Skocz do zawartości

Pokaż swoją twarz


Recommended Posts

 

 

dla wielu szczytem dbania o siebie jest prysznic raz na 24h i mycie włosów raz na 48h.

 

Zdecydowanie za często. Po pierwsze częste mycie całego ciała zaburza naturalną warstwę ochronną organizmu (poczytaj, zapytaj dermatologów), po drugie - ważniejsze, to ilość wody słodkiej na planecie - trzeba oszczędzać wodę (jesteś jeszcze młody - więc możesz dożyć czasów, gdzie będziesz miał reglamentowaną wodę - daje do myślenia ;) )

 

Co do dbania o siebie. Oczywiście mężczyzna też powinien być zadbany, ale umycie twarzy (do twarzy się ograniczę, bo taki zdjęcie wstawiłeś), ogolenie się i ostrzyżenie zupełnie wystarczy.

 

 

.. dla mnie to się możesz nawet malować, czy pudrować przed wyjściem z domu. Gdy byłem w Twoim wieku, pochwalenie się taką fotografią naraziłoby osobnika na drwiny i pośmiewisko.

 

dlatego napiszę jeszcze raz - znak czasów ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
po drugie - ważniejsze, to ilość wody słodkiej na planecie - trzeba oszczędzać wodę (jesteś jeszcze młody - więc możesz dożyć czasów, gdzie będziesz miał reglamentowaną wodę - daje do myślenia )

 

 

Bez przesady. Prysznic zużywa średnio 15l wody na minutę. Serio w świecie gdzie tysiące litrów wody zużywa się na utrzymanie zieleni, produkcję niewydajnych typów żywności, niepotrzebnych ciuchów i innych gratów ktoś komunalne zużycie wody uważa za jakikolwiek argument za ograniczeniem liczby kąpieli?

 

Dla przykładu wg źródła - http://naszaziemia.pl/wiedza/woda-kropla-do-kropli/oszczedzajmy-wode-nie-marnujmy-wody/

wyprodukowanie 1kg mięsa drobiowego pochłania w ogólnym rozrachunku około 4300litrów wody, a 1kg wołowiny 14500litrów. Kiedy więc zamiast dwóch małych burgerów o wadze 125 gram zjesz na mieście kanapki z drobiem o tej samej wadze zaoszczędzasz wodę pozwalającą brać prysznic nieprzerwanie przez 160 minut lub przez miesiąc dodatkowo raz dziennie. Jak przy tym wypada oszczędzanie na prysznicach?

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Co do dbania o siebie. Oczywiście mężczyzna też powinien być zadbany, ale umycie twarzy (do twarzy się ograniczę, bo taki zdjęcie wstawiłeś), ogolenie się i ostrzyżenie zupełnie wystarczy.

 

Nie chcę być niemiły, ale w sumie to na jakiej podstawie stwierdziłeś (i nadałeś sobie prawo do decydowania), co wystarczy a co jest niepotrzebne w kwestii higieny męskiej?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tam tez używam maseczek ba balsamy do ciała tez lubię, ale często chodzę z nieogoloną mordą. I prysznic mogę brać nawet 5 razy dziennie jak jest możliwość. Teraz to już starszawy się robię ale zawsze jak coś kobita z avon zamawia to ja standardowo mówię maseczki i balsamy dla mnie :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak, serio. Choć wiadomo z inną częstotliwością się człowiek kąpie latem, jak jest jakaś praca fizyczna (np koło domu), a z inną zimą, jak się chodzi do siedzącej pracy przy komputerze.

 

Czy mnie kocha? - nie wiem, po tylu latach razem (jesteśmy dłużej małżeństwem, niż Ty masz wiosen w metryce), to już bardziej układ niż miłość ;) (ale nie powiem, świetnie się uzupełniamy).

 

 

 

Dla przykładu wg źródła

 

Jasne, tylko jak pójdziemy tym torem rozumowania, to zawsze będziemy mogli się usprawiedliwić. Na przykład dlatego, że w pewnej gałęzi przemysłu marnujemy dużo wody, to już nie musimy oszczędzać i jej szanować np na codziennych domowych czynnościach - to jest akurat błędne myślenie.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Kiedyś może tak;) Może nie aż tak bardzo, ale jednak dawno temu. Zresztą wielokrotnie w tematach na luzie wspominałem np o swoich samochodach, skończonych studiach, pracy, dziecku itp, więc nie powinno to być raczej zaskoczeniem. Lata lecą, a nick bez zmian.

 

EDIT

@up niskich lotòw to była moja koncentracja jak to przeczytałem, łyknąłem jak pelikan i odpisałem. Pòźniej się połapałem, że to był żart, ale nie uznałem tego za istotne na tyle by edytować post.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...