Skocz do zawartości

Dyskusja na temat okazji cenowych


Recommended Posts

Ja już nawet dzwoniłem, to mi powiedzieli, że towar jest z innej hurtowni i niestety nie mogą zrealizować zamówenia.

Ciekawi mnie, czy to jest zgodne z prawem, wydaje mi się, że skoro pierwotne zamówienie nie zostało zatwierdzone, to nic nie można zrobić, nie doszło do zawarcia umowy kupna-sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie :) wałek jak cholera :) szkoda że nie ma nikogo z jego okolic tutaj na forum aby zadzwonić i umówić się na odbiór :) pewnie by kręcił że wyjechał albo coś :)

 

Co do wypowiedzi wcześniejszej brudnonabani

 

Nie uważam iż tablica jest gorsza itp. Tylko chodzi mi oto że jeśli chodzi o pokwitowanie że coś kupiłeś takowego nie dostajesz jak choćby na allegro, czyli prawdopodobieństwo że ktoś chce zrobić wała jest dużo większe bo teoretycznie, zakładając konto żadnych danych nie musisz podawać oraz jakikolwiek system plusowania/minusowania tam nie obowiązuję jak np. komentarze na allegro ;)

 

Swoją drogą jak ktoś będzie chciał Cię oszukać może zrobić to przez allegro, tylko że tam łatwiej dochodzić swojej racji/praw :)

 

Sam lubie sprzedawać czy też kupować przez tablice/gumtree tylko i wyłacznie z odbiorem osobistym i ze sprawdzeniem na miejscu danej rzeczy :)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r9-270x-1050m-dd-boost-edition-2048-mb-ddr5-r9-270x-cdfc-620242/

jeszcze chwile temu była po 500zł ale zanim zdążyłem zrealizować zamówienie podbiło na 800zł. Jestem w trakcie wypełniania formularza o raty i tam jak klikam przelicz ratę to nie zmienia ceny. Teraz pytanie czy jak dokończę wypełnianie i zatwierdzę to dostane za te 500zł czy raczej za 800zł??

Link to post
Share on other sites

Kolejna porcja podjerzanych transakcji :

 

http://tablica.pl/oferta/komputer-dla-gracza-warto-2011-socket-sprzedaz-na-czesci-CID99-ID4xa9N.html

 

Z pozoru wszystko wygląda okey, cena w miarę za cały zestaw nie jakaś mega niska.

Jako, iż jest napisane że sprzedaż na części wchodzi w grę, napisałem które części mnie interesują i wstępnie dogadalismy się co do ceny.

 

Jestem z Krakowa, także chciałem się umówić po odbiór tych części. Po pierwsze koleś napisał, iż wolałby wysłać, a ja żebym mu pieniążki przelał i wysłał. Po jaką cholere ma wysyłać jak jestem z tego samego miasta ? A więc wał jak cholera także proszę uważać. Po kolejnym mailu odpisał, że narazie jest ktoś chętny na kilka części i nie będzie robił ludzi w "chu.." dlatego nie umówi się ze mną na kupno tych przedmiotów o których pisaliśmy.

 

Po kilku dniach, postanowiłem że zapytam jeszcze raz, wysłałem wiadomość wczoraj i zobaczcie co dostałem w odpowiedzi :

 

"nie mam narazie czasu na spotkania , narazie szukam ludzi na wysylki"

 

Uważajcie na takie wały ... śmierdzi na kilometr, mam nadzieje że kogoś uchroniłem od kupna części od tej osoby.

 

Reszte spostrzeżeń weźcie sobie dla siebie, że trzeba się pilnować na każdym kroku i nie ufać ludziom !!

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez lukaszup
Link to post
Share on other sites

Heh, ja też z nim rozmawiałem. I mam podobne wnioski co Ty.

 

Wysyłka pobraniowa możliwa tylko jeżeli najpierw przeleje mu zaliczkę. Ani on, nikt z rodziny, żaden ze znajomych nie ma allegro. Kiedy poprosiłem go o dodatkowe zdjęcia to powiedział, że wszystko ma popakowane i gotowe do wysyłki i nie ma czasu i w ogóle sprzęt prawie sprzedany. Po jakimś czasie napisałem do niego znowu, i w dalszej konwersacji pisał, że jak będzie pakował, to kartę graficzną zdemontuje, także  koleś przeczy sam sobie :D

 

Mi pisał, że odbiór osobisty możliwy. Ciekawe jaką miałby wymówkę.

Edytowane przez isgorath
Link to post
Share on other sites

Heh, ja też z nim rozmawiałem. I mam podobne wnioski co Ty.

 

Wysyłka pobraniowa możliwa tylko jeżeli najpierw przeleje mu zaliczkę. Ani on, nikt z rodziny, żaden ze znajomych nie ma allegro. Kiedy poprosiłem go o dodatkowe zdjęcia to powiedział, że wszystko ma popakowane i gotowe do wysyłki i nie ma czasu i w ogóle sprzęt prawie sprzedany. Po jakimś czasie napisałem do niego znowu, i w dalszej konwersacji pisał, że jak będzie pakował, to kartę graficzną zdemontuje, także  koleś przeczy sam sobie :D

 

Mi pisał, że odbiór osobisty możliwy. Ciekawe jaką miałby wymówkę.

 

Jeden wielki wałek ;) tak odbiór osobisty możliwy hehe, co to za tłumaczenie nie mam czasu na spotkanie :) mam nadzieje że nikt nie prześle mu pieniędzy bo 100% je straci

Link to post
Share on other sites

heh ja to znam, tez jestem zainteresowany grafiką i isze z tym klientem zobaczymy co odpisze , poprosiłem o fotki sprzzętu z nickiem by mi podesłał zobaczymy :)

 

Ja bym na twoim miejscu odpuścił :) tak jak pisałem wyżej, jestem z tego samego miasta i chłop pisze że nie ma czasu na spotkanie, ale na poczte zaniesie i wyśle :) śmiech na sali ;)

Link to post
Share on other sites

Ja miałem tyle sytuacji na tablicy ciekawych że szkoda pisać. Najlepsze były jak sprzedawałem tableta wplata z góry. Ludzie wysyłali mi skany dowodów przelewu że zapłacili i abym wysyłał już sprzęt. Oczywiście tego nie zrobili.

Najbardziej złodziejski portal bez możliwości namierzenia delikwenta jeśli ma mózg na poziomie podstawówki.

 

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

 

 

Najbardziej złodziejski portal bez możliwości namierzenia delikwenta jeśli ma mózg na poziomie podstawówki.

Nie ma co generalizować.

Ja kupowałem i sprzedawałem wiele razy na tablicy, przesyłki za pobraniem oczywiście, jednak wiadomo... ryzyko zawsze jest, bo można dostać cegłę zamiast towaru na który się czekało :D 

Trzeba odpowiednio przesiewać oferty, nie przejechałem się jeszcze kupując na tablicy, jednak raz kupujący zrobił mnie w bambuko, nie odebrał paczki i musiałem bulić 25zł za jej powrót. 

Link to post
Share on other sites

Deepcool Lucifer - całkiem pokaźne chłodzenie procesora za niecałe 150 złotych (35 ojro)

http://www.caseking.de/shop/catalog/CPU-Kuehler/Alle-CPU-Kuehler/Deepcool-Lucifer-CPU-Kuehler-140mm::25856.html

 

PS. u nas w Polsce ma kosztować 157 złotych, a więc też całkiem nieźle

Żadna to okazja. Wysyłka z Caseking to 13.5€ (ponad 55zł).
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...