Skocz do zawartości

Werturko

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  560
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

107 Świetny

1 obserwujący

O Werturko

 • Tytuł
  Entuzjasta
 1. Bez różnicy. http://www.seagate.com/www-content/datasheets/pdfs/desktop-hdd-8tbDS1770-9-1603PL-pl_PL.pdf
 2. Dla przykładowego WD Blue producent podaje: Parametry środowiska6 Temperatura (°C) Podczas pracy W stanie spoczynku od 0 do 60 od -40 do 70
 3. http://pctuning.tyden.cz/hardware/disky-cd-dvd-br/37325-nove-3-5-hdd-toshiba-300-v-testu-wd-black-v-ohrozeni
 4. Zajętość dysku nie ma właściwie żadnego wpływu na benchmark w hdtune. Za to wersja programu już tak. Wklejam prawdziwy dla tego dysku. http://images.anandtech.com/reviews/nas/hdds/4TB/hdtunepro/seq_read-wd-red-pro.png
 5. Zmień dla dysku ustawienia AAM. W crystaldiskinfo wchodzisz w Funkcję -> Funkcję zaawansowane -> Starowanie funkcjami AAM/APM -> ustawiasz cichy. Jeżeli to nie pomoże to nie widzę już innej opcji.
 6. Wystarczy. I nie słuchaj bajek, że ktoś jest w stanie coś odzyskać. Na naszej planecie nie ma takiego labu, który by taką usługę oferował. A to mówi samo za siebie.
 7. Do tego służy SMART dysku z takich programów jak Crystaldiskinfo, Hdtune czy wspomniany MHDD, gdzie dodatkowo można zrobić skan, który jeszcze więcej powinien nam powiedzieć. A DMDE jest generalnie programem do odzysku danych, ale ma też opcje nadpisywania - wypełnij sektory. Wspomniałem o nim tylko dlatego, że jak ktoś nie ma pewności co do wyzerowania, to w tym programie możne to podejrzeć.
 8. Programów jest całe multum. http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetrade/tp/free-data-destruction-software.htm Jakiś prosty pod Windowsem to może być np. MiniTool Drive Wipe http://www.minitool-drivewipe.com/download.html. Może być też DMDE http://dmde.pl/ który daje możliwość podglądu sektorów, a co za ty idzie pewności, że dysk został wyzerowany. MHDD owszem jak najbardziej. Tylko z nim więcej zabawy żeby go odpalić, ale za to można przy okazji dysk sobie dokładnie zdiagnozować.
 9. Albo wyzerować, tyle że bad sektory pewnie wrócą. Albo użyć programu Repartition bad drive, tylko że tu z kolei pewnie pojawią się nowe bady. Tak źle i tak niedobrze. Ale w ramach "zabawy" można próbować.
 10. Nic. To stara konstrukcja/model dysku i szybszy nie będzie.
 11. Nie bardzo Ciebie rozumiem. Jak to co robić? Skoro masz ważne dane, to musisz zrobić ich kopie, inaczej prędzej czy później je utracisz. Kopia to podstawa, niezależnie czy dysk jest sprawny, czy mniej sprawny.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...