Skocz do zawartości

MSI GTX 680 vs ASUS 7970 MATRIX [u effendiego]


Gość effendi360

Recommended Posts

Do rywalizacji przeciwko Matrix'owi przydałby się Asus GTX 680 w wersji "Top". Bo podkręcają się podobnie. Szkoda, że mi się nie chce robić testów bo miałem właśnie te dwie karty (jak i wiele innych). Teraz jest 660Ti   :)

 

 

PS:

Pewnie w cyferkach 7970 wygra w benchmarkach, ale moim zdaniem komfort grania jest lepszy na GTX 680 (nie zabijcie mnie) :D

Edytowane przez -AssassiN-
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ten test nie ma na celu udowodnić która karta jest lepsza w słupkach tylko, która jest lepsza ogólnie. Choć słupki też będą. Dużo słupków...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na fabrycznych zegarach po wyjęciu z pudełka zapewne wygra Radek ale po OC może być różnie, zależy która karta będzie się lepiej kręcić. Ogólnie zauważyłem że Keplery kręcą się średnio o ok. 100 Mhz wyżej na rdzeniu. To znaczy dobra sztuka GTX 680 będzie stabilna w grach powyżej 1300MHz a dobra sztuka 7970 powyżej 1200MHz. Więc sprawiedliwy byłby test w którym GTX 680 będzie o ok. 100Mhz wyżej taktowany od Radka, czyli porównujemy Radka 1100MHz z GTX 1200MHz. Po OC Radek powyżej 1200, GTX powyżej 1300. Sam też planuje taki test gdzie Radek 7970 zmierzy się z Lightning 1333MHz 7000Mhz.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Jeśli to ten 680 z TFIII no to o dużym OC można raczej zapomnieć. Lightning - OK, to jest porównywalna karta do Matrixa  i można rozmawiać o porównywaniu wersji OC

 

Tak czy owak czekam z niecierpliwością na porównanie stock na najnowszych sterach :) i ewentualne odczucia co do płynności rozgrywki na obu kartach

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

A co to za testy. Karty są już rok ponad na rynku testów było z dziesiątki na polskich i zagranicznych forach i nie było wygranego. W każdej grze inna karta wygrywa. Sama wydajność bez ceny zakupu. Bo w zakupie to 7970 wygrywa. A większość gier chodzi lepiej na NV polityka itp. Ale czekam na recenzje może coś nowego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360
Nie o to w tym chodzi, żeby pokazać 3fps więce od konkurencji :)

 

Proszę się nie martwić. Na pewno nie będzie to kalka z innych testów. Gdyby tak miało być, w ogóle bym się za to nie brał.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360
Effendi tylko podejdz do tego obiektywnie

 

I do wszystkich innych...

 

http://cdn1.welovetheherb.com/wp-content/uploads/2012/01/419099_295214160528316_181985705184496_759226_408724096_n.jpg

 

 

Gdyby test nie miał być RZETELNY i OBIEKTYWNY w ogóle bym się za to nie brał.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

tylko tu matrix może dostać, w du**ę, na stocku może nie, ale OC ma marne, zwłaszcza z tak wielką sekcją zasilania, tragicznie chłodzoną, zresztą nawet nie wiem jakim cudem ta puszka jest wstanie odprowadzać ciepło ... mój DC2 to było coś  nie zdążyłem gry włączyć a na stocku już 40 C było :P, po OC GTX wygra, jestem wstanie się o to założyć, matrix to marketingowa papka, a do użytku porażka chyba że pod LC

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Wy chyba nadal nie rozumiecie. To nie jest test, którego wynik będzie opierał się na sumie słupków. Jeżeli tego oczekujecie, to odsyłam na łamy "branżowych" portali.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...