Skocz do zawartości

Pokaż swoją twarz


Recommended Posts

Jestem prostym człowiekiem - przedstawiam fakty, a na poparcie swoich słów mogę w każdej chwili przedstawić odpowiednie źródła. Pomijam już to, że znajomość poruszanych przeze mnie kwestii jest raczej czymś oczywistym dla ludzi +/- w moim wieku, bo nie są to żadne tajemnice lub jakieś nowości. To, że dzieciarnia ma obecnie żenująco niski poziom wiedzy ogólnej to "zasługa" deformy edukacji za czasów AWS'u.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

wszechobecna anty-religijność.

 

Nie jestem osobą antyreligijną. Mam w głębokim poważaniu, co kto robi pod własnym dachem lub w odpowiadającej mu świątyni. Nie miałbym nic przeciwko temu, aby na moim osiedlu powstał meczet. Z pewnością nie przeszkadzałby mi bardziej, niż dzwonnice 3 okolicznych kościołów, które codziennie umilają mi życie. 

 

Jednak w momencie, gdy czyjeś poglądy religijne zaczynają mieć wpływ na moje życie, a fakt, że ktoś wyznaje Allaha, Shivę, czy boga judeo-chrześcijańskiego, ma ograniczać moją wolność - tutaj stawiam szlaban. Nie słyszałem, aby ateiści organizowali protesty przeciwko koncertom religijnym, lub wystawom sztuki sakralnej. Natomiast katolicy w całym kraju od lat szantażują właścicieli prywatnych klubów i galerii, doprowadzając często do odwoływania wydarzeń kulturalnych, które "obrażają ich uczucia religijne". Ciekawe, jak czyjeś uczucia może obrazić coś, czego dana osoba nie widziała i widzieć nie planowała ? Żaden z moherów nie pójdzie przecież na metalowy koncert, lub na wystawę Nieznalskiej.

 

Rozumiem, że komuś może nie pasować Parada Równości, ale mi nie pasują procesje Bożego Ciała, a nie chodzę na nie rzucać kamieniami w księży. W latach PRL-u Kościół był instytucją, która łączyła Polaków i dawała nadzieję. Obecnie to wiecznie nienasycona pijawka, która z premedytacją zabija organizm nosiciela.

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Rozdział państwa od kościoła jest jak najbardziej na propsie, ale nie powiesz mi, że ateiści nie atakują kościoła. Co do obrazy uczuć religijnych, no to to jest na to paragraf akurat, który powinien być już dawno usunięty swoją drogą.

Co do kościoła, to kościół w swojej pierwotnej formie był wspaniałą instytucją, w ciągu ostatnich lat się przepoczwarzył w coś dziwnego.

Edytowane przez mejor
Link to post
Share on other sites

 

 

ateiści nie atakują kościoła.

 

Nie. Nie zauważyłem, abyśmy wtrącali się w obrzędy, terminy świąt i liturgię. Wskazywanie patologii, złodziejstwa i bezczelności to nie są ataki. To informowanie. 

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie rozumiem dlaczego buduje się kościoły zamiast basenów/torów, a potem zdziwienie że tyle wypadków jest bo ktoś łamie przepisy jadąc trochę szybciej, albo wypadki nad jeziorami itp. z powodu braku umiejętności pływania. Tak samo w szkole więcej lekcji religii niż chemii.

Edytowane przez DeXtrous
Link to post
Share on other sites

1. Widziałeś ? 

 

2. Gdybyś widział lub znał treść - wiedziałbyś, że nie, nie jest. Nie ma w niej słowa o Kościele.

 

To kiepska i dość nudna sztuka, która jest równie obrazoburcza co Żywot Briana i przeciętny odcinek Family Guy'a.

Link to post
Share on other sites

1. Ponawiam pytanie - widziałeś ?

 

2. Wklejanie fragmentu tekstu, napisanego przez kogoś, kto również tego nie widział - właśnie tak powielane są bzdury.

 

To tak, jakby napisać recenzję filmu na podsawie trailera, który powstał na podstawie kilku zdań na okładce książki.

 

Głuchy telefon.

Link to post
Share on other sites

 

 

a jedynym słusznym tokiem rozumowania nie jest wszechobecna anty-religijność

 

Widzę, że chyba nie do końca rozumiesz o co chodzi takim ludziom jak Nowaj czy ja. Mnie chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby nie mieszać, a tym samym nie narzucać, spraw religijnych z życiem społecznym, kulturą i polityką. Chcesz wierzyć- wierz, chodź do kościoła, posyłaj dzieci na religię (do salki katechetycznej), ale nie wpieprzaj się ze swoją "tradycją" i swoimi poglądami w życie innych.


 

 

ale nie powiesz mi, że ateiści nie atakują kościoła

Ja nazwałbym to raczej obroną niż atakiem. Przecież to my jesteśmy albo wykpiwani "bo jak można w nic nie wierzyć" albo poniżani.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...