Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna do CS 1.6


Recommended Posts

jezeli 40-60 fps starcza do plynnej rozgrywki to wez wbij na np. [ nie biore pod uwage jakichs configow i modeli na high fps] azteca + smoki itp to zobaczycz czy bedzie 50 fps czy 20 :)

 

albo jakas mapa na bh albo kz, jak juz grac to chyba lepiej miec te stale 80+ i nie odzuwac spadkow

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie. Sam muszę przyznać że w niektórych grach widać różnicę pomiędzy 70FPS, a 100FPS. I nie chodzi tutaj chociażby o sam obraz, a czas reakcji.

 

Dziwne, że filmy, które oglądam są w pełni płynne, a wyświetlają tylko 24 klatki na sekundę.

Ja widzę i to wyraźnie że film "klatkuje". Nie przesadzaj już bo 24FPS to dość mało. Nawet przy 30-35FPS'ach super płynnie nie jest i obraz nie jest "gładki".
Link to post
Share on other sites

Nie chcę być niegrzeczny ale głównym tematem wątku było zapytanie na jakiej karcie graficznej CS pójdzie na 100 fps'ach, a nie czy ludzkie oko zauważy różnicę pomiędzy 30 a 100 fps.

 

Swoją drogą ja również zauważam różnicę w płynności gry pomiędzy 60 a 100 fps'ami. I nie chodzi mi tu o to, że obraz "klatkuje", bo tego nie dostrzegam, ale reakcja jest szybsza choćby we wcześniej wspomnianym zoom'ie. [Przynajmniej w tej grze]

 

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie propozycje kart graficznych i tak duże zainteresowanie wątkiem.

 

A co do tego czy kolega jest "pr0"... zawsze można się zmierzyć 1on1 8-)

Link to post
Share on other sites

Kurde, widzę, że znalazło się wielu expertów.

No rzeczywiście jest różnica między 100 a 60 fps przy odświeżaniu monitora na poziomie 60Hz

Ludzie pomyślcie trochę co mówicie :)

A wiesz, że istnieje taki bajer jak "synchronizacja pionowa"? Jak się ją wyłączy to z palcem w tyłku można mieć miliard razy więcej FPS niż odświeżanie monitora :o

 

Powiem Wam, że w żadnej innej grze niż CS, nie widziałem różnicy pomiędzy 60 a 100FPS. Wyłączyłem synchronizację pionową (aby przekroczyć magiczną granicę 60FPS/60Hz), ustawiłem fps_max 100 i różnica była duża. Co prawda obraz czasem się delikatnie "rozjeżdża", ale wcześniej widzę wrogów i moja reakcja jest dużo szybsza. Więc nie wmawiajcie mu, że to nic nie daje.

Link to post
Share on other sites

Zamiast dozbierac sobie sianka na jakiegoś nowszego klocka to pchacie sie w stare kompy... W dodatku dla jednej gry jaką jest cs. Jak już pisałem zamiast pakować w dziadka kolejne 250zł to sprzedać całego kompa na części. Ok 600zł masz złożonego dobrego kompa, nawet crysis Ci pójdzie ładnie.

Link to post
Share on other sites

A wiesz, że istnieje taki bajer jak "synchronizacja pionowa"? Jak się ją wyłączy to z palcem w tyłku można mieć miliard razy więcej FPS niż odświeżanie monitora

Tylko powiedz co z tego jeśli monitor wyświetli tylko 60 kl/s ??

Wiem że czas reakcji będzie krótszy ale płynność nie będzie lepsza :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam najlepszy pomysł dla kolegi !!!

Niech obniży detale i zmniejszy rozdzielczość to będzie miał te 100fps za friko :)

To akurat prawda, że w taki sprzęt już się nie inwestuje tym bardziej AGP jest 2x droższe !!!

Link to post
Share on other sites

Tylko powiedz co z tego jeśli monitor wyświetli tylko 60 kl/s ??

Wiem że czas reakcji będzie krótszy ale płynność nie będzie lepsza :)

Będzie lepsza, mogę się założyć :o Mój monitor ma aktualnie odświeżanie 60Hz, w Counter-Strike Synchronizacja Pionowa wyłączona i czuję różnicę między fps_max 100, a fps_max 999 (wtedy FPS dochodzi do ~350 klatek/sekundę). Różnica jest duża, naprawdę. Jak mi nie wierzysz możesz sobie sprawdzić :o Osobiście najlepiej gra mi się przy fps_max 100, ale to już chyba subiektywne odczucia.

 

Wracając do tematu: naprawdę nie opłaca się coś dorzucać do tego komputera, tym bardziej na AGP, bo po kolejnej wymianie będziesz musiał dorzucać kasę na grafikę na PCI-E... W internecie można znaleźć spis komend poprawiających wydajność, oraz mniej szczegółowe modele.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ja niewyobrażam sobie życia na jednej,dwóch grach,dlatego zrobiłem sobie konfig. na którym nowe tytuły jeszcze z rok ładnie pochodzą.Wg. mnie robienie konfiguracji pod jedną grę i to na dodatek na AGP to głupota.(bez obrazy)Nie mów tylko że nie marzyłeś o odpaleniu Crysisa Warhead na full detalach :)

Link to post
Share on other sites

Ja marzę dalej. Jednak obecnym sprzętem się bardzo cieszę i z niecierpliwością czekam na Metro 2033. Odrazu kupuję. Najpierw BF'a, a potem Wspomniany tytuł. Recki też napiszę o nich :) Jutro idę kupić wentyla na thermalrighta i wykręcę ostro procka. 3.2 to za mało. Może 4.0 się uda. Tylko seria SLACR tak dobrze się kręci. A ja ją mam :o

Link to post
Share on other sites

Mnie przekonywać nie musicie, ze swojego sprzętu jestem aktualnie zadowolony ;)

 

A co do karty, to pogadam z kolegą żeby się zastanowił, choć wybór i tak pewnie padnie na coś co wyżej proponowaliście.

 

Zobaczymy ja to będzie...

Pozdrawiam. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...