Skocz do zawartości

GA-P55-UD3 / GA-P55A-UD3 vs MSI P55-GD65


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem w trakcie kompletowania elementów do nowego zestawu (pod i5, planowane OC do 4 GHz) i mam 2 pytania odnośnie tych płyt. Mianowicie:

 

1) Którego z Gigusiów opłacałoby się bardziej wybrać, tzn. czy warto dopłacić 60 zł do wersji P55A z 2 x SATA 6 GB/s i 2 x USB 3.0 ??? Różnica w wydajności była by dużo większa, by dokładać 6 dyszek ? Czy może są jeszcze jakieś różnice między tymi 2 modelami ?

 

2) Jeżeli w grę wchodziłby wybór pomiędzy jedną z płyt Gigabyte a tą MSI to na którą się lepiej zdecydować, tzn. czy opłaca się dołożyć do MSI 120 zł/60 zł (w zależności do porównywanego modelu GB) ? W czym lepsza jest np od GA-P55-UD3 i gdzie tkwi ta różnica 120 zł (z tego co wyczytałem możliwościami OC zbytnio nie ustępuje) ?

 

Z góry dzięki za wszelkie przydatne informacje.

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu dopłacać do płyty z USB 3.0 i Sata 6gb/s, bo kiedy są aktywne, to karcie graficznej spada przepustowość PCI-E. A nawet przy słabszych kartach spadek z x16 do x8 jest odczuwalny.

Poszukaj w asrockach, mają bardzo dobre płyty w świetnych cenach - czasy gdy robili "biurówki" już przeszły do lamusa.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte GA-P55-UD3 jest w tej chwili najlepszym wyborem jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość. Umożliwia wysokie OC, jest stabilna i kosztuje około 400zł (w esc.pl 399zł aktualnie). Jak już zostało wspomniane, pchanie się w USB 3.0 mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

Ja tez ci proponuję UD3 ze względu na to, że za nie duże pieniądze masz dobrą płytę, możesz jeszcze pomyśleć o UD3R które różni się tylko od UD3 tym ,że ma USB 3.0 i kilkoma jeszcze drobiazgami. Producent GA-P55A-UD3 umieścił na swojej stronie takie zdanie "When SATA3 / USB 3.0 (Marvell 9128 /NEC USB 3.0 Controllers) work at turbo mode, 1st PCIE x16 will work at x8 speed". Co mniej więcej oznacza, że gdy masz włączone SATA3/USB3.0 i pracują na turbo mode to pierwsze PCI-E x16 pracuję z prędkością x8. Więc wszyscy dobrze ci radzą jak na dzień dzisiejszy nie opłaca się kupować płyt z Ultra Durable 3.

Link to post
Share on other sites

Do autora tematu.....

 

Też ostatnio miałem dylemat jaką płyte główną kupić. Wybierałem między GA-P55-UD3

a GA-P55A-UD3 oraz GA-P55M-UD4 . Na początku chciałem wziąść GA-P55A-UD3 jednak sie okazalo ze ma USB 3 i SATA III i po włączeniu TURBO MODE spada wydajnosc Pciex do 8x. Dlatego nie wzialem tej płytki. ( tu nie ma nic dorzeczy Ultra Durable 3 bo to co innego )

Ostatecznie wzialem jeszcze tańszą płytke GA-P55-UD3 i mam już ją w domu. Tam jest USB II i SATA II i nie ma problemu z jakimś turbo mode i pciex wydajnoscią. Kupiłem ją w komputroniku. Jedynym minusem jest to ,że jesli bede chcial robic na niej Crossfire PCiex bedzie 4x\4x. Takze lekko sie nie opłaca. Jeśli Crossfire to opłaca się robić od modelu UD4 wzwyż bo tam jest juz 8x\8x przy crossie.Jednak ja kupiłem GA-P55-UD3 więc raczej bede inwestowal w jedną mocną karte zamiast dwóch na przyszłość. Chyba ze mnie ktos uświadomi ze 4x\4x przy crossfire to nie jest tak zle :menda: BO płytki raczej nie zmienie szybko. I tak mi sie ogóle opłacało bo zmienilem platforme z S775 na 1156. Teraz jeszcze czekam na I7 860 i montuje.

Płytka GA-P55-UD3 jak napisałem przed chwilą wybrałem ostatecznie i kupiłem. 400zl ;)

 

Poza tym zobacz ja tez chyba z 2 tematy tutaj zakładałem na temat płyty jaką wziasc i w ogóle

 

ps

Quada Q9550 2,8 sprzedalem na allegro za 600zl :D

 

a na zamontowanie czeka reszta:

Gigabyte Ati 5850 , DDR3 Ocz 2x2gb Platinum 1333 , Be QUiet Dark Power Pro 1000W

Link to post
Share on other sites

"First i dont want to say I did the test but I read on internet about this board because I wanted to buy it. This is some info I found out that I think you should know.

 

The p55a-ud3 has some limitations(actually most Gigabyte p55 boards have limitation). You can only run crossfire not SLI. Also that board can only function in crossfire at 16x/4x which makes it extremely limited. The p55m can do 8x/8x which runs decent crossfire. The dx11 cards allow for better scalability in crossfire so if you decide you want to crossfire two 5770 or 5750 it is better to get 8x/8x configuration. 8x/8x is also good for 4000 and 3000 series cards.(x2 I dont know)

 

This is only limitation for that board over the other gigabyte ud4 and up series. The 16x/16x can only be found in x58 boards but 8x/8x is good enough for even 5870 CF with little difference show over 16x/16x. Those cards haven't been utilized to potential though since drivers are young.

 

For most p55 gigabyte boards that boast sata 3 and usb 3 there is limitations. You cannot run crossfire with them enabled."

 

 

- Już mi się mota , raz piszą 16x\4x raz 4x\4x ,albo 8x\8x jak to jest w końcu?

I jak ta moja płyta w końcu obsluguje GA-P55-UD3

 

 

http://www.hardware-revolution.com/p55- ... e-problem/

Link to post
Share on other sites

Twoja płyta (tj. P55-UD3) obsługuje multiGPU x16/x4. Zobacz sobie na zdjęcie tyłu płyty gdzie wyprowadzone są tylko piny dla x4 (5 złącze od góry):

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/yotomeczek/1156_1/GB_UD3/f/spod.jpg

Link to post
Share on other sites

Co do płyty GA-P55A-UD3 jak czytałem to gdy włączone jest usb 3.0 tzn gdy coś jest podpięte pod te usb to wydajność karty graficznej spada, no ale kto gra i jednocześnie zgrywa coś na pc

 

Więc jeśli będę zgrywał coś z usb 3.0, a grał dopiero po tym jak to zgram to wydajność karty nie obniża się, tak to zrozumiałem czy się mylę ?

Link to post
Share on other sites

Dodam, że jeśli chcesz robic wysokie O/C to P55-UD3 nie będzie chyba najlepszym wyborem, ponieważ trudno na niej jest się przebić przez BCLK 175.

Podkręcanie zdecydowanie nie jest mocną stroną Gigabyte GA-P55-UD3. Płyta źle znosi wysoką wartość BCLK. Powyżej BCLK 175 MHz stanowczo odmawiała współpracy i nie pomagały żadne prośby czy groźby (podbijanie napięć też nie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...