Skocz do zawartości

Sensowne słuchawki do gier i filmów. Pod Xonara D2.


Recommended Posts

Nic wymieniał nie będę , bo się na tym kompletnie nie znam, a drugi raz tyle kasy nie zamierzam wydawać.
Chyba też nie mam tak wyrafinowanego słuchu by wyłapać tą różnice, po za głośnością to ja zmian nie dostrzegam, może tez jestem zmęczony po pracy, w końcu w hałasie pracuje przy maszynach i oby to było to, bo jestem trochę nie pocieszony póki co, a DX-a już sprzedałem.
Na DX, łatwiej wyłapywałem instrumenty, chyba lepiej brzmiały, wydaje mi się że teraz wszystko znów się zlewa, odkładam je z szumami, muszę odpocząć. 

Edytowane przez worms
Link to post
Share on other sites

względem DX właśnie powinieneś odczuć lepszą separację. Ja akurat przenosiłem się z D2 i było już to odczuć.O zlewaniu nie ma mowy. Druga kwestia to wzmacniacz TPA i jego agresywne brzmienie wpływa od odbiór muzyki, wszelkie instrumenty brzmią dość jasno.Jeśli piszesz iż łatwiej wyłapywałeś brzmienie na DX, to jest coś nie tak.

Link to post
Share on other sites

Chyba nieodpowiednich kawałków słuchałem i byłem zmęczony, teraz jest coraz lepiej, nawet fajnie mi się słucha i dobrze czytam utworek, karta przestała śmierdzieć, już się troszkę wygrzała, może to też robi swoje.
NIe wiem czy słuchawki zaczęły się dogadywać z kartą, ale przy Pink Floyd czuje się super, a nie słuchałem ich z 7 lat, kurde na nowo ich poznaje, coś niesamowitego, a o 21 miałem iść spać, chyba jeszcze jedno piwko strzele.

Edytowane przez worms
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Teraz sprawa wygląda tak. Ja głównie siedzę na lapku i mam xonara, z którego jednak rzadziej muzy słucham. Ja bym chciał takie coś żeby podłączyć i lapka i dużego i żeby z tego urządzenia szło zarówno na geniusy jak i słuchawki. :wariat:



Xonara bym się wtedy pozbył.

Link to post
Share on other sites

Pytanie z innej beczki, chodzi o STX-a, nie ma on możliwości odtwarzania z dwóch wyjść jednoczenie w dodatku czego innego?
Wbudowana dźwiękówka posiadała takie możliwości, a karta za cenę prawie płyty nie posiada.
Przydałoby mi się to, oglądam film przez kino domowe i w tym czasie dalej mógłbym wygrzewać słuchawki, a tak nic z tego, odpoczywają.
Może jakieś modowane stery to umożliwiają?

Co do samych słuchawek, to z każdym dniem jest coraz lepiej, bass się bardzo rozrósł i w sumie nie chciałbym by był większy, natomiast przydałoby się jeszcze troszkę przestrzeni, wiem że to słuchawki zamknięte, ale jak u Was się ona kształtowała?
Nie wiem czy nie wybiorę się na odsłuchy K550, po przeczytaniu ich recenzji.

Link to post
Share on other sites

A jak tylko stereo to co ?

jakiś DAC, ale podaj budżet i czy ebay wchodzi w grę.

Pytanie z innej beczki, chodzi o STX-a, nie ma on możliwości odtwarzania z dwóch wyjść jednoczenie w dodatku czego innego?

Nie ma takiej możliwosci, co zresztą jest normalne w wielu droższych konstrukcjach.

natomiast przydałoby się jeszcze troszkę przestrzeni

Wygrzewanie poprawi ten element, ale z drugiej strony Xonarowi brakuje przestrzenności na standardowych wzmacniaczach operacyjnych. Po wymianie opa jest tego pod dostatkiem nawet w zamkniętych modelach słuchawek. Jestem typowo-przestrzenno lubem obcykałem ten temat na cacy w Sonarze. ;)

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem UNI Xonar i kurcze teraz wszystkie dzięki do mnie docierają jak należy, są niesamowicie dobrze wychwytywane, na swoim miejscu, scena też się poprawiła, zupełnie inne granie, chyba ciut lepsze stereo i środek.

Link to post
Share on other sites

Tak, ebay tak jeżeli to będzie jakaś logiczna aukcja z wysyłką do pl. Budżet 700.

Zastanawiam się czy poniższe nie polecić, dość ciekawe DACi z amazon.uk, ale chyba ściągany z Chin. Są to urządzenia combo, wzmacniacz+ DAC w jednym.

http://www.amazon.co.uk/SMSL-High-end-SD-650-Headphone-Amplifier/dp/B00AEJVVCS /ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1372330243&sr=8-10&keywords=smsl+dac

ewentualnie :

http://www.amazon.co.uk/X1-MKII-headphone-PCM1793-coxiaial/dp/B00A2QMWOO/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1372330399&sr=1-1&keywords=Aune+X1+DAC

http://www.hllyhifi.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_4&products_id=182

+LME49990 z allegro

 

są to Chińskie wynalazki za tę cenę dobrze grają, jak nie bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

adivxv5 czemu nie polecasz np Audinst HUD-mx1 USB DAC ?Są złe? :) Posiada chip DAC Wolfson WM8740 (117dB)   Tutaj  w redcoonioe nawet taniej http://www.redcoon.pl/B435311-Audinst-HUD-mx1_Karty-d%C5%BAwi%C4%99kowe?refId=ceneo za 600zł .mały teścik http://audio.com.pl/testy/audinst-hud-mx1:25 Pytam  Ciebie jako eksperta w tej dziedzinie ;) 

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Chyba nie jest tak źle z moim słuchem, a może tylko mi się wydaje że cos jest nie tak.
Przeglądając różne fora, natrafiłem na wpisy iż z DT770, DT880, DT990, chyba to wszystkie modele, lubi się po miesiącu dziać coś niedobrego.
Miałem nadzieję że moich nauszników to nie dotknie.
Chodzi o brzęczenie w lewej słuchawce.  Wczoraj pierwszy raz oglądałem DVD korzystając z tych słuchawek, oczywiście się nie obyło bez problemów, UniXonar zamykał mi PowerDvd do otwarzania, tak mi sie wydaje, że to jego wina bo wcześniej na sterach od Asusa działał program.
Zapuszczam film którego jeszcze nie oglądałem Uniwersalny żołnierz Dzień odrodzenia  i był tam pod koniec filmu bass który bardzo nisko schodził, a w lewej słuchawce pojawił się dość denerwujący odgłos, jakby cos wpadało w wibracje, niektórzy podejrzewali włos.
Podobno można to wychwycić bez problemu na Kraftwerk - Elektrokardiogramm, oczywiście sprawdziłem tam, ale nic niepokojącego się nie dzieje, sam nie wiem co o tym myśleć, wszystko inne pięknie gra, aż chce się żyć.
Co byście przypadkiem nie pomyśleli że przeciążanie może mieć na to wpływ, to nie ma obaw, są ludki co na 1/4 mocy słuchawki używali i też im się to stało.
Oby nas to nie dotknęło, jest to mega drażliwe i psuje brzmienie.

Link to post
Share on other sites

W tym samym momencie opisywanego filmu również miałem wrażenie, że coś się dzieje z moimi słuchawkami. Nie ma się co przejmować, to tylko w tym filmie tak jest, możesz sobie przewijać ten moment i puszczać w kółko i to brzęczenie będzie ciągle w tym samym miejscu. Taka ścieżka dźwiękowa, słuchawki są w porządku.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Czekam nadal na tego DAC'a. Ogólne to składałbym od podstaw jeszcze jeden komputer...

Chciałbym zainwestować w audio na lata. Chciałbym zakupić takie źródło dźwięku, które nie będzie mnie ograniczać nawet w przypadku gdybym kiedyś chciał wymienić 80tki na coś mocniejszego ( :o ). Jaki tandem należałoby zakupić ?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Hehe dobra, dobra. Ja na razie pytam o dźwiękówkę/daca czy co ja bym tam potrzebował, żeby mi najładniej to zagrało. Mówimy o NOWYM zestawie. Bo mój laptop 24/7 chyba czwartego roku nie dociągnie i muszę złożyć jakiś zestaw muza/net/fimy do którego już raczej te słuchawki będą podłączone 24/7.

Link to post
Share on other sites

Xonar Essence STX/ST i do tego 2xLME49990(150zł)+OPA1612(40zł) to dobre rozwiązanie i odpowiednia alternatywa wobec DACa. Trzeba pamiętać, iż zamówienie DACa z Ebay wiążę się też z opłatami urzędu celnego, a i przypadku Gwary trzeba tez wysyłać, co bywa kłopotliwe oraz kosztowne. Ja wybrałem tę opcję w sumie nie żałuje.

 

Dobry tez jest Creative Titanum HD ,ale do DT770 80 ohm nie pasuje. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie ma czegoś klasę wyżej niż ten xonar ?



Szczerze powiedziawszy to mi się za bardzo nie uśmiecha kombinowanie jeszcze z tymi kostkami. W tej cenie chyba kupię jakiegoś KONKRETNEGO daca pod usb czy inną dźwiękówkę ? Choć przeglądam aledrogo i tak widzę, że alternatyw to za wiele nie ma...

Link to post
Share on other sites

Pod USB to ja bym zaryzykował z neta HIFIMAN 101 za 200zł i jakby nie było halo odesłał to tak na początek, no chyba że adivxv5, poleci coś lepszego pod USB, rozwiązanie z STX wydaje mi się najlepsze , ale nie chcesz z niego skorzystać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...