Skocz do zawartości

Zestaw do 3000 z Xeonem.


Recommended Posts

Właśnie do wczoraj tak myślałem, ale trafiłem na zdanie, że to i7 bez możliwości OC i bez gpu. Cztery wątki więcej w tej samej lub podobnej cenie nie są tego warte? Ponoc w grach radzi sobie równie dobrze. A wielowątkowoś w końcu zyska na znaczeniu, czy kompletnie źle to sobie układam?



Xeon do gier to jeden z najgłupszych pomysłów tego poranka. Zablokowany po uszy i z niskim taktem. Nawet w zestawach do 30k nie opłaca się pakować w prawdziwe xeony E5 od kiedy pojawiły się SB-E.

Widziałeś jakieś testy?

Link to post
Share on other sites

Dobra skończ kolego trollować bo to naprawdę najgłupszy pomysł poranka na benchmarku

To nie jest mój pomysł. Trafilem wczoraj na takie pomysły. Piszę tu bo nie mogę znaleźc testów. Jeśli nie kuleje w grach bo we wszystkim innym przypomina i7 to dlaczego nie warto sie zastanowic?

 

Taki np. link do niemieckiej strony z testem wręcz z gry:

 

http://www.pcgameshardware.de/CPU-Hardware-154106/Tests/Xeon-E3-1230-v2-im-Test-907778/

 

Jakoś Twoje trollowskie zarzuty trollowania przeze mnie mnie nie przekonują. Ciekawi mnie która najprostsza płyta na b75 (tańsza) może go obsłużyc.

 

Może inaczej czy patrząc w przyszłośc większa liczba wątków sie przyda?

Edytowane przez rahne
Link to post
Share on other sites

Hierarchia wśród CPU mniej więcej tak się prezentuje (gry - od najsłabszego) :

g2120 (250zł)

i3 (SB, IVY) (350zł)

i5 (650zł) / Xeon E3 1230v2 (900zł)

i5 "K" i OC (950-1000zł z coolerem)

 

- czyli za Xeona zapłacisz tyle co za i5 z OC - co bys wybrał 3,2Ghz i 8 wątków, czy 4,5GHz i 4 wątki ? Do tego się sprowadza ta rozmowa. W rzeczywistości lepiej się spradza wykręcona i5. I7 ma sens w nielicznych tytułach, a nie wspominam juz nic o tym że i7 też należało by podkręcić. Tak czy siak mając w zasięgu Xeon vs i5 (OC), wybrał bym bez dwóch zdań i5 i znacznie wyższe zegary, które realnie przekładają się na tych kilka FPS więcej w prawie każdej grze. Do tego mam zapas mocy na conajmniej kolejną generację GPU  jak nie dalej.

Link to post
Share on other sites

Uwierz że jeżeli był by to procek wart uwagi to został by ujęty w tym zestawieniu - prawda jest taka że Xoen i gry nie sprawdzi się, tak samo zakup i7 po koroju 3930k, o czym wspomniano w podsumowaniu. Z całego testu wynika tyle że i5 2500K podkręcony nie ma sobie równych i nawet trzykrotnie droższa i7 nie daje żadnego wzrostu w grach. Wniosek nasuwa się jeden - że to całe HT jest nic nie warte w grach, a i5 2500K / 3570K jest aktualnie najlepszym wyborem CPU do gier.

Link to post
Share on other sites

Na wszystkie i na żadne. Czy każdy post musi być odpowiedzią na konkretne pytanie? 

Xeon to dobry procesor, ale jak na komputerze za 3 klocki chcesz tylko grać to po cholere Ci ten Xeon? Kup i5, wsadź jak najlepszą grafę. I tak za rok to wszystko będzie warte połowę tego, co teraz.

Link to post
Share on other sites

Nie bądź taki do przodu. 

 

 

Nie jestes najmadrzejszy

Skąd ta pewność?

 

 

dzieki za twoje nieprzydatne zdanie.

 

Nie ma problemu :)  Skoro zdanie innych cie nie interesuje to po kiego grzyba przypałętałeś się na to forum?

Link to post
Share on other sites

Stąd ta pewnośc 

Zadajesz pytanie, dostajesz odpowiedź, po czym przekonujesz do swojej racji. Tak jakbyś pytanie zadał tylko po to by się upewnić w swoim przekonaniu, a nie realnie dowiedzieć co i jak... To forum do tego nie służy. Napisz na samosi że masz depresję, albo zaniżone poczucie własnej wartości i dla poprawy samopoczucia ktoś ci musi przytaknąć... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra gościu, widzę, że jest gorzej niż myślałem.

 

Wracając do tematu - jest w ciul tematów takich jak ten. PC do gier do 3 000 zł. Nie masz praktycznie żadnych szczególnych wymagań, więc wysil się i użyj szukajki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...