Skocz do zawartości

Asus GTX560TI TOP - GF114 który zaspokoi graczy ?


Recommended Posts

Rozumiem, że ktoś ma obudowę ATX i się dziwi czemu mam takie temperatury, ale w obecnej chwili posiadam taką którą kupiłem taniej. Poza tym dla kogoś, kto gra bardziej weekendowo a większość czasu przegląda strony www to ta obudowa zdaje egzamin :)

 

Nie chciałem wszczynać wojny między zwolennikami AMD ani nVidii, mówiłem o tym kilkakrotnie już - HD7850 będzie wydajniejszy, ale w tej cenie (a nawet drożej) dostaniesz produkt, który kulturą pracy schładzacza odstaje od renomowanych producentów. Zachwalacie tego Club3D a mieliście go w ręku, czy tylko posługujecie się suchymi liczbami ? Jakość wykonania czy chłodzenie sekcji zasilania odbiega od tego Asusa o mile świetlne. Ludzie dzielą się na tych, którzy za wszelką cenę będą brać to co wydajniejsze i nowsze oraz na tych, którym wystarczy pewna wydajność a wolą dołożyć do lepszego wykonania, to taka mała puenta całego zamieszania.

Wolałbym, abyśmy wrócili do oceny samej recenzji :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem swojego czasu asus 560ti Top zmieniłem na Msi 7850 TW3 2Gb , róznica była spora na plus dla 7850 po oc wogóle odjazd bo trafiła mi się za******a sztuka do oc. Chociaż 560ti robila 1050 na rdzeniu to i tak było mało zeby miec dylemat która zostawić.

Link to post
Share on other sites

Battlefield 3 i GTA IV i - w mniejszej rozdzielczości masz mniejszy minimalny FPS? I na very high w GTA4 więcej klatek w max 1080p? Chyba coś nie tak  :roll:

http://i.imgur.com/iw9m0Y9.png

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Lokacje zostały wybrane tak, aby obciążyć GPU w maksymalnym stopniu w danej grze, to że raz FRAPS zanotował większy maksymalny FPS w wyższej rozdzielczości to nie znaczy, że grało się bardziej komfortowo niż w niższej. Biorąc przykład Battlefielda 3 zdarzały się takie przypadki, że podczas ładowania nowych rozkazów (oraz zapisania obecnego stanu) gra przez chwilę miała 0 FPS.

Dlatego powtórzę jeszcze raz, pod uwagę powinno brać się bardziej średnią płynność wyświetlania animacji.

Link to post
Share on other sites

Lokacje zostały wybrane tak, aby obciążyć GPU w maksymalnym stopniu w danej grze, to że raz FRAPS zanotował większy maksymalny FPS w wyższej rozdzielczości to nie znaczy, że grało się bardziej komfortowo niż w niższej. Biorąc przykład Battlefielda 3 zdarzały się takie przypadki, że podczas ładowania nowych rozkazów (oraz zapisania obecnego stanu) gra przez chwilę miała 0 FPS.

Dlatego powtórzę jeszcze raz, pod uwagę powinno brać się bardziej średnią płynność wyświetlania animacji.

Dokładnie, ja tak mam, bo fps mi spada do 20 przy zapisywaniu (check pointy).

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

Tzn w teorii właśnie ten minimalny fps jest najistotniejszy, bo im mniej spadków tym lepiej.

Jeżeli minimalny fps wynosi dajmy na to 15, a w logu jest to pierwsza wartość, to można to pominąć na wykresie. Gdyż czasem ten pierwszy pomiar jest zgoła inny niż rzeczywistość.

Link to post
Share on other sites

W GTA każdy ruch kamery zmienia FPS, w jednym teście mogłem przejeżdżać koło zbiornika wodnego (test był wykonywany m.in. na autostradzie nad wodą) co mogło doprowadzić do chwilowego skoku płynności wyświetlanego obrazu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

ja mam taką kartę z Ti ,ale bez TOP 

czyli rdzeń jest na 822MHz zamiast na 900MHz

temp.spoczynek 34*C , obroty wentylatorów ~ 1200

temp.obciążenie 56*C ,obroty wentylatorów ~ 1800-2000

 

nie wiem dlaczego ci się tak grzeje ?

może przekręciłeś ją ,albo po rozłożeniu coś źle poskładałeś

twoja jest wyżej taktowana ,ale żeby aż tak się grzała i takie obroty 

to coś nie halo ,od razu mi się zepsuty xbox360 przypomina który tak wył ,przed zgonem

Link to post
Share on other sites

Jak wspomniałem test był przeprowadzany w obudowie Mini-ITX jaką jest CM Elite 120.

Specjalnie rozkręciłem kartę, przesmarowałem ją jeszcze raz pastą Arctic MX-2, złożyłem i po 10min w OCCT maksymalna temperatura to 82*C (skakało między 82-81, później utrzymywało się 82 a na końcu znów skakało, więc przyjąłem, że 82*C to najwyższa) w obudowie Gladius M40. Według mnie nie jest ona najgorsza ze względu, że karta pobiera dość sporo energii, zaraz podam jeszcze raz ile wynosi temp. podczas gry i edytuje post.

Temp w GTA IV (maks): 71*C

Edytowane przez RPS_DLR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...