Skocz do zawartości

Gigabyte HD7950 WF3 - czy warto?


Recommended Posts

Witam, po miesiącu użytkowania HD7870XT od Sapphire mam dość, chcę w końcu wymienić kartę na lepszą, CICHSZĄ, BEZ PISZCZĄCYCH CEWEK i BEZ TEMPERATUR RZĘDU 50 STOPNI W IDLU.

Czy wersja od Gigabyte jest cicha? Nie ukrywam że to liczy się dla mnie najbardziej, lub jakiego innego producenta polecacie? Kartę planuje wymienić w esc.pl - cena do 1200zł.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte w nowych rewizjach ma zablokowaną zmianę napięć. Lepiej wybrać coś co pozwoli później na chociaż jakiekolwiek OC.

 

WPROWADZANIE W BŁĄD

 

//Zacznijmy od tego, że napięcie 1.75v w przypadku standardowej wersji 7970 pozwala na overclocking. Ponadto jest możliwy flash biosu z wersji Ghz Edition który narzuci 1.256v pozwalając na dalsze OC.

Stwierdzenie, że zablokowana zmiana napięć w nowych rewizjach gigabyte nie pozwala na jakiekolwiek OC graniczy z absurdem i przede wszystkim wprowadza innych w błąd.

Edytowane przez sid vicious
niekompetencja
Link to post
Share on other sites

Większość egzemplarzy robi 1050-1100mhz na rdzeniu, a to daje już spory wzrost wydajności. Jednak wersje z możliwą regulacją napięcia robią najczęściej 1200, ale pomyśl czy potrzebujesz takiego OC. Druga sprawa - cewki w GB HD 7950 piszczą tak jak w każdej karcie od Gigabyta (miałem już 3 karty i każda piszczała), ale na stocku nie jest to zbytnio słyszalne i nie przeszkadza, ale po OC już słychać je bardziej. 

Link to post
Share on other sites

Sama karta GB HD 7950 jest świetna - chłodna i cicha. Piszczenie cewek nie jest uciążliwe. Asus jest dobry, ale już nie od dziś słychać jak działa Asusowski serwis - lipa. Jeżeli karta Ci się uszkodzi to możesz mieć problemy z gwarancją u Asusa, ale samą kartę jak najbardziej polecam.

 

Uważaj - bydle jakich mało. Upewnij się, że masz na nią miejsce. Osobiście i tak polecam wersję od gigabyte - sam mam i karta jest świetna, a podkręcić i tak podkręcisz na stockowym napięciu.

Link to post
Share on other sites

Cewki mogą piszczeć równie dobrze w każdej karcie. U gigabyte pojawia się to dość często, ale właściwie tylko w przypadkach kiedy ma wykroić sobie 300+ FPS w menu albo podczas ekranu ładowania.

GTX550Ti Gigabyte lubił pobuczeć cewkami przy katowaniu go Skyrimem, ale mój aktualny GTX670 robi to tylko w Kombustorze.
A tak czy inaczej, trzeba się bardzo postarać aby usłyszeć te dźwięki wychodzące z obudowy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeczytaj jeszcze raz post Sid-a 

 

 

 

Cewki mogą piszczeć równie dobrze w każdej karcie

 

 

 

 

 

 

nie było słychać piszczących cewek

 

 

 

Nikt CI nie da na to gwarancji, jeśli jest inaczej osoba ta jest jasnowidzem 

Link to post
Share on other sites

Ok sory źle sie wyraziłem - miało być jakiekolwiek porządne oc :) Moja 7970 WFIII ze standardowych 1000/5500 ledwo poszła na 1100/6000. Cokolwiek wyżej i gry się wyłączają. Regulacja napięcia zablokowana. Także z mojej strony Gigabyta serdecznie odradzam. Lepiej wziąć Sapphire albo Asusa.

Link to post
Share on other sites

Delikatne sprostowanie za sprawa admina :D vortal.fastpc.pl/recenzja-radeon-hd-7950-vapor-x/ 50C to temp. jaka maksymalnie zauwazylem przy dluzszej sesji w sleeping doga. Dodam jeszcze, ze karta posiada turbo boost co jest dodatkowym atutem. Zadnego piszczenie nie zaobserwowałem.

 

PISOWNIA!

 

//Jesteś u nas nowy więc znów będę łagodny i jedynie się rozpiszę - pilnuj poprawnej pisowni, oraz staraj się używać polskich znaków diakrytycznych. W razie potrzeby włącz autokorektę w przeglądarce.

sv

Edytowane przez sid vicious
pisownia.
Link to post
Share on other sites

 

 

50C to tem jaka maksymalnie zauwazylem przy dluzszej sesji w sleeping doga

Mam nadzieję, że rozumiesz jak bardzo różni się "moja temp. w sleeping doga" od maksymalnej temperatury osiąganej przez kartę w stresie... co nawet potwierdziły Twoje testy (66oC!). 

Oczywiście jest to dobra karta, o ile nie odstaje ceną za bardzo.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...