 

http://www.mojegotowanie.pl/var/self/storage/images/zdjecia/rzezucha/1046226-1-pol-PL/rzezucha_popup.jpg

(zdjęcie poglądowe - nie moje)

 

Link to post
Share on other sites

Na ziemi tak fajnie i szybko rzeżucha nie rośnie. :P

 

Kiedyś zasiałem w rynience jakieś zboże (mieszankę) dla kotów (obgryzały to zielone) oraz w młodości miałem pietruszkę w doniczce (dla natki). Może być?

 

ORT. Sieje się zboża, a nie zbory.

sv
 

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...