Skocz do zawartości

Dyskusja na temat okazji cenowych


Recommended Posts

@Barto20 - nie chodzi mi o gwarancję tą która zwykle wynosi 2 lata, tylko o możliwość zwrotu do 10 dni po zakupie (reklamacja != zwrot). Regulaminy regulaminami, ale prawo stanowi odrębnie i to do niego sklep musi się stosować. Nie twierdzę też że możliwość zwrotu przysługuje, po prostu pytam.

Druga sprawa - nawet jeśli powyższe nie ma zastosowania, to myślę że ktoś dobrze przemyślał ten zakup. Po prostu ma jakiś plan jak za tym jeszcze zarobić - możliwości jest baardzo dużo:

- reklamacja tej jako innej karty która ma rozszerzoną gwarancję obejmującą uszkodzenia mechaniczne,

- podmiana bebechów na jakąś mała wydajną/starą kartę i opchnięcie nieświadomemu klientowi,

- wybitne zdolności elektroniczne,

- posiadanie tego samego modelu karty w której jest uszkodzone coś innego.

 

Dlatego myślę że wydawanie wyroków odnośnie czyjejś głupoty jest trochę nie na miejscu. Może być zwykłym "cfaniactwem" ale niekoniecznie "brakiem mózgu".

Link to post
Share on other sites

@up odnosnie mozliwosci zwrotu w ciagu 10 dni to nie obejmuje rzeczy kupionych na licytacji...

Takze w tym przypadku nie ma szans na taki zwrot.

 

Co do mozliwosci kombinowania to tylko czysta teoria:

 

1. 780ti + rozszerzona gwarancja to wydatek min 3000pln jak nie wiecej. Kupno uszkodzonej za 1500 - lacznie 4500 za 2 karty i zabawa w wyludzanie gwarancja dla potencjalnego zysku max 500?

 

Reszty mozliwosci szkoda komentowac bo o ile mozna kupic uszkodzona karte za grosze i liczyc na to ze z 2 zlomow uda sie zlozyc jedna dzialajaca to w tym przypadku - jest to totalnie nieoplacalne.

 

JEDYNA sensowna mozliwosc ktora mi swita to taka ze karta jest sprawna a kupil ja ktos kto o tym dostal cynka.

Nie mniej kupno takiej karty za 1500 bez gwarancji to tez nie jest biznes zycia.. nawet w takim przypadku.

 

Podsumowujac statystycznie rzecz ujmujac mamy raczej przypadek zwyklej ludzkiej glupoty ( sporo osob dawalo calkiem pokaznie pieniadze jak na zlom ) ...

Link to post
Share on other sites

@up - dzięki za info odnośnie zwrotu przy licytacji, o tym nie wiedziałem. Może podobnie jak osoba która taki przedmiot kupiła.

 

500 zł to wcale nie tak mało, szczególnie jak ktoś ma pojęcie jak skorzystać na tej procedurze. Można nawet założyć że obie karty (pierwotnie kupiona i otrzymana po gwarancji) by były oryginalnie zapakowane.

 

Z tym że ludzka głupota jest bardzo powszechna to wiadomo, ale przynajmniej tutaj starajmy się rozsądnie na to spojrzeć z każdej możliwej strony skoro już ten temat jest poruszany. Ktoś w jakiś sposób musiał wejść w posiadanie tych 1500 zł, więc może takim skończonym idiotą nie jest :)

 

Dochodzi jeszcze też opcja, co prawda mega mało prawdopodobna, ale zawsze - może po prostu ktoś chce mieć drogo wyglądający bajer - do zrobienia zdjęć i chwalenia się znajomym. Ludzka fantazja nie zna granic.

Link to post
Share on other sites

oszust, przecież ta aukcja już była tylko z innego konta.. -> http://allegro.pl/show_item.php?item=4003661862

 

 

dodatkowo na tym forum próbował wciskać w niskich cenach przeróżne karty

 

 

profil na fb barana - https://www.facebook.com/marekgw?fref=ts

 

 

    •  

    UWAGA! KRADZIEJ! Odwiedziłem tego gościa w domu i okazało się że to dzieciak który, mnie zrobił w bolo na ciężkie pieniądze, na szczęście dogadałem się z rodzicami

     

     

Edytowane przez gohan10
Link to post
Share on other sites

Założył nawet tutaj w dziale temat o sprzedaży tej karty ale syfu narobiliśmy trochę i wątek został usunięty. Gość tłumaczył się że skopiował tylko zdjęcie i opis z starej aukcji bo mu się "nie chciało" pisać od nowa itp...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...