Skocz do zawartości

CM Elite 331 Worklog by Prorokk (ver. 2.0)


Recommended Posts

No i dojechały kolejne plastiki.

DSC_9035.JPG

 

DSC_9037.JPG

 

DSC_9048.JPG

 

Niestety;( po zdjęciu folii okazało się że cover na X-fi ma  wadę :o

 

DSC_9044.JPG

 

Ale to nie przeszkodziło mi w zainstalowaniu ich w obudowie

 

DSC_9049.JPG

 

W tzw międzyczasie przebrałem oplot na przedłużce PWM myślałem że upchnę wszystkie kabelki w jednym ubranku niestety (stety) nie wyszło , teraz pasuje to reszty kabli.

 

DSC_9052.JPG

 

Ta połyskująca strona HIPSU daje fajny efekt ale strasznie szybko widać na niej paluchy i kurz :(

 

DSC_9060.JPG

 

DSC_9053.JPG

 

Na razie to tyle została jeszcze instalacja plexi matowej pod napisem na spodzie, wymiana kabli sata wraz z ubrankami .

Edytowane przez ernig
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jesli nie chcesz do samego pcb ,to mozesz spróbowac do śrub . Ale na fotce twojej karty widac ze da sie to przykleić . Sam cover nie wymaga jakiegoś mocnego przytwierdzania nawet jak go tam położysz to nie powinien sie poruszyc.

Link to post
Share on other sites

popatrz jeszcze raz na pcb płytki i zobaczy że na końcu tam gdzie są 4 otwory możesz przykleić taśmę drugi kawałek możesz przykleić przed złącze pci express i bedzie sie trzymac jak ta lala

mozesz też zrobić tak jak ja w poprzedniej wersji covera otwory i zamontować na kołki dystansowe do karty z wykorzystaniem oryginalnych otworów w pcb

Link to post
Share on other sites

Rozmyślałem właśnie nad tymi dwoma punktami oraz dystansami jednak patrząc karta - buda - karta wpadłem na inny pomysł.

 

Skrobnąłem na szybkości w paincie prowizoryczny projekt. Mam nadzieję, że rozszyfrujesz widok z góry. Od tyłu będzie można doczepić go na wiele sposobów: taśmą 2stronną czy nawet śrubkami ponieważ między mobo a tylną płytą jest wolna przestrzeń za sprawą dystansów. Zaletą tego mocowania jest to iż cover nie dotknie nawet karty. Minusem natomiast, mocowanie sprawdzi się przy długich kartach wystających po za tylny panel.

Edytowane przez MatysB
Link to post
Share on other sites

no i wreszcie się doczekałem , dotarła naklejka wykonana przez elder'a (Wielkie dzięki za super jakość).

 

 

p1250709tbkt3.jpg

 

 

Najpierw trzeba było przygotować miejsce na ledy

 

DSC_9068.JPG

Po przygotowaniu miejsca instalacyjnego i paru przymiarkach

naklejka na miejscu.

 

DSC_9069.JPG

 

 

DSC_9073.JPG

 

A, zapomniałem dodać narazie diody zasilane są z baterii dzięki czemu do komputerka trafię nawet w najczarniejszą noc :D .

 

DSC_9077.JPG

 

I komputer włączony

 

DSC_9083.JPG

 

 

Idą święta, więc jak się Wam podoba moja choinka ????

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@ up jeśli pamiętasz, a jeśli nie to przypominam, zewnętrzna część skrzyni zrobiona jest z oklejonej plexi po zdjęciu fragmentu folii i dzięki naklejce z wyciętymi otworami mogłem uzyskać taki efekt, mnie się niezmiernie podoba i nie potrzeba większej ilości podświetlanych guzików

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

zgadza się w realu świeci  mniej


kolejne drobne poprawki , dotarł naprawiony cover na kartę muzyczną

DSC_9089.JPG

 

Musiałem zmatowić kawałek plexi żeby można go było wkleić do dolnego covera

 

DSC_9091.JPG

 

Tak wygląda aktualnie po instalacji plexi

 

DSC_9093.JPG

 

Zmieniłem też jeden przedni wentyl SPC Zephyr ze 120 na 140 i chyba zmienię pozostałe 2 żeby było ciszej i wydajniej :)


Jeśli chodzi o wydajność to wspomniana wymiana wentylatora obniżyła temp na CPU i GPU o 4-5 stopni w AC IV.

 

Edyta 07-12-2013

 

Jako że Mikołaj omija mnie ostatnimi laty szerokim łukiem :cry: . Ciekawe czemu :co:

Postanowiłem zrobić mu na złość i dokonałem samo-mikołaja %-):wariat:

 

A to mnie właśnie przyniósł :D

 

 

DSC_9115.JPG

 

DSC_9114.JPG

 

Już niedługo trafi do obudowy. Muszę jeszcze raz dokonać samo-mikołaja i kupić obudowę zewnętrzną  do napędu od laptoka. :D

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

Lamptron już podłączony,zew obudowa zamówiona i już jedzie. Wieczorem wrzucę fotki jak to wygląda ale teraz muszę pomyśleć nad wiatrem w budzie bo aktualne SPC zaczynają hałasować + jeden nie daje odczytów o obrotach (pewno coś nie łączy :> ).

 

Zmieniłem też koncepcję górnych napisów, też zostały podpięte pod panel, nie świecą po wyłączeniu kompa :( ale można sterować nienatężeniem światła gdy jest włączony.


Miały być fotki ale wrzucam 2 filmiki  słabej jakości bo i aparat kiepski i oświetlenie słabe ale ogólnie widać jak się prezentuje skrzynia na właściwym miejscu.

 

 

 

 

Jeśli udało się Wam coś wypatrzyć to co myślicie???

No i jest jeszcze kwestia wiatru którą poruszyłem w tym temacie.

Gdy tylko  się z tym uporam zaczynam zbieranie gratów do LC co pewnie chwile potrwa.

 

 


11-12-2013

 

Coś mi się wydaję, że na chwilę obecną będzie to ostatni wpis . Zawieszam narazie projekt ( nie mam co startować do skrzynki Biafry :( ).

 

NIE MYLIĆ Z ZAMKNIĘCIEM.

 

 

Dodam tylko tyle, że dotarła zamówiona kieszonka do dvd-rw dzięki czemu odzyskałem w pełni utracony napęd.

 

DSC_9122.JPG

 

A jako że w domu mam pozostałości folii szczotkowane aluminium postanowiłem ją deko "upiększyć".

Co z tego wyszło oceńcie sami

DSC_9126.JPG

 

 

 

No i obowiązkowa galeria z aktualnego stanu rzeczy

 

 

 

 

 

DSC_9153.JPG

 

 

 

 

 

DSC_9155.JPG

 

 

DSC_9149.JPG

 

 

DSC_9147.JPG

 

DSC_9146.JPG

 

 

 

Rzeczywiście czeka mnie jeszcze wymiana oplotów na wiązce  EPS, ten niebieski psuje całość.

 

 

DSC_9145.JPG

 

 

 

A tu cholera odkurzacz popsował cały efekt :rotfl:

 

 

 

DSC_9140.JPG

 

 

 

 

DSC_9137.JPG

 

 

 

 

Jak się uda to w nowym roku wystartuję z LC, ale zastanawiam się czy dalej ładować w tą skrzynię, a ma jeszcze potencja.
 Czy raczej zająć się zupełnie nowym  projektem, który chodzi mi już dość długo po głowie (........).

Pożyjemy zobaczymy :menda:

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...