Skocz do zawartości

Sensowne słuchawki do gier i filmów. Pod Xonara D2.


Recommended Posts

Beyerydynamic DT 770pro 250ohm zamówione, Xonar STX również, Qpad-90, oraz Xonar DX 7.1 będą szukać nowego właściciela, o ile nowy zestaw przypadnie mi do gustu. Na szczęście wszystko z neta więc bezpiecznie można testować.
Już nie mogę się doczekać.
Dziś kolega przyniósł AKG K240 MKII, testowałem na DX i nie przypadły mi do gustu, mam nadzieję że z DT 770 będzie inaczej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nigdy nie miałem Senków 558 na głowie. To, że się nie nadają do gier znaczy Twoim zdaniem, że mają: a) zbyt słabe pozycjonowanie w multi (o tym to akurat wiem wszystko co chcę wiedzieć i pytam się z innego powodu), czy... b) nie ma w nich zbyt dużego funu grając w SP? (Do takiej zabawy polecam wzmacniacz + 2 wielkie kolumny albo 5.1 jak ktoś ma pokój min. 20m2)   ??     Sam fakt, że zaproponowałeś Roccaty jest dość dziwny, ale to detal.   Jakiego źródła używasz do tych senków?
 

 

Tak coś w tym stylu, sam dźwięk nie wydaje się wydobywać z poprawnej pozycji w grach :)  

 

Tak nie doczytałem o fakcie ze auto już zakupił słuchawki, wydaje mi się że przeoczyło  mi się stronkę :P

 

Kiedyś był to Denon PMA520AE ale niestety już go nie posiadam :/

Link to post
Share on other sites

Jestem w szoku bo na Xonar DX DT770 Pro 250ohm  wymiatają, bałem się że na maksymalnej głośności będzie za cicho, ale póki co wygrzewam je jazz i blues, od czasu do czasu coś posłucham i kopara jest na glebie, a głośność na 50%.

Próbowałem odszukać ile DX obsługuje ohm, ale nogdzie takiej informacji w specyfikacji nie podają, nie wyobrażam sobie co to będzie na STX i czy na pewno jest mi on potrzeby, w każdym razie jest w drodze.
Więcej pewnie napisze w przyszłym tygodniu.
 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, nie wyobrażam sobie że może być jeszcze lepiej, ale skoro ludzie tak mówią to pewnie jest to prawda w końcu karta 2x droższa, za coś się płaci. Mam nadzieję że nie jestem jeszcze za stary i wychwycę tą różnice.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

D2 kupiłem z drugiej ręki więc przy wymianie na coś lepszego nie byłoby problemu ale to już na pewno nie w tym miesiącu. Irytuje mnie przełączanie kabli. Jak podłączyć D2 na przedni panel słuchawkowy ? Takie wyjście jak mam z płyty gł. nie pasuje mi ?

Link to post
Share on other sites

Saiya-jin dobrze pisze, panele potrafią degradować dźwięk.Że upierdliwe przełączanie to wierzę, jedne wyjście jest posiadanie wyjścia słuchawkowego na karcie, bądź w głośnikach ,ale i tu aby przewód niebyły zbyt biedny.

Link to post
Share on other sites

Szukałem jakiegoś rozgałęziacza lepszej klasy , jednak nic nie znalazłem, maks to jakieś gówna za 40zł, w co moim zdaniem nawet nie warto inwestować.

Przeglądam rożne fora audiofilskie w celu dokształcenia się i utwierdzeniu się w słusznym wyborze, natrafiłem na wypowiedź jednego Pana, który to podobnie jak my tutaj poszukiwał dobrych słuchawek, posiadając już wcale nie słaby stacjonarny zestaw.
I z tego co wyczytałem, to effendi360, mógłbyś jeżeli koniecznie chcesz lepsze osiągnąć efekty, zastanowić się nad HIFIMAN 101 USB(200zł), wzmacniacz słuchawkowy który to jego zdaniem z 250ohm, roznosi sprzęty stacjonarne za bardzo gruby szmal. 

Może trochę przesadził z cena bo nawet padła cena 200tyś, ale mimo wszystko to buduje, hehe.
Pisze ten pan również że testował 32omowe DT770 pro jednak dla niego miały "zbyt podkreślone wysokie tony, przewalony bas", 80ohm nie sprawdzał , za to 250ohm to sensacja za ta kasę i trzeba kupować póki jeszcze są na rynku.
Wróciłem o 15 do domu i póki co siedzę przed kompem słuchając smutów które Ci podsyłałem i nie mogę wyjść z zachwytu, niesamowita jest realizacja tych utworów jakby stworzone dla tych słuchawek, a wcale nie gustuje w jazz i blues.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Mam już fioo więc zakup takiego czegoś mi teraz mi się mija z celem. Ewentualnie bym xonara sprzedał tak żeby wyjść na zero i kupił lepszą dźwiękówkę żeby słuchawki móc podłączyć przez RCA.



A ja podłączyłem fiio i po drodze wyjąłem z szafy i podłączyłem jeszcze takiego patenta a na końcu słuchawki. :D

 

Zastanawiam się czy nic się nie stanie, jakbym przez to puścił dźwięk na głośniki. To coś ma wejścia LINE i PHONO. Jak lepiej podłączyć laptopa na słuchawki ?

 

http://img560.imageshack.us/img560/8505/8mmv.jpg



http://img824.imageshack.us/img824/2196/x73i.jpg



To takie coś jest. Z jukeja przywiozłem, http://muzyczny.pl/109790_Numark-DM950-mikser-DJ.html

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Zapomniałeś, że poza "dużym", głośniki dostają dźwięk z trzech innych źródeł. :) Ten mixier bym zastosował na wyjściu z lapka. Nie po to dawałem cztery paki za dźwiękówkę do "dużego", żeby jeszcze jej dźwięk mielić przez jakiś przedpotopowy mixer. :D

Link to post
Share on other sites

Cały dzień dziś chodziłem z Essence STX  w pracy nie mogąc się doczekać powrotu do domu. Kiedy w końcu zabrałem się za otwieranie pudelka, to prawie nie zwymiotowałem, tak ta dźwiękówka śmierdziała, nawet przez myśl mi przeszło że jest spalona.
Chwilkę jeszcze posłuchałem DX i podmiana. 
No i wielkie zdziwko, gra ciszej, nawet nie wiem czy lepiej od DX, coś jest nie tak, przewalanie sterów, patrze czy zasilanie dobrze podpięte, ale ładnie cyka więc wszystko jest ok.
Oczywiście już się nakręcam i co okazuje się że wszystkie recenzje jakie są w sieci posiadają nowszą wersje, różniąca się, moja 1.00, podczas gdy 1.02 jest chyba najnowsza. Oczywiście nie obyłoby się bez Made in China.
Myślę sobie chyba odsyłam, bo nie tego oczekiwałem, zacząłem przeglądać racki i sie zastawiać gdzie ta moc, no i w końcu znalazłem zmianę impedancji ustawiłem sobie od 64 do 300ohm +12dBa, następny zakres to 300-600 i +18dBa, ale tego nie próbowałem, bo chyba to nie ma sensu.
W końcu zagrały jak należy, muszę się osłuchać, ale boli że dostałem pierwszą rewizje, pewnie dalsze są poprawione.

 

http://imageshack.us/a/img842/2374/jf60.jpghttp://imageshack.us/a/img43/5598/m1hh.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja po mixerze na głośnikach stwierdziłem porażkę. Chyba za dużo mocy. Trzeszczą głośniki, natomiast słuchawki grają przez ten mixer super. Dźwięk poprawił się jeszcze bardziej niż przez fiio no i tu mam jednak pokrętło do niskich i wysokich a w fiio jedynie narzucony z góry eq.



@worms

 

A jak podłączyłeś słuchawki ? :D

Link to post
Share on other sites

W wyjście do słuchawek, musiałem już zastosować 6.3mm, od Beyerów, STX daje też swojego, ale to chyba jeden wuj.
Ciekawe czy dźwiękówka musi się też wygrzać, bo na pewno basu jest więcej, jest potężniejszy, ale mam wrażenie że scena mi się zmniejszyła, muszę więcej posłuchać.

Edytowane przez worms
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...