Skocz do zawartości

Wybór nowego sprzętu. FX-6300 ?


Recommended Posts

Zrobiłem wczoraj eksperyment czyli wyłączenie 2 rdzeni w i7. Większy kesz od i3 coś daje ale z drugiej strony ivy jest parę procent szybszy.

Wychodzi na to że 2 mocne rdzenie intela z HT do jakiegoś grania wystarczą. Większość tytułów które sprawdziłem nie chodziły dużo gorzej niż na dawnym 8320. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi w tym temacie.

 

Podjąłem decyzję i prawdopodobnie poczekam chwilę i zaopatrzę się w procesor Intel i5 2500k gdyż jak widzę nie ma porządnego procka w przedziale cenowym 500-600 zł :)

Edytowane przez hejzx
Link to post
Share on other sites
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi w tym temacie.

 

Podjąłem decyzję i prawdopodobnie poczekam chwilę i zaopatrzę się w procesor Intel i5 2500k gdyż jak widzę nie ma porządnego procka w przedziale cenowym 500-600 zł :)

Jak to mówi ta reklama ? 

Nie było końca świata kupiłeś procesor na lata :-)

Dobry wybór.

Link to post
Share on other sites
Pewnie rozpetam tym wojnę :P ale popatrzcie na ten filmik :P

 

''

Tak to jest jak się nie śledzi co i jak, popatrz na poprzednie recenzje tego pana i jakie magiczne wyniki były pomiędzy i5 i 7 w tym crysis. Pominę tu inne procki ale to powinno dać do myślenia że coś jest nie halo.

Każdy co wie co i jak ujmie to tak :mlotek:

Dzieciaki oczywiście łykają

Żebyś długo nie szukał

i5 26.84

i7 38.44

Nie realne z tego względu że WR nie czerpie nic a nic z HT bo nie jest wstanie obsłużyć tego a wyniki na intelu powinny być identyczne z odchyłką 0.5fps.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites
Tak to jest jak się nie śledzi co i jak, popatrz na poprzednie recenzje tego pana i jakie magiczne wyniki były pomiędzy i5 i 7 w tym crysis. Pominę tu inne procki ale to powinno dać do myślenia że coś jest nie halo.

Każdy co wie co i jak ujmie to tak :mlotek:

Dzieciaki oczywiście łykają

Żebyś długo nie szukał

i5 26.84

i7 38.44

Nie realne z tego względu że WR nie czerpie nic a nic z HT bo nie jest wstanie obsłużyć tego a wyniki na intelu powinny być identyczne z odchyłką 0.5fps.

no własnie o to chodziło, że te wyniki sa u niego nieco dziwne i dlatego dałem tego linka, żeby zobaczyć jak bedzie reakcja innych userów. Choć przyznam się szczerze, że ostatnio sam byłem zdziwiony jak dobrze działa BF3 w MP na podkręconym do 4,7 Ghz FX 6300 :P. Niewiele brakowało mu do mojego i5 @4.3 GHz :/ Dlatego  pomyślałem, że coś może być na rzeczy z tym filmikiem ;)

 

Dobra Panowie ostatnie pytanie bodajże :)

 

Intel Core i5-3470 vs intel Core i5-2500k   

 

??

 

Różnica cenowa jest około 150zł a podobno ten 3470 całkiem całkiem

 

Rożnica jest taka że i5 3470 podkręcisz max do 4,2 Ghz o ile będziesz miał szczęście i płyta bedzie w stanie utrzymać BCLK na poziomie ~ 108 Mhz. Natomiast 2500K masz sporą szansę podkręcić nawet do 5 GHz na dość taniej płycie :P Wybór należy do Ciebie ;)

Link to post
Share on other sites
Wszystko zlaeży od map na Caspin masz sporą różnice pomiędzy swoim a tym 6300 to właśnie urok Fxów nigdy nie wiadom co I jak..

Nie miałem czasu testować tego FXa, bo to był komp dla kumpla składany, u niego w domu, i jeszcze gościu jest taki, że ciągle na rączki patrzy. Jak mu wszystko zainstalowałem i odpaliłem kompa to zapłacił mi i niemal od razu wywalił za drzwi.

Testową sesyjkę w BF3 zrobiłem pod pretekstem sprawdzenia stabilności sprzętu. Szkoda że nie widziałeś jaki mu gul skakał, że  to nie on jako pierwszy gra w coś na tym sprzęcie :P

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites
Rożnica jest taka że i5 3470 podkręcisz max do 4,2 Ghz o ile będziesz miał szczęście i płyta bedzie w stanie utrzymać BCLK na poziomie ~ 108 Mhz. Natomiast 2500K masz sporą szansę podkręcić nawet do 5 GHz na dość taniej płycie :P Wybór należy do Ciebie ;)

 

A bez kręcenia ten i5 3470 wypada lepiej mam rozumieć ?

 

W co musiałbym się zaopatrzyć żeby optymalnie podkręcić tego i5 2500k? 

Link to post
Share on other sites

A bez kręcenia ten i5 3470 wypada lepiej mam rozumieć ?

 

W co musiałbym się zaopatrzyć żeby optymalnie podkręcić tego i5 2500k? 

 

Wszystko zależy jaki masz budżet?

Do i5 2500K nada się każda płyta na Chipsecie P67 z przedziału cenowego 300-350zł. Ponoć

rewelacyjnie spisuje się ASRock p67 pro3 (b3).

Nowsze płyty kosztują już trochę więcej. Taka MSI Z77 G55 albo ASRock z77 Extreme 4 to wydatek rzędu 450zł, ale

też fajny sprzęt.

No i pozostaje jeszcze kwestia Coolera do tego procka.

Dobrą opcją będzie Zalman CNPS10X Performa za około 130zł :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...