Skocz do zawartości

Asus GTX560TI TOP - GF114 który zaspokoi graczy ?


Recommended Posts

100 stopni w stresie ?

Tyle nie ma nawet 680M i 7970M w laptopach... ][_, ([]) ][_,!!!!!!!!!!!

 

1300 na rdzeniu? Nie zobaczę takiego wyniku który był by stabilny przy 8 godzinach gry bez pauzy w Crysisa 3 na ultra...

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

Oczywiście nie zaprzeczam, że HD7850 jest wydajniejsza, ale stwierdzenie, że bije GTX 560Ti na głowę to przegięcie, obie karty prezentują zbliżony poziom wydajnościowy z lekką przewagą dla HD7850 która jest po prostu nowsza (nowsza technologia, nowszy proces technologiczny, dobrze zoptymalizowane sterowniki).

No chyba sobie żartujesz  przewaga radeona 7850 nad gtx 560 Ti jest ogromna  doskonale to widać w nowych grach 3d mark nie pokazuje wydajności w grach nikt nie jest aż tak głupi że by tak sądzić ale jest dobrym narzędziem do porównywania wyników , oczywiście wyniki w tych benchmarkach maja również przełożenie na wydajności   w grach  pomyśl troche nie ma opcji aby karta która uzyskuje np w 3d marku 011,  6000pkt była wydajniejsza od tej karty co uzyskuje 7000pkt w większości gier  zwłaszcza w nowych tytułach szczególnie należy patrzeć na graphic score

Link to post
Share on other sites

Zależy jaką sztukę trafisz, w tym Club3D na pewno pamięci kręcą się słabiutko, ale rdzeń jest jak w każdej innej karcie.



mogą się krecc i do 1500 ale nie z club3d za 550 zl i nie do ceny 550 zl :P

Link to post
Share on other sites

Zależy od dostawcy pamięci, chłodzenie sekcji pamięci oraz samego PCB :P

Właśnie chodzi mi o dostawcę pamięci, bo PCB w praktycznie każdej 7850 jest identyczne lub prawie identyczne jak referent, a sekcja raczej nie powinna mieć problemów, o ile wentylatory na chłodzeniu będą mocno wiały.

Odnośnie stabilności, to mój Szafir przy 1270 MHz na rdzeniu w nowym Most Wanted, gdzie użycie GPU tylko czasami spada poniżej 90%, jest całkowicie stabilny. Sprawdziłem to przechodząc całą grę :) Z lepszym chłodzeniem i biosem pozwalającym podnieść wyżej napięcie, to 1300 MHz chyba nie byłoby problemem, zwłaszcza, że obecnie 3DMark11 przy takim taktowaniu spokojnie przechodzi.

 

P.S. W Most Wanted temperatura poniżej 70 stopni, wentylatory ustawione na 100%, ale i tak ich nie słyszę w trakcie grania.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

100*C osiąga w FurMarku, ale się nie dziwie, gdyż rdzeń GPU znajduje się tuż obok gorącego radiatora CPU nad którym jest zasilacz... Jak zdjąłem blachę to temp. spadły do 80*C, gdzie cały czas ciepłe powietrze z radiatora CPU (70*C) wiało na rdzeń GPU.

 

Dzięki za uwagi i dyskusje, niedługo przeprowadzimy porównanie, póki co dalsze komentowanie co lepsze jest zbędne - wszyscy wiemy że będzie to HD7850, szczególnie, że dostał dobre sterowniki, jednak chciałbym ukazać, iż różnica nie będzie "ogromna" tak jak większość się tu wypowiada.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szafir to szafir, a nie jakiś Club3D... :P

Szafir, gigabyte i asus to topowi producenci radków.

Nawet najgorszy radek  7850 zrobi 1050 mhz na gpu  nie trzeba nawet ruszać pamięci  to wystarczy aby zdeklasować gtxa 560TI w każdej nowej grze w trybie dx 11

 

100*C osiąga w FurMarku, ale się nie dziwie, gdyż rdzeń GPU znajduje się tuż obok gorącego radiatora CPU nad którym jest zasilacz... Jak zdjąłem blachę to temp. spadły do 80*C, gdzie cały czas ciepłe powietrze z radiatora CPU (70*C) wiało na rdzeń GPU.

 

Dzięki za uwagi i dyskusje, niedługo przeprowadzimy porównanie, póki co dalsze komentowanie co lepsze jest zbędne - wszyscy wiemy że będzie to HD7850, szczególnie, że dostał dobre sterowniki, jednak chciałbym ukazać, iż różnica nie będzie "ogromna" tak jak większość się tu wypowiada.

Wszyscy wiedza że radeon 7850 jest kartą wydajniejsza i to bez sprzecznie a dalej komentują nawet najtańsza wersje  kosztujące  ok 540-550zł prosze o testy w nowych tytułach w dx11 i w maksymalnych ustawieniach graficznych  rozdzielczość 1920x1080   różnica będzie naprawdę

Link to post
Share on other sites

Karta autora ma w stresie 4320rpm i 100 stopni i jeszcze ją poleca? Ta karta http://proline.pl/?p=MSI+R7850-1GD5%2FOC

 

nie rozkręca wentylatorów ponad 1800rpm, nie przekracza przy tym 65 stopni, rdzeń można podkręcić o 20-40%, dostajemy 2 wypasione gry w gratisie i 3 letnią gwarancję na fabrycznie nowy produkt.

 

No a przewaga samego układu, szczególnie w nowych produkcjach jest oczywista.

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Trzeba także czytać ze zrozumieniem, gdyby całość zamknięta była w obudowie np. Fractal Arc Midi Tower bądź Gladius X80 czy CoolerMaster HAF a wentylator radiatora CPU nie wiał gorącym powietrzem bezpośrednio na rdzeń karty temp. byłaby niższa... sam fakt że po otwarciu blachy obudowy CM 120 temp GPU spadła o 20*C powinien dać do myślenia, niedługo dla potwierdzenia, że w normalnej obudowie kultura układu chłodzenia zachowuje się lepiej zrobię identyczny test w obudowie Cooler Master Storm Enforcer.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rób testy w normalnej budzie, bo moja 560 po o/c do 1GHz nie przekracza 72*C pod opieką Asusowskiego DCIIT

 

To daj mu pieniądze na budę za 9999zł. Może woli takie, bo ma inne rozmiary i stoi w innym miejscu. Kwestia zapotrzebowania lul.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry test

plusik leci :)

 

Jedno małe ALE dla tych krzykaczy co tutaj tak wojują, że 7850 leje na łeb tego GTX-a

srawa wygląda tak - bije ale na bank nie te tanie wersje z allegro (Club3d i inne) One są po porstu średnio 5% lepsze w stocku

druga sprawa, że np w crysis 3 i w kilku innych grach to NV bedzie lepsza

wszystko rozchodzi sie też o cenę. 450zł to akceptowaly próg GTX-a 560ti wyżej juz lepiej dozbierać do 570-ki lub czegoś nowszego 

Link to post
Share on other sites

akurat ja testów przeglądać kolego nie muszę :)

sam je sobie robie :) i mam wyrobione zdanie napewno bardziej niż Ty czytając w sieci ;)

 

To samo Pcb ? 

żart dnia....

 

to samo PCB mozesz mieć w Vertex, Club3d,PowerColor bo to jedna korporacja

w kartach liczą się też takie podzespoły jak cewki , VRM i sama wastwowość PCB

 

 

Po około jakos na oko 200 zestawach jakie przygotowaliśmy na 7850 (Vertexy, sapphire, Gigabyte, Powercolor)

i po procencie zwrotów kart na serwis mam już wyrobiony obraz tego co jest lepsze a co nie i proszę Cię nie rozmieszaj mnie bym czytał testy w sieci...

 

i jedno jeszcze

nie mówię ,że te karty (club3d itp) są złe bo tak nie jest

są ok za tą cenę lecz trzymanie tego na mocnym OC nonstop nie jest dobrym pomysłem

i chłodzenie - uwierz mi jak piszesz, że jest przyzwoite i cche to albo jesteś głuchy albo nie masz po porstu porównania

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

to nie tak, że jest mocniejsza

też mialem club 3d 7870Xt i robił takie zegary , ze głowa mała (dobra sztuka) ale jego głośność przy tym oraz piekelne temperatury sprawiały, że aż się odechciewało zabawy w OC

Link to post
Share on other sites

Piszesz o konkretnej karcie czy o producencie? Mówimy tu i teraz o tym gpu i piszę, że wcale się nie grzeje, kręci się również przyzwoicie, dlatego twoje pisanie, że 7850 cluba jest taki jak 560ti, a te droższe są lepsze jest śmieszne.

Chyba że będąć sprzedawcą w sklepie tak mówisz, żeby te droższe też kupowali.

@edyta

Tak piszesz o tych cechac samej konstrukcji jakby produkty były sprzedawane bez gwarancji.

Edytowane przez se7enfiy
Link to post
Share on other sites
że 7850 cluba jest taki jak 560ti

a gdzie ja tak napisałem ? :roll:  

 

sam bym wybrał za 550zł 7850 ,ale pisanie, ze stockowo 7850 leje sromotnie 560ti jest błędem

 bo w stocku to jakies średnio 5% na + dla radeona

a są gry w których dostaje lub się zrównuje 

 

560ti to dobra opcja do max 480zł 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jedno małe ALE dla tych krzykaczy co tutaj tak wojują, że 7850 leje na łeb tego GTX-a

srawa wygląda tak - bije ale na bank nie te tanie wersje z allegro (Club3d i inne) 

 

Cluby mają -5 do wydajności bo gorsza marka :/

http://tpucdn.com/reviews/Club_3D/HD_7850_RoyalQueen/images/perfrel.gif

Edytowane przez se7enfiy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...