Skocz do zawartości

5770 + winXPsp3 + nfsU1 = problem


Recommended Posts

Witam. Otóż mój kumpel po wymianie grafiki na radka 5770 doświadcza problemów w grze NFS Underground 1. Po jakichś 30 minutach od uruchomienia gry ilość FPS zmniejsza się do 40-50 z poprzednich 60 (ma zamiar nagrywać filmiki z gry, więc dobrze by było mieć jak najwięcej więcej FPS). Tak się dzieje na każdej rozdziałce. Winą obarcza najprawdopodobniej sterowniki grafiki pod winXP na którym to pracuje. Odrazu zaznaczę , iż inne gry działają poprawnie (bynajmniej narazie nie odnotował żadnych negatywnych zmian w nich). Próbował również z wyłączonym adaptacyjnym wygładzaniem krawędzi, jednak nie pomogło. Co Wy na to, ma ktoś takie problemy, albo miałby możliwość to sprawdzić ? Jak to jest pod WinVista/7 + 10.1/10.2 ?

Link to post
Share on other sites

Problem dotyczy systemu. U mnie na HD4650 potrafi spaść nawet do 30fps bez najmniejszego powodu. Na HD4670 miałem to samo, po przesiadce na Vistę nie było żadnych problemów. Niech zmieni system na obsługujący DX10/11 i powinno pomóc.

Link to post
Share on other sites

Ty mówisz o dx 10.1/11, a kolega pisze o dx9c max, nie pamiętam jakiego Underground 1 obsługuje, ale może to być dx8. U mnie Gra chodziła bardzo płynnie na 7600gs. Xp nie ma nic do rzeczy Stawiam na sterowniki:)

 

Wy nie macie problemów, z innymi grami. Ta parę lat ma, jakieś 7!

 

Win Vista i 7 nie ma bibliotek poniżej dx9c/l, ale miał zachować kompatybilność programową wstecz. Więc może chodzić. Choć mam trochę zwątpienia:)

 

Podobno, ale chyba aktualizacje dorzuciły d3d8thk.dll jeden plik zajmuje aż 12kb. Nie mam jak to sprawdzić.

 

Dalej sądzę, że pakowanie się z tą grą na Viste/7 to lekka naiwność:wariat: Zainstaluj najstarsze jakie są sterowniki obsługujące tę kartę, ups będzie z tym problem:]

 

System: WIndows 98/Me/2000/Xp Procesor: Pentium III 700MHz lub 550 k6-2 Pamięć RAM: 128MB lub 96 pc 133 Karta Graficzna: Nvidia Ge-Force 2 32MB Dysk twardy: 1.6GB CD/DVD: 8x DirectX: wersja 8.1

 

O patchach nie wiedziałem, zresztą kiedy w to grałem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja z NFS U i U2 miałem pod XP problemy od pierwszego HD2600XT. Pod Vistą problemu nie ma, bo sterownik inaczej pracuje pod XP a inaczej pod Vistą/7. Underground ma baardzo specyficzny silnik graficzny i takie przypadłości dla niego to nic nowego. Można jeszcze spróbować doinstalować ostatnie dostępne patche, o ile gra jest oryginalna.

Poza tym, jaki jest sens brania karty z obsługą DX11 i pracy pod XP to tego nie wiem... Sam siedzę na XP bo muszę, choć pod Vistą pracuje mi się lepiej.

Link to post
Share on other sites

Problem zdaje się być rozwiązany. Pomogło ustawienie wszystkiego w CCC na maxa, nie jest jeszcze jednak pewien które z ustawień pomogło. Wydaje mu się że multi-sampling AA ustawiony wcześniej na medium sprawiał problemy, ale nie sprawdzał jeszcze tego dokładnie.

Link to post
Share on other sites

krzychu 2009 problem jest w 1000% systemie ja mam grafe 4850 i pod xp mi live for speed chodziło kiepsko jakby muliło się ,jak zmieniłem na viste to karta dostała takiego kopa ze po wystartowaniu systemu była już w kosmosie:)A ta gra w czale nie obsługuje dx10.1.Lucraft zmień system!!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...