Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

mam problem z odpaleniem automapy 6.0, probowalem juz wszystkiego i mi rece opadly. W ustawieniach wszystko cacy czyli: port gps com9 , port programu com7 , baud rate 4800 i nic, caly czas szuka sygnalu. Probowalem rownierz z programem gpsgate i tez lipa. Zaznaczam ze szukam sygnalu na otwartej przestrzeni a nie w budynku. Wie ktos moze co jest nie tak, automape sciagnalem z torrentow i kolesia dziala bez problemow nie tylko na omni.

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś używać A-GPS żeby szybciej satelity wyszukał?

 

Znalazłem jeszcze coś takiego:

1. GPS wbudowany

wchodzisz do Settings->System->External GPS

 

wbudowany GPS jest na porcie COM 9, więc na zakładce Hardware musisz wybrać port COM9 (tak jest ustawione fabrycznie), baud rate najlepiej 4800 (pójdzie z automapą i tomtomem, sama automapa powinna działać też na 9600); szybciej nie ma sensu, a może powodować problemy; czyli 'aktywowaliśmy' wbudowany GPS

 

teraz na zakładce Programs wybieramy port, który prześle dane do softu, wybierasz dowolny wolny port, który obsługuje także Twój program do nawigacji (czyli taki, który możesz sobie wybrać w ustawiniach GPSu Automapy, TomToma, itp.), ja do Automapy mam wybrany COM3 i taki port jest też oczywiście ustawiony w Automapie

 

na końcu w zakładce Access zaznaczasz ptaka na tak (tak jest fabrycznie), teoretycznie przy jednym uruchomionym sofcie pobierającym dane z GPS nie powinno być problemu nawet przy odhaczonym, ale że to windows to nigdy nie wiadomo

I powinno działać.

 

Ja sprawdzałem konfigurację i prędkość portów i siłę sygnału i fixa programem BeeLineGPS - jest tam opcja Tools->GPS->Atodetect GPS... która skanuje porty i wyświetli na którym 'nadaje' GPS i potem graficznie pokazuje jak dobrze odbiera satelity

 

I jeszcze jedna ważna uwaga: moduł GPS jest aktywny tylko wtedy gdy włączone jest radio GSM (włączona jest 'komórka') - upewnij się, że nie masz włączonego trybu samolot, albo coś takiego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...