Skocz do zawartości

Dyskusja na temat okazji cenowych


Recommended Posts

 

 
 

 

Co za spamer, wrzuca link do swoich ogłoszeń. Proponuje "nagrode" na jakis czas i skasowanie jego tematów z działu sprzedam, jeżeli posiada. Najgorsze, ze ktoś kupił to cudo za 90 + KW jak za tyle to celka Haswella można kupić. G1620 na licytacjach do 80 nie dobija nawet...

 

 

KW prawie 20zł :o  Poczta Polska taka droga, paczka ubezpieczona czy może "usługa pakowania" zawarta jest w cenie wysyłki? Prawdziwa okazja :D

 

Wczoraj nówka G1840 oem poszła za niewiele więcej z wysyłką kurierem:

http://allegro.pl/procesor-intel-celeron-g1840-2-8ghz-lga1150-tray-i4579965721.html

Edytowane przez FuzzyWuzzy
Link to post
Share on other sites

Polecam dla wszystkich którzy mówią że drogą pocztą jest wysłać. 

http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_paczka24.html

 

Jak sprzedający dolicza sobie dla siebie 10 zł na wysyłce no to nie można mieć do PP problemów. 

 

Paczka 24 gwarancja doręczenia w ciągu 24 godzin, 11 zł - 0.5 kg

z ubezpieczeniem na 500 zł koszt 11.50 zł  

 

http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_paczka24.html

 

a paczka mini z ubezpieczeniem 500 zł - 10.50 zł 

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

ja jak zamawiam pocztexem to wszędzie ceny mają od 9,90 do 14,90... nawet jak zamawiałem paczkę podchodzącą pod 5kg zawartości to płaciłem tyle samo ostatnio w jednym sklepie. Wczoraj wysłali mi marynarkę pocztexem zapłaciłem 9,00zł za koszta przesyłki..

Link to post
Share on other sites

waga mojego stockowego coolera 4770k to 241g, do tego dochodzi waga procesora(?). Na zdjęciach brak oryginalnego opakowania, więc musi to jakoś zabezpieczyć - karton i folia bąbelkowa(lub cięższa tektura falista lub cokolwiek innego) też swoje ważą. Do tego trzeba okleić taśmą i ewentualnie folia stretch. Jakież zdziwienie gdy waga  przekroczy magiczną barierę 500g i z portfela trzeba wyłożyć dodatkową piątkę. Opakowanie oczywiście też swoje kosztuje (no chyba,  że wszystko z odzysku).

 

@Vieworld może mają podpisaną umowę, może wliczają część kosztów wysyłki w marżę, nie porównujmy zwykłego szaraka do firm i pseudo firm

 

Nie mówię, że nie można wysłać tego taniej, ale nie znając realnej wagi brutto w przypadku PP, na cennik możemy sobie jedynie popatrzeć.

Link to post
Share on other sites

Heheh jaka dyskusja o kosztach przesyłki się zrobiła. Dziwoty wypisujecie trochę.
Paczka pocztowa priorytetowa do 1KG to koszt 11 zł (ekonomiczna 9,50) z dostawą do domu. Po co jakieś mini paczki itp.

Na firmę jest taniej bo jak masz umowę z PP to wysyłasz wg innego cennika (tak samo jest przecież z kurierami). Kurierem tanio zawsze można wysłać np K-EX, wiem ze ludzie na nich psy wieszają ale jak mogę napisać, ze 9/10 przesyłek jest na drugi dzień do tego przyjeżdżają po odbiór paczki z wydrukowanymi etykietami.

BTW. Karton i gazety do wypełnienia to nie jest już chyba jakiś astronomiczny koszt jak ktoś sporadycznie coś wysyła

(a w zasadzie to jest zerowy) :P

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

ja tylko chcialbym zaprostestowac przeciw uzywaniu slowa "cebulactwo".

Nie kazdy zdaje sobie sprawe ale takie warzywa jak czosnek czy cebula historycznie wiaza sie z rasa wybrana.

Takze traci to troche "antysemityzmem"...

Malo tego do dnia dzisiejszego mozna w Kazimierzu Dolnym kupic ciasto o nazwie "cebularz" ktore ma historyczna konotacje.

Link to post
Share on other sites

ja tylko chcialbym zaprostestowac przeciw uzywaniu slowa "cebulactwo".

Nie kazdy zdaje sobie sprawe ale takie warzywa jak czosnek czy cebula historycznie wiaza sie z rasa wybrana.

Takze traci to troche "antysemityzmem"...

Malo tego do dnia dzisiejszego mozna w Kazimierzu Dolnym kupic ciasto o nazwie "cebularz" ktore ma historyczna konotacje.

Na lubelszczyźnie w każdym mieście i na każdej wichurze kupisz cebularza.

Link to post
Share on other sites

Napisałem ile kosztuje mini paczka i paczka 24 (bo to prawie kurier) dla innych żeby nie przepłacali 20zł w góre za KW. 

Dodatkowo firmy jak ktoś wspomniał mają upusty, i na przykład ich kurier pocztex poczty polskiej kosztuje 7.5 zł.
Ja jak widzę że cena KW za wysoka piszę do sprzedającego i już kilka razy cena została zmieniona. 

P.S - jeśli ktoś ma problem z śledzeniem przesyłek zagranicznych w ostateczności krajowych spokojnie na PW może uderzać 

Link to post
Share on other sites

No jasne. Utrata i tak nadszarpniętej renomy, przepychanki z Allegro o zwrot prowizji - z pewnością jest to tego warte i sklep zrobił to z premedytacją. Seems legit. Zgłoś się do Macierewicza, on lubi taki teorie.

Link to post
Share on other sites

No raczej kokosów nie zarobili obracjąc taką sumą (załóżmy nawet że wpłaciło 100 osob) a przelewy zwrotne, allegro itp to tez koszty.

 

Odnosnie rabatu jako rekompensaty to taką dostałem odpowiedz ( i osobiście nawet mi sie to podoba bo na obudowie i tak mi nie zależało):
 

 

Zdaję sobie sprawę, że rabaty które oferuję są niskie, lecz w zamian nie limituję ilości zamówień, dlatego jeśli w przyszłości będzie Pan potrzebował jakiegoś produktu to postaram się wynegocjować jak najlepszą ofertę.

 

Edytowane przez Heineken85
Link to post
Share on other sites

Morele dają jasno do zrozumienia w emailu, że wpłacać należy dopiero po otrzymaniu statusu (jakiegośtam, jakoś się to nazywa) który informuje, że towar jest gotowy do wysyłki/wydania w punkcie. Więc kto wysyła wcześniej ten nadgorliwiec i niech teraz czeka.

 

nie wiem czy przez miesiąc zmienili wiadomość dla kupujących, ale przy moim ostatnim zakupie widniała taka informacja:

 

 

Bardzo prosimy o jak najszybsze wypełnienie formularza zakupowego ułatwi to realizacje zamówienia ! 
 
 
Są trzy rodzaje płatności
 
1. Przedpłata na konto (mniejszy koszt przesyłki)
2. Pobranie (większy koszt przesyłki)
3. Odbiór osobisty w naszych netPunktach w Białystok, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Łódź
Proszę o informację po wygraniu aukcji do którego net-punktu mamy dosłać towar !!!
1. WPŁATA NA KONTO
 
Proszę o jak najszybszą wpłatę należności
w wysokości [...]

 

a jeżeli wykryli błąd i przesłali taką informację zwrotną kupującym:

 

 

 

[...]

Ja dostałem e-maila o takiej treści:

"Witam, 
Szanowni Państwo w wyniku błędu podczas wystawiania aukcji nr4601673817 na portalu allegro.pl, w cenie pojawił się błąd. Niestety nie jesteśmy w stanie zrealizować zamówienia na ten model. W związku z ewidentną różnicą ceny odstępujemy od realizacji zamówienia zgodnie z obowiązującym prawem (na podstawie art. 88 § 1 k.c. w zw. z art. 84 k.c.). 
 
Wszystkie środki wpłacone środki zostaną zwrócone na konta w dniu dzisiejszym."
 
[...]

 

to zwrot powinien być natychmiastowy. Renomę tracą właśnie takim zwlekaniem

Edytowane przez stigerx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...