Skocz do zawartości

CM Elite 331 Worklog by Prorokk (ver. 2.0)


Recommended Posts

Nie będzie zjadać Ci kurzu z podłogi z prostego powodu - dół masz zasłonięty w obudowie a frontowe wentylatory masz wyposażone w filtry więc co tydzień sprzątanie i po problemie. Nóżki dobrze się prezentują ale tylko sterownik trzeba bo te testowe choinkowe wyszło. Wszystkie na niebiesko i będzie git :)

Link to post
Share on other sites

@ shiftanc to jest gumka i mi się taki sposób wiązania podoba, daję fany efekt ściśle poprowadzonych przewodów po drugie jest elastyczna więc można z nią jeszcze powalczyć aby kable lepiej wyglądały.

 

vuodi co do kurzu, obadam sytuację za tydzień :o ,  myślę nad wymianą tego podświetlenia pod napisem na spodzie ( taśma rgb) wtedy będę mógł sterować  kolorem oświetlenia  napisu i nóżek jednocześnie ( no chyba że dorzucę jeszcze jakiś wyłącznik )

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No dobra to rozpoczynam rozdział

 

83916_woda-krople.jpg

 

Już widzieliście wcześniej mam już  pompkę  DCP 4.0, a kupiłem ją  wraz z chłodnicą pseudo "Zdzisław " od Skeepera.

Po zmianie imagu chłodnica będzie występowała pod pseudo Zdzisława tak dla niepoznaki ale o tym za chwilkę  .

 

Po dość długich rozmyślaniach, analizach, porównaniach z podstawowym zestawem LC (z działu chłodzenie) wybór padł jednak na starter od Phobii w wersji 240 .

Dla czemu, zapytają niektórzy ( albo i nie) .

A no temu, że po dostarczeniu zestawu i sprawdzeniu stanu pompki od Skeepera, DCP 2.2 leci na sprzedaż po drugie grubość chłodnicy która będzie wg mnie  optymalna i po trzecie rezik który mnie się podoba .

Podsumowując zestaw na starcie będzie się składał z DCP 4.0 i 2 chłodnic 240 od Phobii i 120 Zdzisławy.

Mam nadzieje że po podłączeniu wszystkiego do  Lamptrona uzyskam zadowalający poziom hałasu i stopień rozpraszania ciepła.

 

To tyle z wywodów o LC, teraz czekam na transport z aquatuning.pl.

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to obiecana sesja z metamorfozy Zdzisława w Zdzisławę.

Tak chłodnica wyglądała przed operacją ( fotki pożyczone od Skeepera )

 

JrYYFfp.jpg

 

A tak wyglądała cała operacja.

Pierwsza myśl była taka że tylko ja przemaluje na czarno i będzie fajnie ale po malowaniu czegoś jej brakowało.

Znalazłem w czeluściach loszkowych kawałek płaskownika ( był trochę wymęczony ale po przymiarkach wyszło że nadawał się idealnie. W ruch poszedł klej (tzw płynny metal) i wyszło coś takiego

 

DSC_9384.JPG

 

Niestety kawałek amelinium był tak mały że wystarczył jedynie na jedną stronę.

W jakiś sposób musiałem pozbyć się tej nierówności widocznej na fotce wyżej.

Z pomocą wspomnianego kleju przytwierdziłem resztki profilu aby zniwelować półkę a po operacji wyglądało to tak

 

DSC_9385.JPG

 

DSC_9386.JPG

 

Teraz przyszła pora na oczyszczenie chłodnicy ze starej farby.

 

DSC_9387.JPG

 

 

DSC_9389.JPG

 

Po oczyszczeniu zamalowaniu podkładem i wstępnym malowaniu wyglądało to tak

 

DSC_9390.JPG

 

A tak wyglądało zaimprowizowane stanowisko lakiernicze

 

DSC_9391.JPG

 

 

No i efekt końcowy Zdzisława jak malowana :rotfl:  na tle 2 nowych kowerów na sufit i podłogę

 

DSC_9398.JPG

 

DSC_9400.JPG

 

Na tą chwilę to wszystko

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Ja też mam oklejoną piwniczkę i zatoki White Carbonem i mi się podoba :D

 

A na forach gonią bo każdy w swoim logu używa Carbonu. Obserwatorom się to może nudzi i marudzą zamiast stworzyć coś swojego i też pokazać to pozostałym :) Mam już zlecone wycięcie laserem piwnicy trochę zrekonstruowanej i też... okleję ją Carbonem białym. Niech gadają :P

 

@ProrokK - czemu niby ten Carbon jest inny?

Link to post
Share on other sites

No Panowie może coś w temacie się wypowiecie ;)

Pierwszy z coverów trafił na miejsce po ciemnej stronie

 

DSC_9403.JPG

 

Ok założenia do LC ( Proszę o pomoc )

Przygotowanie :

 

- Wylatuje kosz na HDD pozostaje tylko jeden HDD wrzucony w zatoki.
- kolejne podejście do poprawki kabelkologii

 

LC

 

Obie chłodnice mają się znaleźć po ciemnej stronie wraz z nimi DCP .

 

Teraz pytanie: jak ustawić przepływ powietrza ?

Ja osobiście skłaniam się do opcji 2

 

Przep%25C5%2582yw+powietrza+LC.jpg

 

Po widocznej stronie będzie tylko rezerwuar i kawałek węży od bloku CPU.

 

I mała przymiarka z tego co jest, Zdzisława przymierza się do nowego stanowiska.

 

DSC_9404.JPG

 

No i jeszcze jedna sprawa obawiam się zagęszczenia elementów po ciemnej stronie :cry:

Edytowane przez ProrokK
Link to post
Share on other sites

ok dzięki Patryk za zainteresowanie choć trochę mnie tym zasmuciłeś  :cry:   ale obadam sprawę dokładniej  jak już wszystko będzie w obudowie.

Mój i5 nie należy do najcieplejszych procków więc liczę że wystarczą wentylki tylko z jednej .

A jak odizoluję CPU od GPU to to drugie powinno mieć lepszą temperaturę

Edytowane przez ProrokK
Link to post
Share on other sites
niż u włodka

 

włodka? :>

 

Racja, nie powinno się mówić po nazwisku :)

 

:[:!:

 

Tylko pierwsze 4 litery to część z nazwiska i koniec offtop - ale bądź co bądź w pracy często słyszę "Włodek" a że DJ to jeszcze "Włodzirej" :D

 

 

Co do tematu - jestem ciekaw jak chcesz to wszystko upchnąć w tej budce. Z tyłu nie zmieszczą się wszystkie chłodnice, z przodu - to przecież Elitka to nie wiem czy miejsca będzie...

Edytowane przez vuodi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...