Skocz do zawartości

Komputer dla projektanta [2d -cad] [3d - wizualizacje]


Recommended Posts

y0ddh4 z tym Zalmanem zmaizdzyles xD rewelka :co:

 

zastanawiam się jeszcze nad jednym... poszperałam po necie szukając fajnej obudowy (takie czarne pudła mają niby jakiś urok.. aczkolwiek.. no komputer mam jakies 50cm od siebie w bardzo ekspozycyjnym miejscu... jak nie znajdę czegoś bardziej estetycznego to będę zmuszona czarne pudło upiększyć :);) ) i rzuciły mi się w oczy obudowy z przeźroczystym bokiem...

 

i teraz pytanie za 100 punktów - wszystkie szybki są na prawym boku komputera bo cały sprzęt montuje się na lewym boku obudowy... czy istnieja obudowy w których jest odwrotnie ?:> czy jest to niewykonalne bo sprzęt jest tak zbudowany że wymaga montazu na lewej stronie obudowy :>

Link to post
Share on other sites

Silver Stone Raven pozwala na odmienny montaz podzespolow, jest ladny i rewelacyjnie wykonany.

ta sama firma wypuscila teraz tez biala obudowe w ktorej montuje sie plyte glowna w ten sam sposob.

Poszukam szczegolow.

 

KLIK SilverStone Fortess KLIK, skromnie wyglada ale jako konstrukcja jest rewelacyjna, jak chcesz wiecej szczegolow to moge podejsc do chlopakow na produkcji wlassnie skladaja na nich kompy...

 

http://www.silverstonetek.com/images/products/ft02/FT02S-W-3-4-2.jpg

Link to post
Share on other sites

Są takie obudowy lecz są one w większości sporo droższe od tych "normalnych". Np. Lian Li V2000B (nie posiada okna lecz można dokupić boczny panel zdaje się).

 

Co do chłodzenia to ten Zalman jest głośne, zobacz Scythe Mugen II rev.B.

Link to post
Share on other sites

Chyba odwrotnie :co: Normalnie płyta główna montowana jest po prawej stronie obudowy.

Dobrą obudową z oknem jest SilentiumPC Gladius 600 Window http://www.cooling.pl/silentiumpc-gladi ... 52142.html

Inną, troszkę droższą jest obudową z oknem jest CoolerMaster 690 http://www.cooling.pl/cooler-master-dom ... 51805.html - reprezentuje wyższą klasę obudów do komputerów.

Osobiście uważam, że komputer służący do pracy nie powinien się za bardzo wyróżniać. Twoje miejsce pracy powinny wyróżniać Twoje umiejętności (wydrukowane projekty, czy artystyczne plakaty), a nie narzędzie pracy. Te obudowy należą do jednych z lepszych:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... lacza.html

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... lacza.html

W przypadku decyzji o obudowie bez okna polecam Gladius 600 - jest bardzo dobrą obudową pod każdym względem :)

Link to post
Share on other sites

zależy o której prawej stronie mówimy :co:;) czy patrzysz na komputer od przodu czy od tyłu :)

 

a zerkając na ceny to chyba jednak odpuszczę sobie boczne okienko :)

 

raczej się będę zastanawiać nad całkiem ładnym i tanim CM Elite 310 (tym pomarańczowym który zaraz na początku mi proponował y0ddh4) a paskudnym i nieco droższym Gladius 600... ;)

 

y0ddh4 co do mojego miejsca pracy... moje biurko to 50x100cm, za krzesłem mam jakies 90cm do łóżka o ile jest złożone (jak jest rozłożone to mam 10cm :P), obok mam drewniany regał z ikei (ten taki dedykowany do piwnicy:P) na którym stoi komp, dwukarka a4, drukarka a3 której nie jestem w stanie podnieść i masa szpargałów... ogólnie pokój ma jakies 10m2 w porywach i jest w nim cały świat mój i mojego męża :o więc projekty które drukuje zazwyczaj na planszach w formacie 100x70cm się nie mieszczą nigdzie :P chyba że w teczce pod łóżkiem :co:

 

eh.. ciężkie życie studenta.. :o

 

a wracając do tematu coolera - kubbak rzucił ważny tekst o głośności / cichości i dziękuję mu za to bardzo bo jednak cena moich uszu jest wyższa od designu...

komputer stoi jakies 40-50cm od moich uszu - rzućcie jakimiś cichymi wentylatorkami (w rozsądnych cenach)

 

 

[edit]

Warrk rewelacyjna ta obudowa ! nie widze jednak nigdzie ceny - pomógłbyś znaleźć ?

Link to post
Share on other sites

ooo SilentiumPC Zephyr mam teraz zamontowanego na moim GeForce 8600 :) Kuba myślisz że coś takiego na procka styknie :>

sorki ze zadaje głupie pytania ale jak sie patrze co sie dzieje z kompem podczas renderow to się zastanawiam czy pewnego dnia wszystko nie spłonie :co:

 

[edit] ... myslicie ze jak napisze do chlopakow z Silverstone i zrobie ladne oczy to mi dadza 70% znizki ?:):P eh.. a mialo byc tak pięknie...

Link to post
Share on other sites

Powinien wystarczy ale to w większej mierze zależy od samego coolera.

 

Na zniżkę raczej nie masz co liczyć, chociaż może zrobią wyjątek dla kogoś kto będzie chciał kupić taką obudową za takie pieniądze :co: .

Link to post
Share on other sites

Raven 2 - 659 pln

http://sklep.hard-pc.pl/index.php?p3545

Fortess 2- 819 pln

 

a jak dla mnie to ceny dla pracownikow

Raven 2 - 480 pln

Fortess 2 - 550 pln :)

 

 

Jezeli szukasz czegos pieknego, funkcjonalnego i ze swietnym chlodzeniem w zestawie to sa to bardzo dobre budy, szkoda ze za jakosc trzeba az tak duzo zaplacic...

 

EDYTA:

Tylko nie jezdzijcie po mnie za bardzo jestem esteta i wole doplacic jesli w parze z wygladem idzie ciekawe rozwiazanie budy, a w tej sie zakochalem od pierwszego .... :co:

Link to post
Share on other sites

Warrk te budki sa piękne !

póki co bebechy wpakuje w tanią budę ale przy pierwszej lepszej okazji będę cię szukać i prosić o załatwienie budki taniej :);)

 

no to poszedł stos maili do dwóch stosów sklepów - zobaczymy co zaproponują :rotfl: o opłacalność jeszcze was będę męczyć :menda:

 

 

:menda::menda::( nigdy więcej gigabyte ^^:):)

to głupie pudło znów nawala... płyta miesiąc po gwarancji... :)

 

że którą do mojego zestawu polecaliście ? MSI ?

Link to post
Share on other sites

No ale nie ma tego złego. Może P55-UD3, to najlepszy wybór pod 1156, ale w końcu jest konkurencja :menda: Ten samo podkręcający MSI może być dobrym wyborem. Albo jakiś tańszy Asus. Skoro nie będziesz uprawiać mega OC, to może warto wziąć coś mATX? Np. coś takiego:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=23577

 

Chociaż zgadzam się, że ta płyta jest już stara i ogólnie nieudana :menda:

Link to post
Share on other sites

Chłopaki mam dwa pytanka

na agito znalazłam takie pamięci:

http://www.agito.pl/pamieci-do-pc/goodr ... 59421.html

 

Triple Channel (?) - czy płyta gigabyte P55-UD3 to coś obsługuje ?

 

Czy zasilacz 500 W na pewno wystarczy :> wrzuciłam kompa w kilka kalkulatorów i wyszła mi informacja że sprzęt będzie potrzebował ok 510-530 W...

Link to post
Share on other sites

1) Triple Channel to tak naprawdę nie jest żadna funkcjonalność pamięci. To tylko zależny od tego ile jest sztuk. Tutaj masz trzy sztuki po 2GB. Triple Channel jak na razie obsługują tylko procesory Core i7 pod socket 1366, a co za tym idzie - płyty X58. Procesory pod 1156 mają kontroler dwukanałowy, więc dual-channel. Co nie zmienia faktu, że jak wsadzisz 6GB pamięci (3x2), to i tak będzie to działać, w końcu masz 4 sloty na RAM. Po prostu będzie to wtedy single-channel.

 

2) Prądożerność kompów jest przereklamowana. Dają takie duże liczby na wypadek jakby ktoś kupił tani i niemarkowy zasilacz. i7 860 + GTX260 to góra 300W. Weź 500W i będziesz mogła sobie jeszcze pół pokoju zasilić ;)

Link to post
Share on other sites

torture moim marzeniem jest podgrzewana myszka, podkładka pod myszkę i klawiatura - myślisz że resztki z zasilacza wystarczą gdy już się dorobię takiego sprzętu ? ;):]

 

a tak serio - dziękuję bardzo za info, zabieram się za obcinanie możliwych niepotrzebnych kosztów z pudła

 

proszę jeszcze o info.. bo troche mi się już pomieszało... czy mając wbudowany wentylator w obudowę potrzebuję jeszcze jednego specjalnego do chłodzenia procka ? :oops: :)

Link to post
Share on other sites

Procesor w wersjii pudelkowej ma juz uklad chlodzacy, wentylator w obudowie potrzebny jest do usuwania ccieplego powietrza / wdmuchiwania zimnego. Przy i7 860 jeden wentyl 120 mm wystarczy ale przy dluzszej pracy moze sie zrobic glosny.

Link to post
Share on other sites

Po prostu dokup jeszcze jeden 120mm na przód obudowy. Zephyry kosztują ~20zł, więc majątek to nie jest, a taki obieg ładnie zbije temperatury.

 

Ty się śmiejesz z tym podgrzewaniem (swoją drogą - ja jeszcze nie słyszałem o takich), ale mój komp to potrafi nagrzać pokój. Wczoraj w coś sobie grałem i aż chciałem kaloryfer zakręcić, a okazało się, że już był zakręcony. Więc tylko trochę 3D akszyn i cieplej się robi ;)

 

Co do cięcia kosztów - na 110% wystarczy mocny zasilacz 400W, np. Corsair. Masz do tego 5 lat gwarancji i jakby miało się coś dziać, to zero obaw. Jest też cichy, więc tutaj nie ma się co martwić. Zawsze to parę złotych mniej. Podobnie z procesorem. Niby tutaj HT w Core i7 może pomóc, ale za 300zł mniej masz praktycznie to samo w postaci Core i5 750. Płyta byłaby za darmo prawie :]

 

Jak komuś się chce (ja lece na zajęcia), to niech poszuka testów czy w takich aplikacjach te 8 wątków się przydaje w ogóle.

Link to post
Share on other sites

podgrzewane myszki:

http://www.gizmos.pl/index.php/2008/04/ ... na-myszka/

http://www.pcworld.pl/news/104247/Podgr ... uchow.html

 

:]

 

czekam tylko aż coś bardziej designerskiego w fajnej cenie sie pojawi ;)

aczkolwiek teraz gdy wygrałam Microsoft SideWinder x8 to ciężko mi się będzie przesiąść na bardziej zwyczajnego gryzonia :P

 

Dostałam kilka odpowiedzi od sklepów - nie jest źle z cenami :co:

 

I przy okazji pytanie - czy płyta P55-Ud2 bardzo się różni od P55-Ud3 ?

pytam bo pojawiły się na allegro

 

i w kwestii pamięci - czy np. 2x2GB goodramu w dualu będą dobrze działały z wsadzonymi obok 2x1GB Corsaira ? (oczywiście wszystko CL9 1333MHz)

 

i również mykam na zajęcia... gala projektowa z rektorem, wpisy, egzamin i spotkanie dot. nastepnego projektu konkursowego :):pajac:

 

może jakoś przeżyje :P

Link to post
Share on other sites

Tylko czy dostaniesz gdzieś taki sprzęt. Szukaj ;) Co do pamięci. Teoretycznie powinno to działać. Co ciekawe, nawet w dualu -> 2x2 + 2x1. Nie pytaj co i jak, ale powinno działać. Chociaż czasami coś może być niekompatybilne ze sobą i dual może nie zaskoczyć. Ale jeżeli pamięci same w sobie będą dobre, to na 99,9% będzie to śmigać.

 

UD2 vs UD3

Prawdę mówiąc, ta pierwsza jest mniejszą wersją tej drugiej. Różnic za bardzo nie ma. Oczywiście wyposażenie jest słabsze, brak chłodzenia sekcji zasilania itd. Ale różnic w działaniu i możliwościach raczej brak. Ta mała też ponoć wyciągnie 200MHz na szynie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...