Skocz do zawartości

Dyskusja na temat okazji cenowych


Recommended Posts

http://allegro.pl/show_item.php?item=4590723192#tabsAnchor

 

dobra cena, napisalem do gościa i chce 280zł z wysylką kurierem po przedplacie na konto i poza allegro, na opcje przez allegro (nawet za wyższą kwotę) nie chce się zgodzić. Niby przesłał mi numer seryjny dysku który widnieje w bazie WD (gwarancja od września 2014) ale i tak śmierdzi przekrętem, jak ktoś ma możliwosc odbioru osobistego to moze spróbować (o ile na taki zgodzi sie sprzedajacy).

Link to post
Share on other sites

Panie Nowaj. Będąc moderatorem na tym forum masz większe prawa (choć nie powinieneś), ale nie musisz obrażać wszystkich, którzy kupili obudowy od cebulaków :) w poście który skasowałeś napisałem Ci kogo możesz tak nazywać... Otóż ja obudowy nie kupiłem, bo jest mi niepotrzebna :) Rozumiem tych, którzy kupili i mają żal do tego serwisu, że nie wywiązują się z umowy... Napisałeś mi w pw, że masz 31 lat, więc jak na 31 latka powinieneś wiedzieć, że za błędy się płaci... chyba, że dalej mieszkasz z rodzicami i oni dalej na Ciebie łożą :) Ta wiadomość nie jest obraźliwa, tak samo jak poprzednie za które dostałem bana na tydzień :) Pozdrawiam ciepło:) Prowadzę własną firmę i źle mi się nie wiedzie :)

Link to post
Share on other sites

Panowie skończmy już dyskusje o tym Zalmanie, bo każdy wiedział jak aukcja się skończy. Nie ma co się spinać bo nic nikomu się nie stało, nikt nie powinien być pokrzywdzony, a sprawy typu "agentura morele, Noway hooy, zastraszasz mnie - idę do sądu" załatwcie sobie na priv ;) Szkoda zbędnego spamu w temacie.

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj sobie literę prawa przytoczoną wcześniej w tym temacie i przestań błaznować. Przy pomyłkach rażących lub przy takich na które nie było czasu by je naprawić (tak jak tutaj) sprzedawca ma prawo odstąpić od zawartej umowy. Koniec, kropka.

 

Nikomu źle nie życzę ale polecam Ci otworzyć swój biznes i zrobić taką pomyłkę na 40 tyś. zł. Chciałbym zobaczyć jaki skory byłbyś by wywiązać się z zawartej umowy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli pisałeś to do mnie, to czytanie ze zrozumieniem się kłania... a dokładnie ostatnie zdanie :) czas na zmianę był... przecież do 23 obudowy jeszcze były... a to, że oni nie pracują wtedy to już nie sprawa klientów... po to otwiera się biznes by takich pomyłek nie robić :)

żołnierzyku nowaja :)

Edytowane przez NOWABOT
Link to post
Share on other sites

dobra miśki.. ja dziś zobaczę w tej biedronce czy nie ma zalmana z9 u3 za 99zł.. jak będzie to kupię 100szt i sprzedam Wam po 109zł.. pasuje?  :rotfl: wczoraj było tyle sprzętu, że człowiek mógłby tam spędzić cały dzień i by nie wybrał... ludzie wyjeżdżali po 2-3 wózki sprzętu elektronicznego... byli też tacy z pełnymi wózkami srajtaśmy (nie znam ceny) ale i po 100kg cukru brali (że ten wózek to wytrzymał, a no tak.. przecież jest nowy)... cukier po 0,99zł/kg :) łosoś po 19zł/kg.. ja tam jadę dziś po winogrona.. 1,50zł/kg :D a poza tym wszystkim Sandisk Pendrive 16GB za 18zł... korek sięgał ponad 3km przez miasto.. jechałem do lidla właśnie kiedy patrzę "2500" wielki baner reklamowy, grill, scena, parking gdzie było z 500 aut itd... no to skręciłem, obejrzałem gazetkę, zobaczyłem co ludzie mają w wózkach, zerknąłem na kolejkę (200 osób a była 14) i zabrałem du**ę z powrotem do auta i pojechałem do lidla na zakupy.,. :D ale dziś może będzie mniej ludu, zobaczę czy coś zostało czy będą dostawy no i najważniejsze... zerknę na kolejki  %-) laptopy HP po 600zł.. tablety samsunga po 250zł (7"), drukarki 3in1 HP po 130zł.. nawet meble ogrodowe ze stolikiem chyba 99zł były więc nic dziwnego, że ludzie stali tam godzinami... już wczoraj widziałem niektóre rzeczy na allegro powystawiane drożej niż w biedronce a taniej niż ktokolwiek ma na allegro (zdjęcie prasowe ze wczoraj)

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/33771/biedra_wozek_pawel_rybicki_wp_640.jpeg

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Żebyś się nie zdziwił :D

 

zobaczymy, sklep jest 3km ode mnie więc co mi szkodzi, wyjadę kawałek i będę wiedział czy już jest korek czy jeszcze nie... akurat jadę za 30min na przegląd auta a i tak muszę dziś zrobić zakupy (wczoraj miałem dosyć po staniu w korku ponad godzinę).. dam znać czy coś zostało lub czy dorzucili kolejną dostawę bo gazetka promocyjna ma działać przez 7dni a nie przez dzień otwarcia.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

 

 

ale nie musisz obrażać wszystkich, którzy kupili obudowy od cebulaków

 

Wspominałem już kilka razy, że odruch "kupienia" obudowy w tej ofercie był bardzo ludzki. Roszczeniowość, jaką przedstawia tutaj kilka osób, kompletna nieznajomość przepisów, dwubiegunowość postrzegania świata na zasadzie my - oni (sklep) to skrajna cebula.

 

 

 

chyba, że dalej mieszkasz z rodzicami i oni dalej na Ciebie łożą

 

Od 19. roku życia mieszkam na swoim, pierwsze mieszkanie, za własne pieniądze, kupiłem 11 lat temu... Wiem doskonale, co to znaczy brać odpowiedzialność za swoje czyny, ale KAŻDY człowiek popełnia mniejsze lub większe błedy, a tego typu postawa w stosunku do firmy, której pracownik dokonał idiotycznej pomyłki, w kraju, gdzie jest tak chore społeczne przyzwolenie na siadanie po alkoholu za kierownicą, mnie przeraża. Niech jeden z drugim zajmie się poważniejszymi rzeczami, bo jakakolwiek dyskusja o tej aukcji jest kompletnie jałowa. Zakładajcie sobie sprawy w sądzie, weźcie jednak pod uwagę, że trzeba mieć skończone 18 lat i pieniądze na papugę, bo do sprawy cywilnej nikt wam adwokata z urzędu nie da. Zawsze możecie udać się po pomoc do Faktu lub Super Express'u.

Link to post
Share on other sites

Janusze mają szczęście, że nie widziałem tego wątku, bo ja już od jakiegoś czasu nie mam oporu przed wypieprzaniem stąd każdego sracza który krzywi gębę na wieść o ich wielce krzywdzącym, anulowanym zamówieniu na obudowę, dysk ssd, procesor, czy kartę graficzną za -dzieści złotych, w ilości sugerującej chęć dalszej odsprzedaży.

 

Nienawidzę takiej dziadowni, bezrozumne masy gówniarzy dumne z siebie, że znalazły biznes na tym, że pojawił się jakiś błąd w systemie i cenę nabiło na opak. Ciekawe czy byłoby im równie wesoło, jakby to ich mamusia czy tatuś na sklepowym serwerze wbili inną cenę a potem za to beknęli i z wycieczki do Juraty kicha.

Link to post
Share on other sites

Z mojej perspektywy wcale mi to nie wadzi, bo jak widzę sprzęt warty 900zł za złotych 40, to wędruję dalej i czekam aż to poprawią. Problemy te dotyczą zresztą nie tylko moreli, wspominane CPU/GPU były na techplanet, SSD Cruciala chyba też u Moreli... no zdarza się, raz że ich systemy mogą być stare, dwa, że kto ma pracować przy wklepywaniu cen - doktor nauk? 

Naprawiają na czas, przepraszają za kłopot, to że się zdarza, to rzecz ludzka, winowajca pewnie po garbie dostanie, a problemy mają tylko cebulaki które nie kupiły <wpisz dowolne> za bezcen. 

Link to post
Share on other sites

ktoś mówił o rabacie 50zł przy zakupie obudowy za 380~

 

ale to chyba bajka, bo pytałem o rabaty na kilka rzeczy to na każdej wychodziło od 1% do 4%.

 

człowiek odpowiedzialny za pomyłkę rocznik '92 więc mógł nieciekawie skończyć z takim długiem.

Edytowane przez gohan10
Link to post
Share on other sites

co do biedronki... pojechalem, zobaczylem, nie skręcalem, pojechałem dalej prosto ;) przed sklepem cały plac pusty ale... w samym srodku do drzwi wejsciowych jakies 50 osob w kolejce, dałem sobie siana (a to była 13:30) więc nie wiem co jeszcze jest w środku :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem Enthoo Pro z darmowym kurierem za dokładnie 348 zł więc blisko 50 zł mniej niż ich cena standardowa w sklepie.

Oczywiście bez żadnego szantażu, wyzwisk, itp. Po prostu pytanie za ile mi sprzedają tą obudowę i na taką ofertę się zgodziłem.

Na aledrogo miałem zamówioną jedną sztukę Zalmana.

 

@up, też bym tak zrobił - nie na moje nerwy. Nie trawię już nawet "koncertowego" tłumu, a co mówić o takich przepychaczach...

Link to post
Share on other sites
 

 

Co za spamer, wrzuca link do swoich ogłoszeń. Proponuje "nagrode" na jakis czas i skasowanie jego tematów z działu sprzedam, jeżeli posiada. Najgorsze, ze ktoś kupił to cudo za 90 + KW jak za tyle to celka Haswella można kupić. G1620 na licytacjach do 80 nie dobija nawet...

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

Za link do własnej aukcji dostał po głowie, ale fakt, że w ten sposób reagujesz na to, że ktoś sprzedał produkt powyżej jego realnej wartości, a kilka stron wcześniej zażarcie upierałeś się, że Z9 U3 za 50 zł z wysyłką należy się "kupującym" jak psu buda, jest wyjątkowo zabawny. Mentalność Kalego FTW.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...