Skocz do zawartości

FX-6300 czy i5 3350P


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez tomcug,

Recommended Posts

bierz intela 3350p nie bierz fx ,bo nawet 8310 jest pokonywany przez ten procesor. Ale jest tez ale jeśli a) renedrujesz, szyfrujesz dużo archiwum rozpakowujesz b) nie grasz gry ale chcesz lepszej wielkowątkowości wybierz FX a jeśli tak ogólnie i granie to i5 sam bym wziął chociaż nie masz możliwości wzięcia  2500k, 3570 ale k (bo 3350 to prawie 3570 bez k)  zawsze można podkręcić będzie wydajniej, 

Link to post
Share on other sites

osobiście brałbym fx 6300 super sprawdził się w crysisie 3 noi z tego co wiadomo najnowsze konsole będą na podzespołach amd więc

zakładam ze optymalizacja gier też będzie pod kątem amd

ale jak na razie intel jest wydajniejszy ale do czasu :)

mały teścik http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

Dieki za szybko odpowiedz :). Sytuacja u mnie wygląda tak : chce złożyć kompa do 2100, nie jestem jakimś wielkim graczem , ale w niedziele coś by się zagrało , PC głownie do internetu filmów i wg, ogólnie do wszystkiego.

 

wiec co  wybrać ?  



widziałem ten teścik :) przewaga nad i5 jest ale nie wielka :) 

nie wiem juz naprawdę nie wiem, doradzcie mi prosze :D 

Link to post
Share on other sites

do bf i gta lepsza jest nvidia ( i intel) , ale nvidia się nie opłaca w budżetówce (fajnie by było jakbyś stówkę dołożył do 7850 i wtedy masz wydajność kozak )
Karta może być w tej cenie lepszej nie będzie, czyli jak nie będziesz intensywnie grał  i nie interesuje cię  benchmark i podniecanie się cyferkami weź "złego" fx chociaż ja wolę i preferowałbym i5

Edytowane przez Hector87p
Link to post
Share on other sites

do bf i gta lepsza jest nvidia ( i intel) , ale nvidia się nie opłaca w budżetówce 

Karta może być w tej cenie lepszej nie będzie, czyli jak nie będziesz intensywnie grał  i nie interesuje cię  benchmark i podniecanie się cyferkami weź "złego" fx chociaż ja wolę i preferowałbym i5

Złego ? co to znaczy ? 

Link to post
Share on other sites

zauważ ,że napisał to w "cudzysłowie" ogólnie serie FX uznaje się za niezbyt udaną do gier i ogólnego działania i przylepiono łatkę ze jest szajs i ogólnie ale radzi sobie bardzo dobrze w renderingu i wszystkim co ma więcej rzeczy do zrobienia :) Ogólnie jakbyś przejrzał wątki np.tu na forum bardzo częstym procesor polecanym jest właśnie 3350p

Link to post
Share on other sites

kurs dolara $ jest tutaj znaczący fx'y tez podrożały  chyba ze to miał być żart przy prima aprillis'ie a cała reszta kompa jest złożona dobrze żadnych badziewnych zasilaczy, "marketowych" płyt itp rozumiem ze dvd i obudowę masz ze starego kompa.
Wiesz zawsze możesz kupić Phenom'a  II X6 1045t + chłodzenie i podkręcić ,ale to inna bajka nie na temat wątku

Edytowane przez Hector87p
Link to post
Share on other sites

zalman dobra konstrukcja
90% nowych AMD  ma odblokowany mnożnik,wiesz no jak cena nie odpowiada  zawsze możesz kupić tańszego intel'a np.  i3 3125 który w grach będzie troszkę wydajniejszy od tego fx'a albo tak jak mówił wcześniej Phenom'a  II X6 1045t i podkręcić (udany procek i tani) ale nie namawiam
Różni się kolorem pudełka jak nie ma innego oznaczenia to raczej niczym

Edytowane przez Hector87p
Link to post
Share on other sites

forum od tego jest żeby napisać a nie pisać po fakcie ze nie działa albo zawiodło oczekiwania. (odrazu piszę ,zeby nie było na mnie podkręcanie 3350p się nie opłaca ,bo mało się kręci stabilnie i częściowo zablokowany mnożnik )
Jak chcesz kręcić dołóż 2stówy do i5-3570k albo 2500k (które będzie tanieć)  szczerze polecam po oc masz wydajność tańszego i7 stock  
Wiadomo, że kwestie finansowe w Lipcu powinno być taniej bo teraz mogą podnosić ceny z racji nieciekawego kursu $ i zbliżających się komunii.
Jak będziesz miał inne pytania to pisz śmiało na PW

Edytowane przez Hector87p
Link to post
Share on other sites

nie nawet 8350 czyli najmocniejszy FX  podkręcony do 4,5ghz czy 5,0ghz niepamiętam dokładnie nie ma szans z i5-3350p czy 3570 czy 2500 robione testy nawet na zagranicznych forach  ledwo dogania i lekko przegania  i5 z pierwszej gen stock tylko mówię to o grach i benchmarku (nie tylko o crysis, tomb raider i sleeping dogs) nie o renderingu.
Aporo twojego kompa toni dobrze złozył i odejmując to co mas myślę ze powinieneś się zmieścić http://images.tinypic.pl/i/00358/1p4f893mvdd3.jpg

Edytowane przez Hector87p
Link to post
Share on other sites

jeżeli chcesz FXa to zastanów się na 6300 lub 8320 ... bardzo dobre procesory w przyzwoitych cenach. Owszem jeden wątek mają słabszy od intelowskiego ale w grach takich jak Crisis 3 , czy ogólnie wszystkich które wykorzystują 4+ rdzeni to wydajność będzie wystarczająca ... a wiadomo że kupując komputer kupujesz go po to aby potrzymał trochę i był na najbliższą przyszłość ... Intel dobry jest na teraz ... Ale przy aplikacjach wykorzystujących więcej niż 4 wątki FX, odzyskuje skrzydła.

 

Co do 7790 to nie bierz jeszcze teraz bo to nowość ( i wysoki kurs dolca ) weź sobie 7850 1Gb ramu

 

 

@up czyli praktycznie nie mówisz o niczym bo pomijanie najnowszych gier, innych zastosowań i patrzenie na tytuły sprzed 2 -3 lat to głupota bo wiadomo że wtedy gry miały problem z dobrą obsługą 2 wątków a co dopiero 4...

Edytowane przez szatans666
Link to post
Share on other sites

Właśnie mi uświadomiłeś, jedno podstawową rzecz to było z rok temu chyba czy coś dokładnie nie pamiętam, nie o to chodzi napisał ze będzie grał w bf i gta a to nie są gry z taką obsługą jak crysis czy inne tego roczne z dobrą obsługą wielowątkowości AMD, jeśli bf 4 lepiej będzie działał na amd to fajnie i w końcu będzie konkurencja choć nie sądze
Kieruje się tutaj tutejszymi postami ludźmi z rangą ekspert od kompów  oraz ogólną redakcyjną czyli piterr3

Prima aprillis, prima aprillis ale to chyba wprowadzenie kupującego w błąd. FX-6300 do gier? Jest, to co najmniej nienormalny wybór :) czy innych

Edytowane przez Hector87p
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...