Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim, chciałbym się was troszkę poradzić! Miałem modernizować komputer ale rodzice kupują nowy telewizor i teraz jestem za konsolą. Tak więc chciałbym się was poradzić myślałem zdecydowanie o Xbox, ponieważ jest tam więcej gier, jest tańszy, ( raczej nie zamierzam przerabiać) Podobno jest bardzo awaryjny ale od tego jest gwarancja. A play 3 jest drogi i do tego jest chyba na niego mniej gier i nie można przerabiać, ale ma Blue-Ray.

 

Xbox 360 Premium wycofali ze sprzedaży więc zostaje tylko Elite.

Teraz głośno jest o tym że Play Station 3 jest konsolą przyszłościową ze względów Blue-Ray większej ilości rdzeni itd. Co wy o tym myślicie? I jakie są ceny konsol.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

myślałem zdecydowanie o Xbox, ponieważ

1. "jest tam więcej gier" - to akurat mit... Ekskluzywnych tytułów na obie konsole jest dość niewiele, a różnica między nimi raczej nie przekracza nawet 10.

 

2. "jest tańszy" - jest tańszy, dopóki rozpatrujesz ubogie wersje. Sprawdź cenę wersji 250 GB (o ile taka jest) czy też 120 GB i sprawdź różnicę ceny. PS3 ma w standardzie wifi, bluetooth itp. Do tej różnicy dodaj haracz za korzystanie z Internetu za pośrednictwem xBox i pomnóż go przez tyle miesięcy, ile będziesz używał konsoli (no chyba, że zamierzasz grać off-line).

 

3. "Podobno jest bardzo awaryjny" - jeśli wierzyć statystykom, to jest najbardziej awaryjną konsolą, jednak dotyczą one poprzednich modeli. Może nowo produkowane modele są mniej awaryjne - musiałbyś sam zaryzykować.

 

 

Oczywiście wybór należy do ciebie, ale jeśli nie zamierzasz grać na piratach, to na twoim miejscu nawet nie myślałbym o xboxie - w PS3 nie ma dodatkowej (bardzo wysokiej!) opłaty za korzystanie z Internetu, wyświetla obraz w Full HD, ma Blue-ray (czyli nada się idealnie jako odtwarzacz filmów Blue-ray w niedalekiej przyszłości), ogólnie konsola dysponuje większą mocą obliczeniową, a gry na nią produkowane wyglądają coraz lepiej - szczególnie ekskluzywne tytuły, które nie muszą być ograniczane, by działać na xboxie.

Link to post
Share on other sites

No z grami to wiadomo zresztą ja lubię bardzo bijatyki mnie oczarowują a na PC nic klapa.

 

Xbox 360 Elite 120 GB - 1000 zł kosztuje

Konsola PlayStation 3 Slim 120 GB - 1199 zł

 

Właśnie jaka jest różnica między Slim a normalną wersją? ( Około 100- 200 zł różnicy a odtwarzacz Blue-Ray swoje kosztuje :P)

 

I jaka jest różnica cenowa między grami na klocka a playa??

Link to post
Share on other sites

Najpierw odpowiedz sobie w co byc chcial grac, co lubisz, czy jest to granie przez sieć. Potem sprwadz na ktora konsole te gry są, na ktorą zbierająlepsze opinie, rozpatrz + i -.

No i odpowiedz sobie czy chces placic za granie przez sieć, bo na XboXie to kosztuje niestety, Gdyby nie to to powiedzialbym Ci zebys wzial boxa, ale tak to musisz rozpatrzyc za i przeciw.

Link to post
Share on other sites

Grać lubię w różne bijatyki, rpg, samochodóki. Z tego co wiem miesięcznie płacenie za granie przez sieć na xboxie kosztuję 30 zł (dla mnie to nie duży wydatek) Przez neta będę grał rzadko albo w ogóle. Na PS3 jest Blue-Ray i można odtwarzacz filmy w tej technologii ale są za drogie i odpada na razie ich kupowanie. Jestem za Xboxem Elite. Tylko nie wiem gdzie kupić jak najtaniej :P

Link to post
Share on other sites

kupiłem nowego za 400zł na promocji w realu :P co prawda wersja core ale jakos mi sie nie grzeje, a jak sie zgrzeje to se przesmaruje chłodzenie , przyniosłem do domu, za 10 minut przerobiłem, dokupiłem z allegro nowy dysk 120GB za 250zł, normalnie kosztuje 500zł i jakby nie patrzyc mam nowego elite za 650zł, ba lepszego, bo mam pada kablowego który IMO jest lepszy od bezprzewodowego

 

no i ten plus ze napęd hitachi, także wystarczyło wgrac soft 1.51 i każdy wave chodzi

Link to post
Share on other sites

Bierz Xbox 360 - fajniejsze tytuły, wygodniejszy pad. Z awaryjnością nie jest tak źle jak mówią. O dziwo wiele gier wygląda lepiej na 360 niż na PS3.

 

Blue-Ray w PS3 to kpina. Jak chcesz mieć BR to lepiej kup oddzielny, normalny odtwarzacz, np. Panasonic lub Pioneer.

Z grona 5 (pięciu) moich kumpli tylko 1 (jednemu) działa ten Blue-Ray, pozostali mają go zepsutego, a jednemu nie chciał nawet odtwarzać oryginalnych filmów (sic!) na BR ^^

 

W kwestii gier - RPG na konsoli to dla mnie nieporozumienie, a samochodówki to tylko Forza 3 (Xbox 360 FTW) :P

Nie zapominaj również o takich tytułach jak, np. Gears of War 2, HALO 3 lub Mass Effect 2 (TPS z elementami RPG) :D

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/56/comp/225579 - ceny Xbox 360 Elite w sieci.

Link to post
Share on other sites

psuje sie tym co traktuja go jak odtwaracz pod tv i pchają w ciasną półkę, u mnie stoi na wolnym powietrzu, pierwszy rrod oznacza przegrzanie sie, wystarczy wtedy zdjąć folie spod coolera i nasmarowac dobra pasta

Link to post
Share on other sites

Odpowiedzi na napisane wyżej pytania i stwierdzenia:

 

Nowe Xboxy się nie psują. Jak będziesz miał dużego pecha i trafi Ci się RRoD to masz na to 3 lata gwarancji. Xboxy przerabiamy od kilku lat - ludzie którzy to robią potrafią nie naruszyć plomby gwarancyjnej, a w razie awarii cofną wszelkie wprowadzone przez siebie zmiany. Na Xboxa jest obecnie ciut mniej super-exclusive'ów, ale ogólnie gier jest więcej gdyż masa gier jest jednocześnie na PC i na XBoxie, zaś nie ma ich na PS3. Xbox jest tańszy - zwłaszcza w wersji Aracade - świetny wybór dla mniej wymagających, ale także Elite wypada taniej. Xbox Live wychodzi jakoś 120-150zł w skali roku (10-12zł miesięcznie). XBOX wyświetla obraz w 1080p (co za idiota wymyślił, że nie wyświetla?). XBOX 360 ma wygodniejszego pada. Do PS3 podłączysz dowolny dysk z laptopa - do XBOXa tylko markowe Microsoftu (drogie). PS3 Slim jest odświeżoną wersją - pobiera mniej prądu, zajmuje mniej miejsca, ale oferuje nieco mniejszą funkcjonalność - między innymi nie postawisz na nim Linuxa. Slim jest także brzydsze ^^ Blue-ray w PS3 przewyższa wszystkie osobne odtwarzacze w cenie PS3 - a przecież ponadto oferuje możliwość grania. PS3 będzie obsługiwało standard 3D, oraz HDMi 1,4 - w przeciwieństwie do większości odtwarzaczy BR. PS3 jest lepszym źródłem do słuchania muzyki niż XBOX 360 - jest trochę cichsze, zapewnia nowszego DT'sa i inne tym podobne bajery. Oczywiście także lepiej nadaję się do filmów, co nie oznacza, że XBOX się nie nadaje - oglądałem na swoim wiele filmów z DVD.

 

Reasumując. Jeśli chcesz tylko grać - XBOX bo jest tańszy, ma więcej gier, można przerobić. Jeśli chcesz wykorzystać konsole do szerszych multimediów - PS 3, bo jest lepiej wyposażone, bardziej przyszłościowe. Za PS3 stoją także świetne exlusive'y (takie jak Uncharted 2). Xbox też oczywiście oferuje exclusive'y (jak choćby DLC do GTA), ale są one mniej wypasie od ostatnich premier SONY. Co nie znaczy, że XBOX się nie odkuje.

 

Jak masz więcej wątpliwości pisz na gg:1634816 :P

Link to post
Share on other sites

Nowe Xboxy się nie psują.

Skąd wiesz? Jakieś statystyki prowadzisz z wyprzedzeniem w czasie, czy jesteś wróżką? Na Benchmarku wylądował niedawno raport, z którego wynikało że bodaj ponad 60% xbox'ów 360 lądowało w serwisie z powodu poważniejszej, bądź drobniejszej awarii.

 

XBOX wyświetla obraz w 1080p (co za idiota wymyślił, że nie wyświetla?)

Nie wyświetla, nie wspiera tej rozdzielczości. xBox jedynie rozciąga obraz do tej rozdzielczości. Prosty przykład: Final Fantasy XIII w wersji na PS3 będzie miało filmy kodowane w Full HD, podczas gdy wersja na xbox jedynie 720p (zgodnie z jej specyfikacją).

 

XBOX 360 ma wygodniejszego pada

PS3 ma wygodniejszego pada.
Link to post
Share on other sites

wygodniejszego pada ma xbox, ps3 ma pada do małych chińskich rączek . Ja mam xboxa ale jak by mi sie wróciło to bym brał ps3 (mimo badziewnego pada) bo ma fajniejsze gierki (ostatnio). Na x-ie trzeba płacic za multi, nawet żeby demo o czasie ściagnąć to trzeba miec abonament gold - chore. Z samochodówek na x-ie jest forza2 i 3, PGR4 i tyle. Na ps3 jest "jeszcze lepiej" bo nic nie ma (nie licząc dema gt5). Ale trzeba przyznać że pare gierek im się udało (killzone, uncharted 2, tekkeny). Generalnie jak ktos ma mocnego kompa to xbox odpada (nie licząc forzy cienkie exclusivy), a tytuły multiplatformowe i tak dużo lepiej wygladaja na PC.

Link to post
Share on other sites

Forza 3 a potem nudna kontynuacja nudnego i strasznie mulącego gta4, gra dla małych dzieci czyli fable 2, call of juarez to nie exclusive, c&c tym bardziej - poza tym kto gra w strategie na konsoli?, left for dead - który to juz nieexclusive - czwarty?, piąty nieexclusive - to drewniany mass effect. Generalnie oprócz Forzy i dodatków do gta (które maja wyjść na pc) to nie wyminiłeś nic co jest tylko na xboxa.

Link to post
Share on other sites

wyżyc sie? Kup sobie piłkę, taniej wyjdzie. Kupuj jak czujesz że musisz, ale imo to bez sensu. Gry sa drogie, jest raptem kilka nieobecnych na pc. Ja kupiłem i służy dzieciakom do zabawy jak przyjadą (grają w viva pinata). Nigdy sie nie przyzwyczaiłem do grania w fpsy na padzie, czasem gram w forzę 3 ale to też szybko się nudzi.

 

Nie no chyba te GT5 w końcu wyjdzie kiedyś, jak by nie wyszło to by ludzie ps3 zaczeli masowo palić chyba. Może już nie w tej generacji ale wyjdzie :P

Link to post
Share on other sites

Może jest kilkanaście tytułów nieobecnych na PC. Takich gier które ja uwielbiam i mogę grać godzinami. Zresztą PC mi się powoli nudzi chcę przejść na coś innego przyda mi się to :P

Z tym wyżywaniem się to mogę się bać że ucierpi konsola gdy będzie odmawiała posłuszeństwa ^^

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...