Skocz do zawartości

Komputer dla projektanta [2d -cad] [3d - wizualizacje]


Recommended Posts

A czekaj, 920 ma Turbo? Bo 860 chyba ma, co może jeszcze bardziej przyspieszyć pracę z wyłączeniem OC. Ale 920 tez ma Turbo z tego co pamiętam :menda: W sumie, to poza pamięciami, to wszystko jedno, może rzeczywiście zapędziłem się z tym 1366. Na 1156 będzie taniej, zostanie na chłodziwo procka i dyski.

 

A co do RAID. Skoro liczy się szybkość, to najlepiej RAID0, bo awaryjność jest przecież taka sama jak w pojedynczym dysku. Można zrobić mirroring, ale autorka tematu ma super podejście do sprawy - jak ma szlag trafić, to trafi. Popieram ;) A takie 200MB/s odczytu może naprawdę zwiększyć komfort pracy. Można tez pomyśleć nad mieszanym RAIDem, ale to i tak będzie +300zł za sam backup.

Link to post
Share on other sites

:menda: dopsz - rozumim ;) chyba mi trochę zajmie zanim sie połapię w komputerowym języku :D

 

a co do podkręcania kompa - raczej nie zamierzam tego robić - zbyt stresująca zabawa :P

 

i chwilowo chłopaki dziękuję bardzo i spadam do wyrka - jutro mnie czeka cały dzień katowania komputera i dialogu z civilem który zna tylko jedna odpowiedź na moje wszystkie pytania - "fatal error nr...' :P :P

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy jaki masz budżet na dyski, ile miejsca potrzebujesz i jak bardzo zależy Ci na tym, żeby dane nie przepadły. Dyski nie psują się jak leci, więc ryzyko olbrzymie nie jest :menda:

 

Co do OC, prawdę mówiąc, to możesz tu zyskać sporo czasu. Niestresowe OC zajmie Ci może góra 10 minut (jak już ktoś Ci powie co i jak zmienić), a wydajność wzrośnie o 30%. Nie mówię, o 4GHz czy coś, ale przecież każdy Core i7, ma takie 3,5GHz w naturze i bez żadnego problemu może działać 24/7 na maszynce do pracy ;) Przemyśl to wszystko, my pomożemy.

Link to post
Share on other sites

A czekaj, 920 ma Turbo? Bo 860 chyba ma, co może jeszcze bardziej przyspieszyć pracę z wyłączeniem OC. Ale 920 tez ma Turbo z tego co pamiętam

W nowych procesorach Intela tryb Turbo pracuje dużo agresywniej

W i7 860 (standardowo 2,8GHz) przedstawia się to następująco:

 

Przy 1 wykorzystanym rdzeniu taktowanie podnosi się do 3,6GHz

Przy 2 wykorzystanych rdzeniach taktowanie podnosi się do 3,4GHz

A przy 4 wykorzystanych rdzeniach taktowanie podnosi się do 3,0GHz

 

A w "starych" i7 920 będzie to odpowiednio:

2,9GHz

2,9GHz

2,7GHz

 

:menda:

Link to post
Share on other sites

Dzięki Tomku za linka :menda:

 

Z dyskami sprawa się chyba wyklarowała - połączy się dwa samsungi na RIAD0 albo tym matrixowym RIADzie do tego jako archiwum podręczne wrzuci się Barracude którą mam w tej chwili a obok kompa tak czy inaczej wyląduje dysk archiwalny, pewnie ze 2T (niekoniecznie szybki ale trwały)

i to mi da możliwość mieć najważniejsze pliki w dwóch miejscach na raz (skonczony projekt zostaje na samsungu i ląduje na barracudzie, gdy na samsungu się robi ciasno lub z plik nie potrzebuje już korzystać - plik zostaje na barracudzie i ląduje na dysku archiwalnym obok kompa, a gdy projekt staje się starociem nie potrzebnym przez najblizszy czas - wylatuje z barracudy i zostaje tylko na archiwalnym) - myślę że to będzie najbezpieczniejsze rozwiązanie ;)

 

zastanawiam się nadal nad prockiem - czy ktoś z was mógłby mi jasno napisać czym różniłby się i7 860 od i7 920 w zestawie o którym rozmawiamy ? różnica cenowa to ok 200zł widzę, piszecie coś o nowych, starych, podkręcaniu... mógłby ktoś jasno zobrazować z którego można więcej wyciągnąć przy ewentualnym podkręcaniu (w bezpiecznych granicach oczywiście - nie chodzi mi o podkręcanie na zasadzie - "a może da rady") i jaki to będzie miało wpływ na moja pracę w praktyce - czy duże będą różnice w działaniu ?

 

i pytanie - czy podkręcanie procka nie skraca jego żywotności :>

Link to post
Share on other sites

Jak dla Ciebie - różnica jest taka, że i7 860 jest szybszy :menda:

 

Podkręcanie zmniejsza żywotność, ale wszystko zależy od napięcia na jakim będzie on działał. Działanie 24/7 na 4GHz i wysokim napięciu może mu skrócić życie. Trzeba pamiętać, że producent ustala dość wysokie standardowe napięcie, żeby wszystkie procesory na nim działały. Jedna sztuka potrzebuje niższe, druga wyższe. Więc jak dostaniesz dobrą sztukę, to możesz podkręci o te 600MHz nawet bez specjalnego zmieniania napięcia ;) Przez co - żywotność ta sama. Poza tym procesory Intela na LGA775 były niezniszczalne, więc tak samo pewnie jest z 1156/1366.

Link to post
Share on other sites

To i ja coś dopowiem, jak podkręcasz to lepszy wydajnościowo byłby Corei7 920 , jeżeli nie podkręcasz lepszym wyborem byłby Corei7 860 na LGA1566, ponieważ jest taka funkcja "Turbo" która sama Ci to podkręci.

 

Pozdrawiam ! :menda:

Link to post
Share on other sites

na dzień dzisiejszy się klaruje:

 

Procesor Intel Core i7 860

 

Płyta raczej Asusa może faktycznie proponowana przez torture Asus P6T SE (chyba nadal nie zamierzam płacić Gigabytowi którego oficjalny, autoryzowany serwis nie potrafił w swojej płycie wymienić uszkodzonych slotów...)

 

Grafika GeForce GTX260

ale tu mam jeszcze pytanie... poszperałam, poczytałam i kurcze :menda: nie kumam

znalazłam takie karty:

Palit GeForce GTX 260 Sonic 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=18256

Palit GeForce GTX 260 Sonic 1792MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=18257

Asus GeForce GTX 260 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=12811

Asus GeForce GTX 260 GL+ 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=21666

Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=17460

Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 1792MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=18757

 

różnice w opisach oczywiście widzę -

jedna grupa kart ma mniej pamięci ale większe taktowanie

druga ma więcej pamięci dla mniejsze taktowanie..

 

mógłby ktoś mi wytłumaczyć czemu jak jest więcej pamięci to ma mniejsze taktowanie i co jest lepsze w jakiej karcie i czy te karty jeszcze się czymś różnią prócz wyglądu ? :oops:

Link to post
Share on other sites

Procesor z płytą główną jest niekompatybilny (inne gniazda). Jeżeli nie chcesz Gigabyte'ów to zastanów się nad MSI P55-GD65 bądź tańszą GD55.

 

Pamięci do GTX260 wystarczy 896MB - więcej tej karcie nie potrzeba.

mógłby ktoś mi wytłumaczyć czemu jak jest więcej pamięci to ma mniejsze taktowanie

Z prostego powodu - więcej pamięci to to jej większe upakowanie w kości (a w tych trudniej uzyskać wyższą częstotliwość).

 

A co do dysków to ja bym polecił 2xSamsung F3 500GB do RAID0 na system/programy/projekt i 3xSamsung F3EG 1TB do RAID5 w celu zabezpieczenia danych (tu możesz pozbyć się starego dysku).

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz brała Corei7860 to nie możesz wziąć ASUS P6T SE, ponieważ ta płyta jest na LGA1366, a Corei7 860 na LGA1566, inne gniazdo, inne obsługiwane procesory przez gniazdo.Jak nie lubisz Gigabyte to polecam z czystym sumieniem MSI P55-GD65, ponieważ po prostu jest dobra i ma fajną funkcję dla Ciebie OC Gene, czyli taka funkcja umożliwiająca samo podkręcenie się procesora.

I teraz coś powiem na temat karty graficznej Palit ma w swojej sprzedaży głośne chłodzenia na karcie graficznej, Asus ma słabe chłodzenie przez co będzie się karta bardzo grzała,Gainward jest dobrą propozycją ten z 896MB ram, ponieważ więcej ramu GTX260 się nie przyda, po prostu tego karta nie wykorzysta. Możesz jeszcze zastanowić się nad tym TwinTech GTX 260 Arctic Cooling TwinTurbo Pro 896MB tu masz linka do sklepu http://www.frazpc.pl/artykuly/773/TWINT ... iag/dalszy jak z tych testów wynika jest bardzo chłodna i nie głośna.

 

Pozdrawiam ! :co:

Link to post
Share on other sites

Palit ma w swojej sprzedaży głośne chłodzenia na karcie graficznej,(...) Gainward jest dobrą propozycją ten z 896MB ram

Jak to możliwe że Gainward jest lepszy od Palita skoro różnią sie tylko nalepką ??? :co:

Co do karty to raczej omijaj wersję z jednym wiatraczkiem na prawej stronie karty bo będą głośne

 

I koniecznie wersję z 216sp i wykonana w 55nm (starsza wersja 192sp jak wskazuje nazwa ma mniej jednostek wykonawczych i jest wykonana w starszym procesie technologicznym co wpływa negatywnie na temperaturę i głośność )

 

I nieopłaca się kupować wersji z 1,7GB pamięci bo tak jak mówią koledzy karta tego nie spożytkuje

 

Ja na Twoim miejscu brałbym chyba tego Twintecha którego zaproponował Tomek - jest bardzo cichy i osiąga niskie temperatury :)

Link to post
Share on other sites

A no dzisiaj chyba mi coś na głowę spadło, że napisałem, że GTX260 od Palita jest głośny, a GTX260 od Gainwarda jest cichy, jak to to samo tylko nalepka inna.Ale jak autorka tematu chce mieć cicho to lepiej tego Twintecha

Link to post
Share on other sites

pewnie zaufam szczególnie ze ma spoko cene w porównaniu do podobnych kart

 

a kupno sprzętu chyba się szykuje w większości w komputroniku - bo rzucaja punktami payback między innymi :co: no i rabacik 5% tez jest całkiem przyjemny :)

 

ee..hmm.. takie głupie pytanie - a co z wentylatorem do procka :>

Link to post
Share on other sites

Wentylator BOXowy jest dość cichy gdy procesor nie pracuje pod pełnym obciążeniem. Jeżeli nie zamierzasz podkręcać procesora to będzie w pełni wystarczalny. Jedyne co mi przychodzi na myśl to http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 1366_.html - przy minimalnych obrotach będzie wręcz niesłyszalny, a na pewno spisze się lepiej, niż standardowe chłodzenie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...