Skocz do zawartości

Zestaw do 3000 z Xeonem.


Recommended Posts

Poruszam kwestię, którą widzę tylko w kilku wątkach bez zbytniego zainteresowania. Masa kupuje to samo. Cwaniak jesteś dobry ale to mi nic nie daje. Dalej widzę zdanie czyjeś aby bra jak najbardziej bo to nieodkryty proc, zapewne bo serwerowy, ktory może zapełni pełną dziurę, którą widzą ludzie szukający czegoś bez oc. Masz coś do powiedzenia czy szerzysz swoje widzimisię? NIe podoba ci sie to wyp z wątku.



Zadajesz pytanie, dostajesz odpowiedź, po czym przekonujesz do swojej racji. Tak jakbyś pytanie zadał tylko po to by się upewnić w swoim przekonaniu, a nie realnie dowiedzieć co i jak... To forum do tego nie służy. Napisz na samosi że masz depresję, albo zaniżone poczucie własnej wartości i dla poprawy samopoczucia ktoś ci musi przytaknąć... 

Pokaż gdzie pytam o wybór między konsolą a pc?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

pi*******z jak świadek jechowy na kwasie... odpowiedź dawno otrzymałeś, a dalej zachowujesz się tak jakbyś chciał nam coś udowodnić. Pytasz - odpowiadamy, wiesz lepiej? To rób swoje i nie pytaj. 

Otrzymałem gdzie indziej inne zdanie, próbuje wyciągnąc wypadkowa, rozumiem ze irytuje cie brak wiary w twoje mozliwosci, ale ja sie na tym nie znam. Wybacz, że ślepo ci nine uwierze, za glupio brzmisz na to.

Link to post
Share on other sites

Otrzymałem gdzie indziej inne zdanie, próbuje wyciągnąc wypadkowa, rozumiem ze irytuje cie brak wiary w twoje mozliwosci, ale ja sie na tym nie znam. Wybacz, że ślepo ci nine uwierze, za glupio brzmisz na to.

Wiesz synku dlaczego niektórzy mają tutaj takie ładne niebieskie nicki? Wejdź w profil i zobacz... Bo inaczej nie mam już siły. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Idź dresy lepiej wyprasuj, bo runda w e-klasie ruszyła :) Z takimi zwrotami tylko tam się nadajesz (z szacunkiem dla normalnych kibiców). Kilkukrotnie kilka osób powtarza ci coś, ale dalej wiesz lepiej. Więc jeśli wiesz, to po co pytasz? Nie rozumiem po co pytać, skoro samemu się podjęło decyzję. Jeśli pytałeś tylko po to by się upewnić i usłyszałeś inną opinię może jednak warto zmienić tok myślenia. Niestety niektórzy dalej będą tkwili na swoim, choćby cały świat stanął okoniem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Daruj sobie ton leszczu



Po pierwsze, tutaj obowiązuje kultura wypowiedzi.
Zadałeś pytanie - otrzymałeś odpowiedź. Xeona do gier się nie kupuje.
To, że jesteś tępy i nie rozumiesz, że procesor to coś więcej niż tabelka z danymi i możliwość OC to już nie nasza sprawa.

Zestaw do gier za 3000zł, będzie wyglądać tak samo w 90% przypadków bo wybieramy tu najlepsze podzespoły - najlepsze.
Jak chcesz szukać rewolucji przemysłowej i odkrywać nieznane, zapewne ukryte poprzez spisek niszowe procesory to również polecam samosie - i tamtejszą wypadkową.

Albo zaczniesz zadawać konkretne pytania - KONKRETNE - i szybko nauczysz się ogłady odpowiadając tutaj kulturalnie albo sam zaraz się wyp z tego tematu. Obiecuję Ci to.

Więc - skoro już jako n-ta osoba powiedziałem Ci, że xeon do gier to nie to czego szukasz - w czym jeszcze masz problem?
 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Idź dresy lepiej wyprasuj, bo runda w e-klasie ruszyła :) Z takimi zwrotami tylko tam się nadajesz (z szacunkiem dla normalnych kibiców). Kilkukrotnie kilka osób powtarza ci coś, ale dalej wiesz lepiej. Więc jeśli wiesz, to po co pytasz? Nie rozumiem po co pytać, skoro samemu się podjęło decyzję. Jeśli pytałeś tylko po to by się upewnić i usłyszałeś inną opinię może jednak warto zmienić tok myślenia. Niestety niektórzy dalej będą tkwili na swoim, choćby cały świat stanął okoniem. 

 

 

 

 

Po pierwsze, tutaj obowiązuje kultura wypowiedzi.

Zadałeś pytanie - otrzymałeś odpowiedź. Xeona do gier się nie kupuje.

To, że jesteś tępy i nie rozumiesz, że procesor to coś więcej niż tabelka z danymi i możliwość OC to już nie nasza sprawa.

 

Zestaw do gier za 3000zł, będzie wyglądać tak samo w 90% przypadków bo wybieramy tu najlepsze podzespoły - najlepsze.

Jak chcesz szukać rewolucji przemysłowej i odkrywać nieznane, zapewne ukryte poprzez spisek niszowe procesory to również polecam samosie - i tamtejszą wypadkową.

 

Albo zaczniesz zadawać konkretne pytania - KONKRETNE - i szybko nauczysz się ogłady odpowiadając tutaj kulturalnie albo sam zaraz się wyp z tego tematu. Obiecuję Ci to.

 

Więc - skoro już jako n-ta osoba powiedziałem Ci, że xeon do gier to nie to czego szukasz - w czym jeszcze masz problem?

 

Kto zapomniał o kulturze? Prześledź watek

Link to post
Share on other sites

Dobra nieważne, dzięki chłopcy z wybujałym ego. Ja nadal nic nie wiem prócz testów, na których Xeon 1230 jest wyżej niż i5 2500k na stocku, zdań przeciwnych do was w równej liczbie słyszałem. Przepraszam, że wam nie wierzę jak to ktoś zasugerował" po co tu się synek przypałętałeś" to był punkt kulminacyjny używania epitetów i to nie ja zacząłem.



Kultura aż parzy... 

To odpowiedź o informacji żebym kupil konsolę: ironiczna, szydercza bez wulgaryzmów. Znasz takie słowa, wiesz że urągają kulturze?

Link to post
Share on other sites

Z nieukrywaną radością śledzę ten temat od samego rana. Dawno nie widziałem tutaj bardziej nadętego bubka. Jeśli wszyscy ci piszą, że Xeon nie jest opłacalnym procesorem do gier, a ty uparcie twierdzisz inaczej, to po kiego grzyba zakładasz temat na forum ?

Piszesz, że wszyscy kupują to samo, jakby było w tym coś złego. Chcesz być hipsterem to kup sobie 286 i kartę graficzną Hercules.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Z nieukrywaną radością śledzę ten temat od samego rana. Dawno nie widziałem tutaj bardziej nadętego bubka. Jeśli wszyscy ci piszą, że Xeon nie jest opłacalnym procesorem do gier, a ty uparcie twierdzisz inaczej, to po kiego grzyba zakładasz temat na forum ?

Piszesz, że wszyscy kupują to samo, jakby było w tym coś złego. Chcesz być hipsterem to kup sobie 286 i kartę graficzną Hercules.

Na innym forum ktoś inny własnie mówił, że jak bez oc to tylko xeona jeśli mierzysz w i5, co Ty na tamto zdanie?

Link to post
Share on other sites

 

konkretne pytania - KONKRETNE


Od "wiesz coś na temat" jest wikipedia, nie forum. Ja nie jestem konsultantem firmy Intel, ani skończonym idiotą aby przeredagować Ci tabelkę producenta.

Pytasz czy warto go kupić do komputera do gier? Nie. Nie warto.
To procesor do innych zastosowań, z czego dodatkowe wątki są zwyczajnie zbędne. Dlaczego tak uważam? Przecież powiesz mi, że technologia idzie do przodu i w grach zaczną używać wielowątkowości.
Uprzedzę to pytanie i również na nie odpowiem - bo w momencie kiedy gry, będą na takim poziomie aby sukcesywnie korzystać z tego dobrodziejstwa, Twój komputer będzie kupą gówna która będzie miała problemy z ruszeniem jakiejś gry, a gdzie tu mówić o maksymalizowaniu wydajności poprzez wątki.

Zachowujesz się jak buc, to bucowskie odpowiedzi dostajesz. Uważasz, że wiesz lepiej niż wszyscy tutejsi? Kup sobie xeona i droga wolna, nie nasze pieniądze tylko Twoje.

 

Na innym forum ktoś inny własnie mówił, że jak bez oc to tylko xeona jeśli mierzysz w i5, co Ty na tamto zdanie?


A ja na to - że jest idiotą.
A Ty jesteś niepoważny, jeżeli opinię jednej osoby usilnie forsujesz przeciwko tutejszym... ku**a chyba 8 z czego 6 ekspertów.

i5 3570 ma wyższe taktowania i większą wydajność. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Od "wiesz coś na temat" jest wikipedia, nie forum. Ja nie jestem konsultantem firmy Intel, ani skończonym idiotą aby przeredagować Ci tabelkę producenta.

 

Pytasz czy warto go kupić do komputera do gier? Nie. Nie warto.

To procesor do innych zastosowań, z czego dodatkowe wątki są zwyczajnie zbędne. Dlaczego tak uważam? Przecież powiesz mi, że technologia idzie do przodu i w grach zaczną używać wielowątkowości.

Uprzedzę to pytanie i również na nie odpowiem - bo w momencie kiedy gry, będą na takim poziomie aby sukcesywnie korzystać z tego dobrodziejstwa, Twój komputer będzie kupą gówna która będzie miała problemy z ruszeniem jakiejś gry, a gdzie tu mówić o maksymalizowaniu wydajności poprzez wątki.

 

Zachowujesz się jak buc, to bucowskie odpowiedzi dostajesz. Uważasz, że wiesz lepiej niż wszyscy tutejsi? Kup sobie xeona i droga wolna, nie nasze pieniądze tylko Twoje.

Nikt nie napisał tak jak Ty. Dostałem odpowiedzi" kup konsolę, zastanawiasz się nad sensem mojej odpowiedzi? po co się tu przypałętałeś". Ok jestem bucem. Tworzycie tu pozytywną atmosferę "fali". Sorry, że nie mam takiej wiedzy jak wy. Nikogo nie zainteresowała informacja o testach i o tym kto mi radził właśnie xeona. idzie wyczuc ignorancję, ja wolę pytac niz wybierac opcje polityczną, na którą się później psioczy

Edytowane przez rahne
Link to post
Share on other sites

Pierwsza pozycja i7- 6rdzeni,12wątków.

www.pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/cpu2012/def/crysis2_1024.png

na 5 miejscu i5 - 4rdzenie, 4wątki

 

Różnica tylko nie całe 3fps a różnica ceny? Możesz sam zobaczyć... Więc wszyscy mają tu rację że wielowątkowość praktycznie nic nie daje.. tylko kilka fps..

 

 

A jeżeli wiesz lepiej to twój problem. Nie potrzebnie marnujesz nasz czas.

Edytowane przez oskar1415
Link to post
Share on other sites

Bo nikt o zdrowych zmysłach nie testuje Xeonów w grach. 
Widziałeś kiedyś Matiza w rajdach WRC? Dlaczego... przecież to też mały zwinny samochód...
I co z tego, że każdy ten pomysł wyśmieje pukając się w czoło! Był taki jeden który powiedział, że Matiz szybko jeździ i jest bardziej ekonomiczny od subaru! I tańszy!

Mniej więcej tak wyglądała Twoja zagwozdka, więc nie dziwota, że i sensownych odpowiedzi zabrakło. 
Oczywiście za robienie śmietnika w temacie, poprzez zbędne dyskusje po uszach dostaną wszyscy po równo.

Nie chcesz podkręcać - weź 3470/3570, chcesz podkręcać -> 3570k.
Składasz komputer do 2tyś. - ładuj AMD.
Filozofia procesorów w "komputerach do gier" jest aż tak prosta.

Link to post
Share on other sites

Dobra inaczej: Tylko do gier na tę chwilę intel z osmioma wątkami jest złym pomysłem. A jakbym się jarał półsekundowym przyspieszeniem przy wypakowywaniu winrarem to już nie jest tak glupi pomysl?



Tylko się zastanawiam co nie znaczy, że mam wasze zdanie w z góry założonym miejscu, jak to co poniektórzy zinterpretowali. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...