Skocz do zawartości

Dyskusja na temat okazji cenowych


Recommended Posts

Na olx`ie natrafiłem też na 2 podejrzane oferty z gtx970

 

http://olx.pl/oferta/gigabyte-gtx-970-g1-gaming-4gb-CID99-IDazGRH.html#f9fd3b7408

 

http://olx.pl/oferta/gigabyte-g1-gaming-gtx-970-CID99-IDaoFDB.html#f9fd3b7408

 

Obie karty niby nowe, kupione w podobnym okresie w x-komie. Użytkownicy zarejestrowali się w tym miesiącu i nie podali nr telefonu na portalu. Weź tu coś kup używanego na portalach...

Link to post
Share on other sites

Ostatnio niektórzy zrobili sobie z olx darmową książkę do spamu, jakieś g.. szkoły językowe, ubezpieczenia itp. Ja jeszcze podaje ale z informacją że wykorzystanie numeru bez mojej wiedzy w celach marketingowych pociągnie konsekwencje prawne. Stąd rozumiem ludzi którzy mogą nie chcieć udostępniać numeru.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj zakupiłem kartę graficzną Gigabyte R9 270 na gwarancji do stycznia 2017 roku z tej aukcji http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270-gwarancja-i5466166593.html. Wybrałem przesyłkę kurierską pobraniową. Wszystko wydawało się okej, a dzisiaj patrzę, że na allegro została wystawiona kolejna identyczna aukcja, od tego samego sprzedawcy, http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270-gwarancja-i5469418156.html . Zdziwiłem się i od razu zadzwoniłem do sprzedawcy, powiedział mi, że on prowadzi kafejkę internetową i po prostu sprzedaje swoje 12 sztuk tych samych kart (dlaczego nie wystawił ich na raz????). Zapytałem czy wraz z przesyłką dostanę fakturę lub paragon, odpowiedział, że od razu po otrzymaniu przesyłki wyśle mi on skan faktury na maila. Czy reklamując coś potrzebna jest faktura, czy wystarczy mi tylko skan? Jak uważacie co powinienem teraz zrobić? Nie odebrać przesyłki od kuriera, czy przy nim sprawdzić i jeśli wszystko będzie okej to zatrzymać kartę?

Edytowane przez adrianns
Link to post
Share on other sites

Faktura jest ze sklepu morele.net (taka informacja jest na aukcji). Spotkałem się teraz z paroma opiniami, że karta może być pokoparkowa, a taka karta była raczej ostro eksploatowana i ciężko wróżyć jej dobrą przyszłość. Generalnie to nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.

Edytowane przez adrianns
Link to post
Share on other sites

Przyznam że nie wiem jak to wygląda gdy Gigabyte wymienia cooler.Czy te naklejki są czy ich nie ma.Musiałbyś mieć jakieś info od osoby co reklamowała kartę na ten mankament.

Żeby się nie okazało że koleś sam coś rezał z chłodzeniem i później będą problemy w razie czego.

Link to post
Share on other sites

Zapytałem sie o to, czy takie wróciły bez nalepek i czy posiada dokument potwierdzający wymianę gwarancyjną. Odpisał, że prześle to wszystko razem z innymi dokumentami.

http://olx.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270-gwarancja-CID99-IDawTxh.html#5607e79da5Tutaj na olx.pl jest ta sama oferta. Szczerze mówiąc to sam nie wiem co zrobić, 50zł więcej i mam raczej jakiegoś pewniaka, a tutaj nie jestem przekonany. Nie próbowałem na siłę zaoszczędzić, ale wcześniej wydawało się wszystko normalne.

Link to post
Share on other sites

Ja tam nigdy nic nie biorę za pobraniem. To wcale nie jest bezpieczniejsze jak się wydaje niektórym....

 

Ktoś wyśle pocięte kartony i odbiorca i tak zobaczy to dopiero po zapłacie kurierowi i kurier spisze najwyżej protokół.

 

 

Ostatnio mojemu koledze allegro zablokowało konto i jak się później okazało ktoś się na niego włamał i sprzedał Samsung Galaxy S5 po okazyjnej cenie. Wyłączone było PayU. Znajomej z kolei ktoś wystawił Sony PS3, ale było to licytacja i zdążyła się zorientować w ostatniej chwili. Również było PayU wyłączone...

Link to post
Share on other sites
Zapytałem sie o to, czy takie wróciły bez nalepek i czy posiada dokument potwierdzający wymianę gwarancyjną. Odpisał, że prześle to wszystko razem z innymi dokumentami.

 

http://olx.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270-gwarancja-CID99-IDawTxh.html#5607e79da5Tutaj na olx.pl jest ta sama oferta. Szczerze mówiąc to sam nie wiem co zrobić, 50zł więcej i mam raczej jakiegoś pewniaka, a tutaj nie jestem przekonany. Nie próbowałem na siłę zaoszczędzić, ale wcześniej wydawało się wszystko normalne.

Nie wiem czy przypadkiem nie kupiłem od niego karty. W sierpniu 2014 dałem za koparkowego gigabyte 270oc dokładnie 400 zł. Jeden wiatraczek chodzi trochę głośniej, ale sama karta podkręca się i cały czas działa :)

 

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

To wszystko jest dla mnie na tyle dziwne, że chyba po prostu nie odbiorę paczki od kuriera. Sprzedawcy powiem, że zwrócę mu pieniądze za koszt przesyłki. Intuicja mi mówi, że lepiej tego nie brać.

 

Jak jest gwarancja, to co za problem czy kopała czy nie ? Masakra ... jeśliby nie było gwarancji mógłbyś się martwić, a tak to żadna różnica. Jak padnie w przyszłości odeślesz do morele i przyślą Ci nową, pewnie już R9 3xx 

Link to post
Share on other sites

W tym problem, że nie jestem pewny, czy on sam coś przy tej karcie nie grzebał. Obawiam się, że po prostu nie przyjęliby mi tej gwarancji jeśli coś by się stało. Kolejna sprawa to to,że mogłaby podziałać jeszcze ten rok, a przez to, że była tak eksploatowana to padłaby zaraz po gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Tego się nigdy nie dowiesz. Gigabyte nie daje plomb na swoich kartach, dlatego można je bez problemu rozkręcać i to nigdy nie będzie brane pod uwagę. 

 

Każda karta, nawet nowa może paść po okresie gwarancyjnej, nie ma to znaczenia czy kopała itp. Karta nie ma licznika godzin po których staje... Zależy od sztuki i jak o nią dbasz. Możesz kupić na allegro inną, nawet nie wiedząc, że kopała a będzie w dużo gorszym stanie niż ta.

 

Dla mnie twoje obawy są kompletnie bez podstawne i ja ze swojej strony jakbym natrafił na takiego kupującego, że nie odebrał by paczki (bo mi się wydaję, uważam, że nie będzie działać bo coś tam coś tam...) władowałbym negatywa, bo klikając kup teraz zawierasz umowę. Wszelkie obawy trzeba wcześniej sobie przemyśleć, zapytać sprzedającego itp. a nie klikać kup teraz, a później szukać dziury w całym bo tylko sprzedający traci czas i pieniądze.

Edytowane przez lukaszup
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...