Skocz do zawartości

Windows 7 - PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC


Recommended Posts

Witam!

Na wstępie od razu proszę o szybką pomoc. Mój komputer ma coraz poważniejsze myśli samobójcze. Wiesza się co kilka godzin i nie da się na nim pracować. Dzisiaj przyszło apogeum. Od godziny 10 zawiesił się już 8 razy.

 

Wszystko zaczęło się od czwartku w ubiegłym tygodniu. Byłem na trzydniowym wyjeździe, więc przez ten czas PieC stał nieużywany. Kiedy w czwartek go obudziłem to zostałem sodomę i gomorę. Nie wiem, od czego… W niedzielę wszystko było na swoim miejscu, a bluescreen i problemy z działaniem systemu oglądałem tylko na filmach, bo od instalacji systemu (na premierę 7) widywałem takie rzeczy może raz na pół roku.

 

A od czwartku mam to na bez przerwy. Nie wiem już co zrobić. Myślałem, że wirus. Przeskanowałem Malwerbytes, Avastem i AVG. Nic. Czysty jak łza. Myślę, może wina rejestrów. CCleaner, Eusing Free Registry Cleaner i AVG PC Tune. Defragmentowałem dysk, skanowałem w poszukiwaniu problemów. Nic. Zero. Czysty. Jak ze sklepu…

 

NIESTETY WCIĄŻ SIĘ WIESZA. Mniej więcej od soboty do soboty miałem spokój bo raz czy dwa jestem w stanie w ciągu dnia wytrzymać, ale dzisiaj doprowadził mnie już do szału! Od uruchomienia o godzinie 10 do teraz zawiesił się już 8 RAZY! Nie mogę temu zapobiec. Po prostu zamarza.

 

Czasem w trakcje ładowania ekranu do podania hasła, czasem w trakcie ekranu powitalnego, czasem po prostu na pulpicie, a czasem daje mi kilka minut. Po prostu zamarza.

 

Zdążyłem już zgrać wszystkie ważne dla mnie pliki, więc gdyby co to jestem zabezpieczony. Poradźcie, bo potrzebny mi on do pracy, a nic nie mogę zrobić! Nie wiem czy to wina dysku czy systemu. Jestem otwarty na wszelkie sposoby. Chciałbym jednak, żeby wyczyszczenie wszystkiego do zera pozostało ostatecznością.

Edytowane przez oskarsom
Link to post
Share on other sites

Nikt w tym czasie go nie użytkował ? Napisz jaki masz konfig.

Sprawdź temperatury jeśli Ci się uda wszystkiego co tylko można.

Zerknij na kabelki, wyjmij pamięci i włóż ponownie. To może być byle pierdoła, jak i coś poważniejszego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://img717.imageshack.us/img717/9112/skans.png   - TEMPERATURY

 

Daję adresy bo obrazki duże

 

Tak. Nikt go nie użytkował. Stał po prostu przez trzy dni w pokoju. Dobra. To ja wyjmuję RAM i z/w. 

 

Poniżej konfiguracja:

 

http://img163.imageshack.us/img163/180/cpuc.png

Edytowane przez oskarsom
Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś czy testowałeś pamięć - zapuść MemTest dla pewności. Napisz jeszcze jaki posiadasz zasilacz - model i moc. Jeszcze jak być mógł dać podstawowe informacje o tym BSOD.

 

@wormadam Ups! faktycznie my fault.

Edytowane przez Lukkas
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już robię test pamięci i podeślę niedługo dane SMART.

 

Tak jak pisałem, komputer po prostu zamarza Przestaje reagować mysz, przestaje klawiatura, obraz staje w miejscu.

Jak oglądam film albo słucham muzyki to przez chwilę leci jeszcze dźwięk bez problemu, ale później słyszę tylko dźwięki matrixa i d*pa.

 

Tylko reset pomaga.



http://img29.imageshack.us/img29/1051/hdtunebenchmarkst350041.png

 

http://img443.imageshack.us/img443/1364/hdtuneerrorscanst350041g.png

 

Raporty z HDTune.

Link to post
Share on other sites

hmm...może coś instalowałeś ostatnio ? jakaś zmiana sterowników ? pamięci jakoś sprawdziłeś ?

zobacz czy w msconfig nie ma jakichś dodatków które uruchamiają się przy starcie systemu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jutro wrzucę testy pamięci tym programem memtest86 bo niestety nie miałem żadnej płyty, żeby to wypalić, a u mnie w niedzielę po godzinie 15 nigdzie takiej nie dostanę.

Trop co do RAMu może być właściwy. Od kiedy mniej więcej o 14 wyjąłem kości i trochę wszystko "przedmuchałem" to się jeszcze do teraz nie zawiesił.

 

Nic co by ingerowało w system nie instalowałem. Prawdę mówiąc to nic nie instalowałem. W msconfig nic ciekawego nie ma. Wszystko po staremu. Przejrzałem dokładnie i tylko zaufane programy się odpalają. 

 

 

@DoberMan - nie mam tych programów jednocześnie. Obecnie używam AVG bo mam licencję na rok i chcę ją wykorzystać skoro normalnie kosztuje 130zł. :P

 

 

http://img651.imageshack.us/img651/752/hijacklogscan.png  - logi Hijackthis.

Edytowane przez oskarsom
Link to post
Share on other sites

Dziwne. Jak na ponowne umieszczenie kości RAM podziałało jak złoty środek.

Nie chcę zapeszyć, ale od tej czynności nie ma już żadnego problemu.

Mam nadzieję, że nie zepsuję czegoś tymi słowami :P



Wciąż bez żadnego problemu. Odzyskuję do niego zaufanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...