Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy istnieje możliwość sformatowania całego dysku, partycji z danymi jak i tej na której jest windows?

 

jak tak to jakim programem to zrobić?

 

wiem ze mógłbym zrobić to przy pomocy instalatora windwosa w biosie. ale niestety nie mam takiej możliwości ponieważ nie mogę wymusić włączenia komputera z płyty/usb itp.

 

restartowalem bios, próbowałem na wszystkie sposoby i nie rusza.

 

chce wgrać na dysk ssd windowsa a na 3,5 zrobić jedna partycje na dane.

 

w tym celu chce sformatowac dyski.

następnie zrobić jedna partycje na dysku ssd do windowsa i na drugim dysku do danych  ;d

 

pomóżcie. 

Link to post
Share on other sites

Programów do tego celu jest wiele jak chociażby GParted (tylko pamiętaj o przekopiowaniu wszystkich danych z dysku którego chcesz formatować , bo później będzie problem z odzyskaniem) a to żeby zabootować płytę to musisz ręcznie ustawić w biosie. Podaj może model płyty głównej albo chociaż nazwę biosu , to spróbuję ci pomóc z ustawieniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

normalnie nagram z komputera na dysku ssd a nastepnie sformatuje 3,5 calowy ;d



no zawsze bylo zmienienie rozruchu jakbyl na 1 hdd a 2 cd to sie odwrotnie robilo ;D

a niedawno chcialem nagrac no i nie chcialo pyknac;d

 

ASUSTek Computer INC. M4A87TD (AM3)

Link to post
Share on other sites

mowilem up ze nie dziala tak zmieniam i to nic nie daje juz probowalem.

gdy zainstaluje na dysku ssd windows to swoj dysk 3,5 chce sformatowac tym programem :

Hard Disk Low Level Format Tool

Edytowane przez miedzianos
Link to post
Share on other sites

mowilem up ze nie dziala tak zmieniam i to nic nie daje juz probowalem.

gdy zainstaluje na dysku ssd windows to swoj dysk 3,5 chce sformatowac tym programem :

Hard Disk Low Level Format Tool

Hmm. Może sprobuj poprzez F11, F12, F8 wsisnac podczas startu kompa i daj boot z napędu. A jeżeli masz pena to wrzuć na niego instalke z W7/W8. Potem w cmd wchodziła do katalogu boot (znajduje się w na płycie z instalke sys) wbijasz coś takiego (pamiętaj pen ma być sformatowany pod NTFS)

bootsect /nt60 x: (x-litera partycji pena)

 

Restarujesz kompa wciskaj któryś z klawiszy które podalem a pen powinien przedstawić jako HDD-USB drive i lecisz z instalke systemu ;)

Ten patent musi zadziałać :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zrobic partycje i zainstalowac normlanie z cd-roomu tak jak gry sie wgrywa bo inaczej narazie nie mam jak. jak juz zainstaluje to wejde na ten windows i sformatuje pozostale dyski tym : Hard Disk Low Level Format Tool.

 

no bo innego pomyslu ni mam ;d

Link to post
Share on other sites

Acronis Disk Director jest świetny do zarządzania dyskami

 

Kolejny raz polecasz płatny soft. Uważasz , że ludziom piszącym tu, akurat taki jest niezbędny . To że sam używasz nielegalnie ( to już dałeś do zrozumienia w innym temacie ) nie znaczy że innym musisz wciskać i sugerować podobne metody. Jest tyle darmowego dobrego softu. Jak ktoś chce płatny to zazwyczaj o tym pisze. 

Edytowane przez Werturko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i co się znowu spinasz. Nikomu nie każe tego używać, tylko polecam to czego sam uzywam. Jeżeli koniecznie chcesz być taki fajny i w ogóle, nie piracisz to używaj darmowych EASEUS Partition Master lub Gparted. Ja używam Acronisa i go polecam, bo jest dobrym programem.

Link to post
Share on other sites

To zacznij polecać darmowy soft, albo pisz wyraźnie drukowanymi, że program jest płatny  !!!  Bo nikt bez wyraźnej potrzeby nie będzie kasy wywalał na coś, co można bez problemu zastąpić darmowym oprogramowaniem. Zapewne ten soft jak i HDD regenerator też zakupiłeś , zresztą dałeś do zrozumienia kolejny raz że nie, ech...

 

Poza tym zabierasz komuś czas, bo pobierze przez nieuwagę i dopiero w trakcje się zorientuje, że to Demo. 

 

Ps: Co do Easeusa , tak używam jest bardzo dobry , używam również AOMEI Partition Assistant , jak i MiniTool Partition Wizard . Wszystko darmowe !!! 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Szczerze to się już pogubiłem co chcesz zrobić, a co zrobiłeś do tej pory, lub nie. Co do programów to akurat przykład podobnych darmowych dla tego Pana co wszędzie szasta płatnym softem. 

 

Tyle co rozumiem to, że z instalacja Windowsa sobie poradzisz , a dalszej części nie rozumiem , bo formatowanie robisz choćby w zarządzaniu dyskami . Nie wiem może zmęczony już jestem bo nie łapie. A te programy do zarządzania partycjami owszem mają opcje formatowania ( od tego są ) jak i opcje zerowania dysku itp. 

 

Ps: możesz cały system tak jak masz aktualnie sklonować . Producenci dysków nawet dają do tego soft darmowy. Chociaż przy przenosinach na SSD wskazane bardziej zrobić świeżą instalke. 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

no probowalem zrobic format w zarzadzaniu ale tam gdzie jest nagrany windows to nie moge tego zrobic ;d dlatego chce jakims programem. szczerze moglbym oddac komputer do informatyka i zarzadac zeby mi nagrac przez bios ale niechce marnowac na to pewnie ok. 100zl jak mozecie mi pomoc.

 

to moze by bd wiedzial w czym problem. nie chce zbootowac mi plyty z windowsem nie czyta z usb jak i plyty. probowalem rozne wersje systemow nie chec odpalic. resetowalem bios ( takie gowniuszczko okragle wyciagnalem z plyty glownej na kilka minut ) i tez nie pomoglo ;d moze jakies porady masz dla mnie ? ale takie latwiejsze bo nie jestem specem od takich rzeczy. troszku sie znam ale nie az tak bardzo he

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...