Skocz do zawartości

Najświeższe szczegóły dotyczące GF100


Recommended Posts

Chciałeś powiedzieć HD69xx :)

Nie, na 69x0 odpowiedzią (o matko i to nawet przedwczesną :) , zaraz ATI Fanboys Group będzie się cięła) jest GTX580.

68x0 delikatnie wyprzedziły GTX460, także czekamy na jego następce .

 

Przepraszam bardzo, ale czy ja coś powiedziałem na temat ulepszania architektury

To niby w jakim celu przesuwają premierę? TSMC daje ciała nie po raz pierwszy, trzeba czekać na jakąś konkurencję.
Link to post
Share on other sites

co wy tak tego 580 sie trzymacie popatrzcie na 490 to bedzie cos potwur Zielonych a nie 580 wydajniejszy brat 480 tak samo chodzi jak dobrze podkrecony 480 mial byc 512bitowy i co du*a jest jak 480 384bit i tyle samo pamieci zenadaaaaaaaaaaaa

 

GTX 490 bedzie tak samo chodzila jak ATI6990 :):):)

 

-GTX 490 - http://videocardz.com/nvidia/geforce-400/geforce-490gtx :):D^^^^^^

 

-GTX 580 - http://videocardz.com/nvidia/geforce-50 ... ce-gtx-580

Link to post
Share on other sites

Sory ale jakoś nie umiem tego ogarnąć:

 

http://hwbot.org/signature.img?iid=473235&thumb=false&iehack=.jpg

 

 

http://hwbot.org/signature.img?iid=473237&thumb=false&iehack=.jpg

 

 

jakaś iluzja optyczna :P

 

 

EDIT:

 

to jest przeszczep sekcji zasilania z GTXa 480:

 

"Ya , that is 480 vrm "

Link to post
Share on other sites

Dobre, z dwóch uwalonych zrobił jedną działającą :hahaha:

 

Ale ten Thermalright to dobry pomysł. Sam na 9600pro montowałem kiedyś chłodzenie boxowe AMD na socket A :co: Oczywiście rozstaw nie pasował, no i na grafie tylko dwa otworki, dlatego całość przymocowałem z użyciem miedzianego przewodu (jestem pioneerem heatpipa :) ).

Link to post
Share on other sites

W zasadzie wykonali prosty zabieg z ominięciem zabezpieczenia. Dodali do płytki regulacje napięcia za pomocą rezystora. Na tyle prosty, że jak spalą grafikę, poprawią luty i oddadzą na gwarancje. Ale bałagan niesamowity.

 

Co do chłodzenia od proca, kiedyś mówiłem, że dobrze, że Blok chłodzący jest zdejmowany, a chłodzenie pamięci, sekcji itd. Zostaje przykryte. Pisałem to przy GTX480. To po prostu daje nowe możliwości. Kupujesz chłodzenie Niestandardowe. Zakładasz na tamto bez wentylatora na referencie i masz chłodzone wszystko, nie boisz się, że radiator-ki odpadną itd!!!

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kolejne grafy od NV jeszcze w tym roku :P:P:o

 

 

 

Według portalu Bit-Tech Nvidia niebawem wprowadzi na rynek kolejne karty graficzne z serii 500. Będą to GeForce GTX 570 oraz GeForce GTX 560, bazujące na poprawionych układach graficznych z serii Fermi. W porównaniu do swoich odpowiedników z serii 400 obie karty mają zaoferować wyższą wydajność oraz lepszy stosunek wydajności do poboru energii. GeForce GTX 570 będzie wyposażony w układ GF110 z 480 aktywnymi procesorami strumieniowymi oraz 1280 MB pamięci GDDR5 z 320-bitową magistralą. Zegary taktujące wyniosą 670/1339/3624 MHz, kolejno dla układu graficznego, procesorów strumieniowych i pamięci (efektywnie). Karta ma oferować wydajność tylko minimalnie mniejszą od GeForce GTX 480 i konkurować z Radeonami HD 6950.

 

GeForce GTX 560 będzie wyposażony w 384 procesory strumieniowe i taktowany zegarami 744/1488/3896 MHz. Nvidia chce za pomocą tego modelu zaoferować godnego i taniego konkurenta dla kart Radeon HD 6870.

 

Serwis Bit-Tech wspomina jeszcze o karcie GeForce GTS 550 ze 192 procesorami strumieniowymi oraz zegarami na poziomie 863/1726/3896 MHz. Wszystkie karty mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku :):]:)

Link to post
Share on other sites

chlodzenie na karcie to nie rewelacja :). sam mialem chwile na 8600 do testow Box z 1156 :]. a potem z P4 na stale, wywiercialo sie otwory, zrobili backpipe i bardzo fajnie sie trzymalo.

Taki true pewnie 250W da rade odprowadzic, wiec tak na styk do tak kreconego fermi.

 

Jestem ciekaw cz 560 to bedzie podrasowany g104 czy przyciety g110?

gts 550 to pewnie 450 z inna nazwa, albo dadza mu wiecej tmu zeby nie bylo ze tylko zmiana nazwy. No ale nvidia szaleje druga generacja po lekko ponad pol roku poprzedniej :):D

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/evga-gtx580-premiera- ... 69512.html

 

Może ktoś chętny???? :):]:):P:P

 

I wysyłka dopiero od 25 listopada, jak wtedy już wszyscy wypuszczę w normalnych cenach.

 

Czasami żałuje że nie można komentarzy pod aukcją dawać, z chęcią bym napisał żeby się wypałował z taką ceną.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...