Skocz do zawartości

Pochwal się co stworzyłeś w programach graficznych


Recommended Posts

prawa majatkowe sa zbywalne, autorskie nie.

za wikipedia:

Autorskie prawa osobiste są prawami „ojcostwa utworu” i obejmują przede wszystkim prawo autora do wiązania z dziełem jego nazwiska. Prawo to nigdy nie wygasa i jest, z natury rzeczy, niezbywalne, nie można się go zrzec ani przenieść na inną osobę. W ramach ochrony dóbr osobistych autor ma prawo do przedstawiania utworu pod pseudonimem lub anonimowo

Link to post
Share on other sites

 

 

Po tym jak dzielo zostalo upublicznione przez zleceniodawce mozna sie chwalic i przyznawac.. Tak mnie uczyli.
 

 

Przykład. Opracowujesz rendery do dużej agencji sieciowej np. Publicis. Robisz pracę jako freelancer dla końcowego klienta Orange.

Umowę masz z Publicis. Zrobią wszystko abyś się tym nie pochwalił. 


Co innego wikipedia, co innego życie.


Życie:

 

 

 

§ 2

1.     Wykonawca oświadcza, że przysługują mu względem przedłożonych do przyjęcia utworów  wszelkie prawa majątkowe.

2.     Zamawiający oświadcza, że posiada pełne prawa do korzystania ze znaków towarowych, wzorów przemysłowych oraz pełne i nieograniczone prawa autorskie do wszystkich przekazanych materiałów (logotypy, nazwy, siatki opakowań, teksty, przepisy, specyfikacje techniczne, etc.) służących do wykonania Utworów w ramach niniejszej umowy. Zamawiający upoważnia jednorazowo Wykonawcę do wykorzystania w Utworach.

3.     Wykonawca oświadcza, że w dniu przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw do Utworów posiadać będzie wszelkie zgody i upoważnienia autorów Utworów, niezbędne do wykonania Umowy.

4.     Wykonawca przenosi na Zamawiającego z chwilą zapłaty pełnego wynagrodzenia wskazanego w § 8 Umowy przysługujące mu w stosunku do utworów autorskie prawa majątkowe, obejmujące następujące pola eksploatacji:

a)      digitalizację, wpisanie do pamięci komputera, udostępnienie za pośrednictwem sieci komputerowych, w tym internetu, intranetu i extranetu, utrwalenie, zwielokrotnienie za pomocą druku, filmu, nagrania magnetofonowego, nośnika elektronicznego, nośnika cyfrowego,

b)     wprowadzenie do obrotu na terenie RP oraz poza granicami, używanie w obrocie gospodarczym lub niegospodarczym w charakterze oznaczenia przedsiębiorstwa, znaku towarowego lub innego charakterystycznego symbolu przedsiębiorstwa albo towaru lub usługi, opakowania produktu

c)       publiczne odtworzenie,

d)     wystawianie i wyświetlanie, a także nadanie za pomocą wizji lub fonii przewodowej lub bezprzewodowej przez stację naziemną lub nadanie za pośrednictwem satelity

e)     sprzedaż, najem, dzierżawa, odpłatne lub nieodpłatne udostępnianie osobom trzecim egzemplarzy utworów, a także składanie oferty w tym zakresie,

g)     rejestracja w Polsce oraz zagranicą w Urzędzie Patentowym lub innym właściwym organie w charakterze znaku towarowego, wzoru przemysłowego, wzoru użytkowego lub wynalazku,

h)      inkorporowanie utworów do utworu zbiorowego lub utworu multimedialnego

5Wykonawca zezwala w ramach wynagrodzenia określonego w §8 na  wykonywanie oraz zezwalanie na wykonywanie przez Zamawiającego oraz osoby trzecie opracowań, w tym przeróbek i adaptacji utworów (wykonywanie praw zależnych).

 

§ 3

1. Wykonawca zobowiązuje się, że autorzy utworów nie będą wykonywać wobec Zamawiającego przysługujących  im w stosunku do utworów autorskich praw osobistych, w tym praw:

a)         do decydowania o oznaczaniu utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem albo udostępnianiu ich anonimowo,

            b)        do nienaruszalności treści i formy utworów,

c)         do decydowania o pierwszym udostępnieniu utworów nieograniczonej liczbie osób,

d)        do nadzoru autorskiego przed rozpowszechnieniem utworów oraz w trakcie korzystania z nich.

2. Wykonawca upoważnia Zamawiającego do wykonywania w imieniu autorów utworów wymienionych w ust. 1 autorskich praw osobistych oraz do dochodzenia ich ochrony
w stosunku do osób trzecich naruszających te uprawnienia.

3. Wykonawca upoważnia wyłącznie Zamawiającego do rozporządzania i korzystania z opracowań utworów oraz do zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich. Wykonawca nie zachowuje wyłącznego prawa zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich.

 

 

Link to post
Share on other sites

Marce nie jest wszystko jedno... ale to też zależy od projektu. Ja gdy miałem do wykonania skład 100 stron materiałów dla kierowników, które były dla nowego projektu wdrażanego na rynek polski pod logiem "mastercard" to 2 razy musiałem podpisywać różne pisma, że nie wyjdę z niczym (nawet okładką) do portfolio przez najbliższe 5 lat... to co w środku to rozumiem ale, że podkreślili słowo "okładka" to już mnie zdziwiło.

Link to post
Share on other sites
Przykład. Opracowujesz rendery do dużej agencji sieciowej np. Publicis. Robisz pracę jako freelancer dla końcowego klienta Orange. Umowę masz z Publicis. Zrobią wszystko abyś się tym nie pochwalił. 

 

To nie sa relacje B2B, to jest NWD, niewolnik do wynajecia. B2B to jakbys prowadzil wlasna dzialalnosc, i rozmawial bezposrednio z marką ktora zleca ci robote. 

VieWorld, takich materialow firma nie publikuje. Drukuje je i daje kierownikom, ale to nie jest publikacja. Publikacja rozumiem w telewizji, w prasie, w internecie..

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

wrzucasz projekt do drukarki 3D i będziesz drukował mebelki? :D

Wszystkie meble, panele, farba, drzwi itp mam :D dzisiaj akurat ościężnice zrobiłem i montuje jutro drzwi.

 

Też bym się pochwalił... tylko gdzie się nie obejrzę to NDA i NDA i noże na gardle ;)

 

Hehe Ty jesteś mistrzem nie musisz nic już udowadniać ;p 

Prezentacja mała pokoju na behance, dowaliłem z teksturami trochę no i cienko z postprodukcją ale człowiek się uczy w sumie to jedno z pierwszych interiori w 3D ;f
 
http://www.iv.pl/images/44093468666372893431.jpg
 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten blue dot symbolizuje Ziemie widziana z krawedzi ukladu slonecznego.

“If you look at it you see a dot…That’s here. That’s home. That’s us. On it, everyone you ever heard of, every human being who ever lived, lived out their lives…it is our responsibility to deal more kindly and compassionately with one another and to preserve and cherish that pale blue dot, the only home we’ve ever known.”

Link to post
Share on other sites

chyba skóra na siedzeniach tylko bardzo ostra, gdyby taka miała być w życiu to każdy by sobie skórę podrażnił. Jako fanatyk robienia kawy na przeróznych ekspresach i mieszankach kawy powiem tylko, że ten ekspresik wygląda jak modele po 3-4k zł za 2-grupowy czyli bardzo tanio.. nawet podobny jest do takiego taniego na jakim jakiś czas pracowałem (ojj, nigdy więcej!).

Link to post
Share on other sites

to jest Elektra Belle Epoque... zbyt kosmiczne to jest by postawić to gdziekolwiek... ale tej marki ekspres upatrzyłem sobie już parę lat temu, można dostać za ~5000zł ale strasznie mi się podoba... tylko ta cena... :P

 

 

http://www.coffee-express.co.il/content/images/thumbs/0002814__elektra_micro_casa_aleva.jpg

 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...