Skocz do zawartości

S.M.A.R.T ostrzega. HDD w laptopie się kończy?


Recommended Posts

Mam problem z HDD w laptopie Asus K53E. Od jakiegoś czasu było słychać "bzyczenie" przy włączaniu, które ustawało po lekkim "puknięciu" w laptopa.

 

Natomiast od 3 dni zaraz po włączeniu oprócz wspomnianego "bzyczenia" pojawia się taki komuniat:

 

Port 0 : WDC WD3200BPVT-80JJ5TO

S.M.A.R.T Status Bad, Backup and Replace.

Press F1 to Resume...

 

Rozumiem, że S.M.A.R.T ostrzega mnie o zbliżającym się końcu mojego HDD i każe zrobić backup danych i wymienić HDD :/

 

Załączam niżej dwa obrazki z HD Tune.

 

http://i45.tinypic.com/qs9zkk.png

 

 

http://i49.tinypic.com/16h3x2v.png

 

 

Na prawdę nie ma już dla tego dysku, żadnego ratunku? Ten laptop nie ma nawet jednego roku, a już takie rzeczy się dzieją.

Link to post
Share on other sites

 

Ten laptop nie ma nawet jednego roku

Niestety chyba nie ma reguły, u mnie w nowym lapku po kilku miesiącach już były bad'y i poszedł do wymiany, chyba też był to WD.

Na pewno zrobiłbym już backup danych , dla świętego spokoju. Nawet jeśli jakimś cudem (programem) da się coś uratować.

Link to post
Share on other sites

Możesz dysk uratować na jeszcze troszkę. Nazywa się to chyba zerowanie i reampowanie dysku. Poszukaj jak to się robi. Ja uratowałem tak dysk na tyle, że komp się nie zawiesza. Do tego musiałem stworzyć małą partycję gdzie było najwięcej badów i ją wyłączyć ;) Oczywiście na dysku n ie trzymam nic cennego. ;)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Przy tej skali błędu, już wątpię, żeby coś się dało zrobić. Na gwarancję go. Z takim screenem jako dowód, wymiana pójdzie od ręki. Szkoda Twojego czasu na babranie się z nim.

 

Nie ma co patrzeć rok czy nie rok. Mi dysk padł po 2 miesiącach. Jego wymiennik chodzi dwa lata... Mam corsiar xms3 RAM od 2 lat nic się nie dzieje, siostrze te same kości zdechły po tygodniu !

Link to post
Share on other sites

Już po wszystkim chyba. Laptop nawet już nie ładuje systemu do końca. Włączam to standardowo komunikat od S.M.A.R.T. Później niby się ładuje system ale po kilku minutach laptop się resetuje i już nie ma komunikatu od SMART tylko coś takiego:

 

Reboot and Select proper Boot device

or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key_

 

Podczas ładowania systemu obecny również dwa razy blue screen. Czasem sam wchodził mi do BIOS a tam nawet nie było tego HDD przy wyborze sekwencji botowania. Dysk wykręcam i wyrzucam na śmietnik.

 

Na gwarancję go raczej nie oddam, bo tego laptopa kupiłem w UK na ebay.

 

I tak mam farta, że wczoraj zdążyłem skopiować ponad 14GB potrzebnych rzeczy na pendrive i przeniosłem na stacjonarny komp. :D

Edytowane przez radek0406
Link to post
Share on other sites

Pojawia się takie coś:

 

 

Sprawdzanie gwarancji — uzytkownicy koncowi

Uwaga: produkt musi być zarejestrowany na koncie przed tworzenia RMA.

 
 

Zapytanie gwarancyjne dla : United Kingdom

Nr seryjny
Numer modelu
Stan gwarancji
Data wygaśnięcia gwarancji

WXK1E81ATTRJ WD3200BPVT-80JJ5T0 Brak ograniczonej gwarancji

 

 

Jednak lipa, "brak ograniczonej gwaracji" to znaczy, że "Produkt był pierwotnie sprzedany producentowi systemu. Proszę skontaktować się z producentem systemu lub miejscem zakupu, aby poddać produkt serwisowi gwarancyjnemu."

 

Czyli musiałbym się kontaktować z osobą, od której kupiłem laptopa a on z kolei ze sklepem gdzie go kupił. Za dużo zachodu z tym.

Jakich firm HDD do laptopa polecacie? WD już nie kupię chyba. Ten był 320GB ale myślę, że mniejszy też mi wystarczy, tak 250GB.

Edytowane przez radek0406
Link to post
Share on other sites

W tym wypadku - " Produkt był pierwotnie sprzedany producentowi systemu. Proszę skontaktować się z producentem systemu lub miejscem zakupu, aby poddać produkt serwisowi gwarancyjnemu."

 

...wydaje mi się, że niestety z gwarancji producenta nici . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...