Skocz do zawartości

Jaka karta najlepsza dla mnie i dla mojego komputera.


Recommended Posts

Witam chciałbym wymienić sobie kartkę graficzną w komputerze.

Na kartę chciałbym przeznaczyć max 450zł -500zł.

Chciałbym wymienić karte ale też na taką aby mój zasilacz był wystarczający dla niej.

Konfiguracja komputera:

Zasilacz Enlight GPS-350AB C ATX12V 300W PFC

Płyta główna GIGABYTE GA-G31MX-S2

Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz

Pamięć 2GB DDR2 667MHz

Obecnie karta: GeForce 8500 GT 256MB

 

Co polecacie?(pamiętajcie o zasilaczu)

Link to post
Share on other sites

Tyle, że sam Q6600 lubi prąd. Zasilacz nie jest od Chiefteka, tylko od Delty :wariat: Ja bym jednak pomyślał nad zmianą, bo przy ~250W może mu brakować powera. Za 70zł można kupić Deltę, która ma 360W na 12V, więc byłaby sporo mocniejsza. za resztę można upolować używanego 4870 ;) Albo nowego 4850/GTS250.

 

PS Pokaż foto tabliczki znamionowej tego zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu kupiłbym tak:

1. używany 8800GT (250zł) lub 8800GTS 512MB (300zł)

2. zasilacz tak jak mówi torture - jakaś Delta 400w za 70zł

3. 1gb ram ~ 40zł (o ile masz wolny slot)

 

Razem wyszło by ok. 420zł z 88GTS a na pewno znacznie szybciej niż sam HD4770 czy GTS250 (GTS250 to praktycznie to samo co 8800GTS 512mb tylko wykonany w ciaśniejszym procesie - 65nm vs 55nm)

 

PS:

Quad+słaba mobo+marny zasilacz+bardzo słaba grafika=zestaw z alegro (?)

Link to post
Share on other sites

Widać Vobis lubił tamtego czasu Enlight'y, też kupiłem tam kompa 3 lata temu i dostałem ten sam zasilacz ;) On spokojnie ciągnie C2D E6300 i 9800GT także może nie jest konieczna jego zmiana.

EDIT: Sorki, dopiero teraz spojrzałem na twoją tabliczkę znamionową... Ja mam trochę lepszego Enlighta :wariat:

Link to post
Share on other sites

Przyjmijmy że mam 500zł.

I za to kupujemy zasilacz + kartę graficzną.(nówki, nie używane :wariat: )

Prosił bym o konkretne modele i linki do sklepów(najlepiej komputronik, vobis, gdyż mieszkam w mniejszym mieście i tylko te sklepy mam pod ręką, a zamawiać też nie chcę bo wiadomo, że są to dodatkowe kilkanaście złotych )

;)

Link to post
Share on other sites

Ciężko będzie. Zasilacz jednak trochę za słaby będzie. Za 500zł w takich sklepach nic nie kupisz. Zasilacz weź chociaż taki:

http://www.allegro.pl/item896098176_del ... oclaw.html

I za 420zł już możesz pomyśleć nad np.:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... CI_E_.html

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... CI_E_.html

Link to post
Share on other sites

To wtedy jeszcze lepiej będzie wziąć jakiś zasilacz o sprawności lepszej niż 80%. Do tego taki 4770 i miałbyś bardzo oszczędną maszynę. Chociaż ten Q6600 zrobiłby swoje. Sprzedaj go i kup dwa rdzenie :wariat: Dopiero będziesz miał oszczędność. Max 150W w grach ;)

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie chcesz używki? Zasilacz brałbym nowy ale z twoim budżetem zastanowiłbym się nad używaną kartą, wtedy spokojnie zmieścisz się w zakładanym budżecie (celowałbym w 9800GT albo Radka 4850).

BTW czemu wszyscy cierpią ostatnio na manię prześladowczą związaną z poborem prądu i rachunkami za prąd? Ile tak naprawdę oszczędzamy biorąc takiego 4770 zamiast 4850 czy 9800 GT?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...