Skocz do zawartości

Karty graficzne serii GeForce GTX 700


Recommended Posts

A więc zakładam ten temat, bo chciałbym poznać waszą opinię na temat nowych kart graficznych serii GTX  700 co prawda są dopiero tylko dwie, ale z czasem powinno pojawić się ich więcej.

Link to post
Share on other sites

Obejrzałem testy i różnica ceny co do wydajności gtx780 jest zbyt mała chyba by dopłacić z 800pln dla 10-15fps.. GTX770 jak najbardziej opłacalny. Jak ceny gtx780 trochę nie spadną to na pewno kupię gtx770, chociaż szybciej przyjdzie ten czas, ze właśnie tych 15fps zacznie brakować, ale to stały motyw z grafikami :) i wieczny ból hehe. Szkoda sobie banie robić

Link to post
Share on other sites

Co racja to racje ja właśnie kupuję GTXa 670 a dziś patrzę GTX 770 i zastanawianie może poczekać i kupić lepszą, ale tak jest zawsze kupi się katę zaraz wychodzi lepsza i się żałuje że się nie poczekało, ale żeby nadążyć za nowymi rzeczami to trzeba mieć kasy jak lodu.

Link to post
Share on other sites

770(GK104-400) to tak naprawdę 680  (GK104-425). Co się zmieniło? Takty samego GPU nie są inne niż autorskich rozwiązań znanych z GTX680. W sumie nie widziałem żadnej karty gtx770 która by miała wyższe taktowania niż ASUS DCII TOP czy Zotac 680 AMP! Więcej można wycisnąć na dobrym chłodzeniu i dobrej  sztuce. Tak więc GPU - zero nowości. Trzy nowości. Pierwsza to cena, choć i tak kosmiczna bo jeśli tłuką GK104 od tak dawna to znaczy, że mają technologię w "małym palcu" i cena powinna spaść bardziej. Tak więc dali nam marchewkę (taniej niż 680) i kij (znowu nie tak tanio). Po drugie. Zmienili taktowanie pamięci z 6008 (w GTX680) na 7008 (GTX770) co dało większą przepustowość magistrali. Żadna nowość. Zotac kręcił AMP! na 6608 a podkręcenie pamięci (oprócz wersji 4GB ze względu na kości na odwrocie laminatu i ich temp) nie jest niczym wielkim. I po trzecie Boost 2.0 o którym różnie się mówi.

 

Dla czego TDP jest większe. Proste. 1. Podkręcone pamięci, 2. Referent ma już większą prędkość niż referent GTX680 (bo tabelki zazwyczaj podają wartości porównawcze na linii referent<->referent). Nie zdziwiłbym się jakby się okazało że będzie można wgrać bios z 770 do 680. Najtańszy na świecie upgrade, choć wiele nie da.

 

Dla mnie 770 to taka zapchaj dziura. Nie mogli bardziej obkroić Tytana wiec wycisnęli z Gk104 ostatnie soki, dali nową nalepkę i oto mamy nowy, stary produkt. Warto popolować po sieci bo GTX680 mogą stanieć i mam tu na myśli topowe wersje autorskie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Dla mnie 770 to taka zapchaj dziura. Nie mogli bardziej obkroić Tytana wiec wycisnęli z Gk104 ostatnie soki, dali nową nalepkę i oto mamy nowy, stary produkt. Warto popolować po sieci bo GTX680 mogą stanieć i mam tu na myśli topowe wersje autorskie.

Właśnie może być przeciwnie. Dali slabe 770 (praktycznie to samo co 680), żeby za parę tygodni wypuścić jeszcze bardziej pociętego Titana, obciętego 780, za $550. Dzięki temu nic się nie zmarnuje, a trzeci kastrat po kastracie gk110 dalej będzie wyglądał na wydajną kartę w porównaniu do gk104. Jedynie cena będzie zaporowa...

Link to post
Share on other sites

Jak to jest z tym GPU Boost 2.0? Jeśli temperatura karty graficznej jest poniżej 80 stopni, to sama się podkręca np. do 1250MHz?

Która jest najlepszym wyborem? Opłaca się brać 770 AMP! ?

 

GPU są projketowane do wytrzymania temp rzędu 100stopni. Zotaca warto wziąć z dwóch powodów. Pierwszy to gwarancja 2+3 lata (2 normalnej, 3 po rejestracji na stronie-producenta). Drugi to zazwyczaj najwyższe możliwe zegary jakie można dać na daną kartę, a to się liczy. Minus (wg niektórych) to głośne chłodzenie. Ja nie wiem mam gtx680amp! rev1 i mi chłodzenie zupełnie nie przeszkadza.

 

 

Właśnie może być przeciwnie. Dali slabe 770 (praktycznie to samo co 680), żeby za parę tygodni wypuścić jeszcze bardziej pociętego Titana, obciętego 780, za $550. Dzięki temu nic się nie zmarnuje, a trzeci kastrat po kastracie gk110 dalej będzie wyglądał na wydajną kartę w porównaniu do gk104. Jedynie cena będzie zaporowa...

 

Wiesz, wróżenie zostawmy profesjonalistom. Nawet nie wiem jakby to nazwali. GTX770Ti? Jeśli bardziej się potnie 780 wyjdzie nam karta wydajnością zbliżona do GK104, więc raczej nie. NV mimo swojej dziwnej polityki, wie, że muszą mieć w ofercie coś tańszego a szybszego a GK110 jest, po prostu, drogi w produkcji ze względu na skomplikowanie. Inna sprawa, że ludzie by się wściekli, bo kupując już maksymalnie podkręconą technologię gk104, liczą na dłuższe działanie. Może seria 8xx będzie tak wyglądać, ale kiedy to będzie? Nie ma na razie nigdzie zapowiedzi ani przecieków, więc albo NV jest perfidna i chce za wszelką cenę zejść z GK104 albo nic takiego się nie wydarzy. W sumie byłoby to pierwszy (chyba) raz w historii żeby powstał x70 z innym GPU w obrębie jednej serii. Jednak obecnie firmy (Intel, NV) tak robią klientów, że chyba mogę w wszystko uwierzyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz, wróżenie zostawmy profesjonalistom. Nawet nie wiem jakby to nazwali. GTX770Ti? Jeśli bardziej się potnie 780 wyjdzie nam karta wydajnością zbliżona do GK104, więc raczej nie.

 

Przeciez to ta sama architektura, a gtx780 jest o 50% większy od pełnego gk104. Cięcie układu jest jak najbardziej możliwe, obecnie mało prawdopodobne jedynie ze względu na ciągle wysokie koszty produkcji tak dużego gpu w 28 nm.

Link to post
Share on other sites

No tak ale 780 już jest obciętym tytanem i dalsze obcinanie tego chipy może doprowadzić do dalszego obniżenia wydajności. Wydaje mi się że NV specjalnie zrobiła tak z 780 i 770 żeby uniknąć "wpadki" z 670 i 680, gdzie różnica wydajności miedzy tymi ostatnimi była bardzo niewielka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...