Skocz do zawartości

[PROBLEM]Zagubiona Pamięć Ram


Recommended Posts

Witam

 

mam problem z pamięcią ram ale po kolei

 

Sprzęt : Phenom II 3.2, Good Ram 4gb 1333, Raedeon 6850 1gb, Główna GA-870.

 

1.na rozruch komputer potrzebuje 5 min 

2. zauwazyłem że w własciwościach mojego komputera mam Zainstalowane 4gb a Dostepne 3.25...

3. W indeskie wydajnosci zawsze miałem ocene zeby nieskłamac ponad 7 teraz tylko 5.9.

 

Jutro będe działać cos w tym kieunku tylko wróce z pracy :)

 

Dzięki i pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites

na szybkiego pobawiłem sie przed chwila ramami i chyba kazda wzajemnie sie zatyka bo z dwie kosciamy musze czekać około 5 mi na rozruch a tutaj w chwile mi sie z jedną koscia uruchommił... wirus ? raczej małoprowadopodobne mam kasperskiego ale dla pewnosci przeskanuje i uruchomie combofixa,a formata tez chyba zrobie i zoabcze jak będzie sie zachowywać.

Edytowane przez krait
Link to post
Share on other sites

Co do ramu, uff nie wiem :P

Co do uruchamiania się, to możliwe, że masz dużo programów które uruchamiają się przy starcie systemu to raz, dwa wydajność dysku spadła, powinieneś zrobić mu defragmentację, powinno trochę pomóc.

 

 

http://x86.pl/wylaczenie-niepotrzebnych-programow-uruchamianych-przy-starcie/

Win 7, wpisujesz tylko msconfig w wyszukiwarkę.

 

 

Oj,oj. Nie doczytałem, o tym, że przy jednej kostce uruchamia się szybko. Zrób memtesta ;P

Edytowane przez KtosCos
Link to post
Share on other sites

Zdzwiłbyś się co może zrobić wirus, mi wywalało sterowniki i pokazał się blue screen, a przy niektórych aplikacjach pojawiały się poziome paseczki. Reinstalacja systemu i wszystko ok.
Że masz antywirusa nie daje Ci pewności że nie masz jakiegoś wirusa.

Link to post
Share on other sites
Gość SPACE GHOST

Nie uruchamiaj Combofixa bez nadzoru osoby umiejącej interpretować log z tego programu. Zobacz ile RAMu wykrywa BIOS. Pobierz jakaś dystrybucję linuxa z opcją LiveCD (np. Knoppix) wystartuj z wypalonej DVD komputer (Knoppix uruchom z parametrami knoppix64 lang=pl) i zobacz ile tam pamięci zostanie wykryte (w Knoppix jest do tego aplikacja narzędzia systemowe/monitor systemu). Pobierz Memtest86+ wypal i przetestuj RAM (jeśli od razu nie będzie błędów pozwól aby przeszło kilka przebiegów pass). Podaj markę i model płyty głównej oraz zainstalowanych modułów pamięci.

Link to post
Share on other sites

akurat jestem w posiadaniu tej wersji i zbootuje sobie na pendriva jak skoncze test drugiej pamięci , pierwsza bez błędów

 

@edit : druga kosc bez błędów

@edit 2 : dokadnie z ubuntu : 3.9 GiB 

@edit 3 : komputer z dwiema kosciami uruchomil sie w sumie szybko tak jak na jednej kosci, tgak jak pisałem wczesniej na taki rozruch załadowania systemu musiałem czekac conajmniej z 5 minut , wiec mozna powiedziec ze jest juz lepiej ... ale dalej mnie niepokoi ze we własciwosciach mojego komputera jest dostepnych tylko 3.25 gb a w i klasyfikacji systemu mam ocene 5.9 gdzie było zawsze powyzej 7~ ...

Edytowane przez krait
Link to post
Share on other sites

A masz SSD? Bo 5.9 to maksymalny wynik dysku HDD i żeby było powyżej musisz mieć SSD. I pamiętaj, że wynik zależy od najniższego wyniku czastkowego. Wgl ja bym się nie przejmował tym wynikiem bo mało wiarygodny on jest.

 

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

Link to post
Share on other sites

SSD nie mam , ocena dysku jest 5.9 ale ram także 5.9 gdzie było tak jak wyzej napisałem ponad 7 :/ będe miał chwile to system wgram i ogolnie ogarne troche kompa 

 

dzieki za pomoc 



Witam

 

muszę chyba stwierdzic ze po mału  dysk siada raze ze po wgraniu nowego systemu komp tez zmula przy uruchomianiu systemu a dwa ze zaczał głosno chodzic,bede miał iedys chwile to wgram na inny dysk windowsa i dokładnie sprawdze ...

Link to post
Share on other sites

w indeksie wydajnosci ramy maja ocene 7.5 a dysk 5.8 to akurat niedziwi ...

teraz to nawet proste czynnosi potrzebuja chwile czasu na załadowanie np uruchomienie mojego komputera czy personalizacja pulpitu.

 

http://i41.tinypic.com/f3uayw.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Wybaczcie ze tak zostawiłem temat ale sporo na głowie...

 

Jesli chodzi o moj problem to został rozwiązany 

 

dysk 160 gb na którym miałem system strasznie się grzał i nie dawał sobie rady, wgrałem na 500 gb system i nie mam problemu z uruchamianiem się systemu :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...