Skocz do zawartości

Gigabyte HD7950 WF3 - czy warto?


Recommended Posts

Obecnie mam takie ustawienia, karta po 10 minutach w CoD Black Ops na multi osiągnęła max 60 stopni, ale i tak wyła jak suszarka. Już nie mam pomysłów...

http://img198.imageshack.us/img198/8554/38189073.jpg



Co tu jeszcze można przestawić by była jeszcze cichsza?

Link to post
Share on other sites

Tak, wczoraj jechałem na integrze i wszystko było w najlepszym porządku. Albo ta regulacja obrotów po prostu nie działa, przy 60 stopniach z prędkości 40 zmieniłem na 35 i wciąż stała temperatura 60 stopni. Ile trzeba wydać na kartę żeby była cicha?...



Co prócz karty może być jeszcze tak głośne?

 

Konfig:

i5 3570K

MSI Z77A-G45

HD7950 Gigabyte WF3

Crucial 8GB 1600Mhz CL9

WD Caviar Blue 1TB

SilentiumPC Deus G1 600W

SilentiumPC Gladius M40

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

No na integrze było ok, z tym że prawie w nic nie grałem, no jedynie w MW2 na multi a było cichutko.



http://www.youtube.com/watch?v=KYFBbDVIUr4&feature=youtu.be

- nagrałem jak to słychać, po podgłośnieniu na maxa i tak nie jest tak głośno jak w rzeczywistości.

 

Podczas grania w Black Opsa na multi.

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Ok, porobię jutro zdjęcia i powstawiam tutaj - sami się przyjrzycie co i jak jest zamontowane.

 

Zrobiłem test programem OCCT procesora, nie są to czasami zbyt wysokie temperatury dla boxowego chłodzenia?

http://img59.imageshack.us/img59/8642/78302273.jpg



Zrobiło się trochę głośno, można powiedzieć połowa tego co było na filmiku - więc pewnie procesor z kartą hałasują na spółę...

Jak myślicie, dokupienie Macho120 uciszy trochę procesor w porównaniu do chłodzenia boxowego? Przy takim chłodzeniu chciałbym wykręcić procesor na 4,4 - 4,5ghz, więc pewnie po podkręceniu wyszło by na to samo co w przypadku boxowego chłodzenia bez OC :(

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Z boxami często jest ten problem,że śmigają na max obrotów.A wentylator kręcąc się 2,5/5k obr/min troche hałasu zrobi.Jeżeli chcesz ciche chłodzenie polecam Noctue,ew. SPC fortis.Nie rozumiem jak wfx3 może być głośne sam posiadam karte co prawda z wfx2 ale tak logicznie patrząc 3 wentylatory mogą się kręcić wolniej niż 2 dając taką samą lub lepszą wydajność.Moja karta jest słyszalna od 55%+.Moja buda na ten przykład prosi się o odkurzenie po zimowej przerwie...

Link to post
Share on other sites

Ja bym jeszcze przyjrzał się bliżej BOXowi - one potrafią zrobić szum.

xKacp3R,

 

Co do boksowego chłodzenia to potrafi być głośne. U mnie jest wyraźny szum przy >3000 RPM. Nie jest to żadne wycie, ale szum tak :) Myślę, że to właśnie wentylator procesora u Ciebie hałasuje. Jak zauważył renholder1987 warto pomyśleć o dodatkowym chłodzeniu.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie dodatkowe kupię na pewno, docelowo będzie to Macho120 - tylko jeszcze nie teraz, bo mój portfel wyraźnie schudł :)

Nie da się nic zrobić na dzień dzisiejszy bez wymiany czegoś? Inni mają też ten procesor i nie narzekają na boxowe chłodzenie :(

Link to post
Share on other sites

 

 

Inni mają też ten procesor i nie narzekają na boxowe chłodzenie :(

 

Może nie do końca tak jest. Ocena tego hałasu jest subiektywna. Jednym przeszkadza, innym nie. Ja mam kompa pod biurkiem i gram w słuchawkach, więc tylko trochę słyszę szum. Gdybym miał kompa na biurku to zupełnie inna sprawa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...