Skocz do zawartości

Pochwal się co stworzyłeś w programach graficznych


Recommended Posts

Co jestem? 

Przepraszam bardzo, ale nigdy tu nie skrytykowałem żadnej pracy, lepszej czy gorszej, nigdy, wstawiam jakiś zamysł i wyjeżdża mi taki plebs z wielkim mniemaniem o sobie. Później wstawia pracę którą zrobi pierwszy lepszy amator w gimpie i uważa się za kij wie kogo. 

Dla mnie to taki sam człek jak my wszyscy, a że nie potrafi się należycie zachować w stosunku do innych to ja też kuźwa nie zamierzam.

Na tym skończyłem wyczerpując tym samym temat.

Link to post
Share on other sites
tak się prezentuje logo 'na żywo':

 

 

ładnie.

 

 

Wielkich rzeczy jakiś nie robi, nic co by zwalało z nóg. 

 

 

Musisz rozgraniczyć dwie rzeczy. Wkład w wykreowanie projektu oraz techniczne możliwości.

Dam Ci przykład. Zapewne dysponujesz w domu klawiaturą i masz Word albo notatnik na komputerze. Czy to oznacza, że jesteś w stanie napisać powieść typu Krzyżacy? 

 

Znajdź teraz w sobie ostatnie strzępy inteligencji, przeproś go i nie komentuj już w ten sposób.

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Logo jak logo - mam lepsze na koncie, to jest jednym z wielu projektów które obecnie wykonuję (stąd praca do 3 rano codziennie). Mało kiedy da się zrealizować logo na które ma się wolną rękę - trzeba pamiętać, że amator w gimpie czy w wordzie zrobi logo może i lepsze, ale jednocześnie trzeba pamiętać aby ono się dobrze prezentowało jak będzie miało 2cm jak i 5m a do tego wszystkiego naj-naj-naj-najważniejsze jest to, że ma się podobać klientowi. Poszaleć można pracująć w Krakowie, Poznaniu czy Warszawie, ale nie w Grójcu - tutaj 90% rynku to owoce/warzywa i mechanika. Target ludzi jest prosty, ma być prosto.

 

Najwięcej pracy jednak było z tym ogniem. Można powiedzieć "a taki tam ogień". Problem był taki, że miał się kojarzyć chociaż trochę z narodowym owocem - granatem - i jednocześnie z budynkami Flame Towers w Baku

 

dsc_0487.jpg

 

Stąd taki a nie inny kolor, kształt zaokrąglony pod owoc i podział na 3 "fale" na górze. Krój pisma dobrany pod klimat azerski.. tutaj jest sporo azerów w okolicy i duża ilość skojarzyła ten płomień albo z owocem albo z tym budynkiem - niektórzy mówiąc z uśmiechem, że im się to kojarzy z tym i o to chodziło. Poniżej ulotka, nic wielkiego bo trzeba było zmieścic całe menu.

http://i.share.pho.to/23ee313a_o.jpeg

http://i.share.pho.to/2460f974_o.jpeg

 

To ostatnie (menu) będzie już z przytupem. Dziś do 3 rano obrabiałem 45 dań z menu, pozostało sfotografować kolejne 35-40 jeszcze i można drukować końcowe menu - całośc miała być zrobiona na bogato ale oczywiście wymyślili w ostatniej chwili aby była możliwośc wyciągania kart więc najlepiej coś a'la segregator tyle, że zamiast dziurkowania kartek z listwą do nich. Trzeba coś takiego poszukać po necie gdzie zrobią okładkę wysokiej jakości.

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że logo zrobiłeś samodzielnie wg. własnego pomysłu ukierunkowanego bezpośrednio na klienta, a co z pozostałymi grafikami? Tła, czy nawet te zwierzaki w menu, stworzyłeś je sobie od zera kiedyś/przy okazji projektu czy kupujesz na jakimś serwisie z grafikami?

Link to post
Share on other sites

Różnie, zdjęcia wykonuję samemu, niektórych teł nie da się zrobić w swoich warunkach więc kupuję (to drewno nie pamiętam czy moje czy z banku - co do banków to powstało też kilka darmowych jakiś czas temu z licencją bez potrzeby umieszczania linka do 'stocka' w materiałach - gdzieś mam listę). Ikonki kupione kiedyś tam, trochę zmodyfikowane zostały ostatecznie niektóre. A reszta to wizja głowy + myszki + adobe illustratora. Co do samych ikonek to jeśli dobrze pamiętam jakiś czas temu kupiłem paczkę fontów, mockup-ów i wektorów za $39 na promocji -99% :) większość nieprzydatnych ale fart był, że czcionka o wartości $100 była w tej paczce a tę czcionkę wybrałem dla klienta do identyfikacji i chyba tam właśnie m.in. były te zwierzątka. Kiedyś rysowałem wszystko od zera, dosłownie wszystko starałem się stworzyć od zera, ale to za czasów pracy dla dużych firm czy też na rynek warszawski... na rynku grójeckim nie ma takich wymagań bo i target jest zupełnie inny stąd nie można powiedzieć stawek warszawskich a więc końcowo używa się gotowych wektorów - chociaż nie wiem jak mój wspólnik ale ja i tak kiedy tylko mogę staram się zrobić coś więcej od siebie niż myślenie szablonowe (często jednak klient chce właśnie to szablonowe myślenie... czasem uda się go jednak namówić i wtedy jest banan na twarzy).

 

ps: mam klienta który chce całą rodzinkę helvetiki kupić - a dokładnie chciał bo mu wyperswadowałem zakup za $500 czegoś co po 1 nikt nie doceni a po 2 dla mnie ten krój jest już zbyt popularny... stąd rodzinka znaleziona przeze mnie za $100 czy $150 a ostatecznie kupiona taniej (wspomniałem powyżej) - takie perełki też się trafiają i to kolejny klient do rebrandingu (w tym przypadku wszystko idzie do zmiany włącznie z ciuchami wielu pracowników) - to tak apropo stworzenia czegoś nawet w paincie. Da się? Da się... ale research przez kroje pisma trwa długo, trzeba mieć pojęcie o typografii, świetle literowym, grubościach aby oglądając kroje wiedzieć z miejsca czy dana rodzinka sprawdzi się do wszelakich materiałów włącznie ze stroną www czy też prezentacjami a kończąc na poradnikach dla managerów gdzie tekstu jest na długie strony i musi on być czytelny i ładnie się układać... najlepiej pracować w dużych agencjach gdzie każdy jest od jednej rzeczy, ale nawet wtedy przychodzi czas zwolnień (konkurencja wymusza) i z 15 stanowisk robią się 4 i tak grafik robi też strony i zajmuje się opiekunem klienta... za granicą to jest nie do pomyślenia ale my jesteśmy u nas... w sumie dobrze, że trafiłem na rynek grójecki, jestem maszynką od wszystkiego (można się nauczyć dzięki temu wielu rzeczy pomijając dziesiątki nadgodzin czy nawet dochodzące do 2 etatów), ale jeśli mam zrobić coś na 'odwal się' to wolę nie robić wcale i odłożyć na bok (lub zrobić ale zostać 10h po godzinach by to jakoś wyglądało) i dać znać, że albo będzie za tydzień albo proszę szukać kogoś innego... staram się trzymać poziom, stąd jak ktoś mi mówi, że mam zdjęć nie obrabiać to tak jakby powiedział malarzowi aby do obrazu użył tańszych farb - raz czy dwa razy to zrobi, ale sumienie mu się odezwie za kolejnym razem, że nie chce robić badziewia i coś da więcej od siebie gdyby miał nawet stracić... dać się da, ale nikt takich nie słucha i stara się robić swoje, gdy tylko może.

 

starczy tego dobrego, trzeba poczytać książkę.. :)

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
dziesiątki nadgodzin czy nawet dochodzące do 2 etatów

Tak wygląda życie grafika :)

Tylko jest mały haczyk - robimy coś co lubimy stąd możliwa jest praca w takim a nie innym wymiarze czasu i to przez długi okres (obecnie 3 rok lecę za średnią 80h na tydzień).

 

 

starczy tego dobrego, trzeba poczytać książkę..

Błąd myśleniowy - "Trzeba brać się za robotę"  :)

 

 

stąd jak ktoś mi mówi, że mam zdjęć nie obrabiać to tak jakby powiedział malarzowi aby do obrazu użył tańszych farb - raz czy dwa razy to zrobi, ale sumienie mu się odezwie za kolejnym razem, że nie chce robić badziewia i coś da więcej od siebie gdyby miał nawet stracić...

Ja tam odmawiam zlecenia jak mi klient zbytnio "podskakuje" - normą jest że wychodzi z tego później nieskończona ilość korekt, finalny produkt może się będzie podobał zleceniodawcy, ale tylko jemu ... Unikaj sytuacji gdzie robisz za narzędzie, ja przynajmniej tak robię, bo poza kaską nic z tego nie przychodzi dobrego - rozwój zerowy, jak nie uwstecznianie, kupa nerwów, stres, frustracja i finalnie może się zakończyć wypaleniem zawodowym. To tak z własnego doświadczenia  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

nawet mógłbym jeszcze cos zrobić, ale zagospodarowanie terenu było jakie było, a ja nie bede sie do projektu mieszać, z budynkiem tak samo.. Najważniejsze ze poprawiłem tę kobietę bo za wysoka była, a raczej audi z biznesmanem za niscy, ale już trudno.
śpieszyłem sie na piątek rano, a teraz klient sie nie odzywa.. Naciskają z tym czasem a potem okazuje się ze nie było takiego ciśnienia i można było pare rzeczy lepiej zrobić..

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ja się bawie w Photoshopie

 

Base :

http://images76.fotosik.pl/231/f43a1522b53afd36.jpg

 


 

 

Tun:

http://images77.fotosik.pl/232/42fed3018c94a4d7.jpg

 


 


Base :

http://images75.fotosik.pl/14/b8f09560f5c5fae3.jpg

 


 

Tuning :

http://images78.fotosik.pl/13/15a416eeb5405fb9.jpg

 


Edytowane przez Horigoshi
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Wrzuć refkę i powiedz trochę więcej  ;) Czy planujesz zrobić dokładnie to co na refce.

http://mineworker.deviantart.com/art/Knight-243998755 - tutaj masz refke, a postać chciałem zrobić jak najdokładniej (wiem, że raczej marnie to wyszło), śpieszyłem się trochę z tym, ponieważ pod koniec czerwca mam rekrutacje na studia i muszę zrobić tyle ile dam radę. Chciałbym poznać wasze ogólne zdanie na temat tego co zrobiłem. Może po rekrutacji to poprawię  ;)

Tutaj finalna wersja: http://i.imgur.com/jwGoVUK.png

 

A w między czasie zacząłem następny projekt :P

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...