Skocz do zawartości

Wybór nowego sprzętu. FX-6300 ?


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

swoim pierwszym postem na forum chciałbym prosić Was o wskazówki i opinie w wyborze sprzętu.

 

Obecnie śmigam na 5-letnim zestawie (AMD Athlon X2 4200+) z wymienionym w tym roku zasilaczem OCZ.

W końcu zdecydowałem się na wymianę sprzętu na nowy i tutaj słucham waszych propozycji, dysponuję niżej wymienionymi środkami :

 

1. Płyta główna - max 300 zł

2. Procesor - max 500 zł

 

Wstępnie nastawiłem się na zestaw :

 

1. ASUS M5A78L

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&ss=7&c=29&s=176&g=182251&n=ASUS-MB-Sc-AM3-M5A78L-USB3-AMD-760G-4xDDR3-90-MIBFU5-G0EAY00Z

 

lub

 

1. GIGABYTE 970A-D3

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&ss=7&c=29&s=176&g=182837&n=Plyta-glowna-GIGABYTE-AM3-970A-D3-AMD-970-4xDDR3-970A-D3

 

 

2. AMD FX-6300

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=631&g=329400&n=PROCESOR-AMD-X6-FX-6300-35GHz-BOX-AM395W-14MB&w=s

 

 

Lubie pograć w wymagające gry, niekoniecznie na full detalach, ale komputera potrzebuję również do pracy.

 

Jeżeli chodzi o GPU, to posiadam staruszka 9600GT pasywnego od GIGABYTE <- zostanie wymieniony w najbliższej przyszłości, ale jak na razie jest OK.

 

Chciałbym również by nowy komputerek posłużył co najmniej kolejne 5 lat ;-)

Edytowane przez hejzx
Link to post
Share on other sites

Hmm, w porównaniach AnandTech'u faktycznie te 2 procki są w miarę porównywalne do tego FX'a.

 

Gdzieś czytałem, że w obecnych czasach warto przesiadać się z procesorów  x4 na x6, ze względu na szybkie sprzętowe postępy technologiczne - jak to wygląda w praktyce ? 

 

Nie chciałbym z x2 przesiąść się na x4 a po roku dwóch stwierdzić, że jest on niewystarczający

Edytowane przez hejzx
Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu, dzieciak kupił FX-8350 i kartę HD 7980 Matrix platinum , wynik był bardzo wysoki na 3dmarku 11.

 

Więć najnowsze sterowniki catalyst 13.2 Beta mają poprawione osiągi do tych procków FXa, wydajniej podnosi wyniki o 15%-20% . śmiało bierz FX-8300 lub FX-8320

 

Fx-6300 wystarczy do gier jak masz mocną kartę.

 

są już w sklepie? 498zł to nie zastanawiaj, tylko kupuj.  :D

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites
Hmm, w porównaniach AnandTech'u faktycznie te 2 procki są w miarę porównywalne do tego FX'a.

 

Gdzieś czytałem, że w obecnych czasach warto przesiadać się z procesorów  x4 na x6, ze względu na szybkie sprzętowe postępy technologiczne - jak to wygląda w praktyce ? 

 

Nie chciałbym z x2 przesiąść się na x4 a po roku dwóch stwierdzić, że jest on niewystarczający

Wypada bardzo źle. Wynika to z tego że większość dzisiejszych gier chodzi na 2-4 rdzeniach. Zegar w zegar fx jest wolniejszy nawet od starego phenoma. Intel ma bardzo wydajny pojedynczy wątek. 

Do rozrywki procesory AMD to pomyłka. 

Link to post
Share on other sites

Mój dylemat jeszcze się powiększył ...

 

Może powiem tak - Za cenę którą przedstawiłem chciałbym wycisnąć ze sprzętu jak najwięcej, co najwyżej z lekkim OC, zależy mi również na tym by sprzęt nie żarł nie wiadomo ile prądu.

 

Do tej pory procesor X2 jak na razie mi służył, jednak zaczynam odczuwać, że powoli nie wystarcza. 

Link to post
Share on other sites
Mój dylemat jeszcze się powiększył ...

 

Może powiem tak - Za cenę którą przedstawiłem chciałbym wycisnąć ze sprzętu jak najwięcej, co najwyżej z lekkim OC, zależy mi również na tym by sprzęt nie żarł nie wiadomo ile prądu.

 

Do tej pory procesor X2 jak na razie mi służył, jednak zaczynam odczuwać, że powoli nie wystarcza. 

Jedyny opłacalny fx 8320. To maszynka dla ludzi którzy renderują lub bawią się filmami. Ścisły target. W grach dostanie po łapach od najwolniejszego i5 - sandy,ivy.

Dodaj do tego koszt dobrego chłodzenia, zasilacza i płyty ponieważ ten procesor ma sens przy zegarku 4700.

Do gier za te same pieniądze znajdziesz szybsze rozwiązania. . 

Link to post
Share on other sites

Kolego, jeżeli zależy ci na wydajności w grach i energooszczędności to widzę tylko jedną opcję: http://www.saturion.pl/product/167129/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Intel_Core_i5_3330_3_00_GHz_BOX_trzeciej_generacji.html

 

W zależności od tego ile możesz przeznaczyć kasy dobierz sobie do niego płytę główną (płyty, które go obsługują zaczynają się od 130zł)

Link to post
Share on other sites

też miałem taki dylemat , sam chciałem 6300, ale na forum doradzili mi 965 i powiem Ci że nie żałuje mój GTX 275 jeszcze nigdy się tak nie rozgrzał :evil:  polecam 965 + Gigabyte GA-970a-UD3

wcześniej siedziałem na athlonie 250 a teraz ... phenoma jeszcze nawet nie kręciłem i jestem zadowolony ;)

Link to post
Share on other sites
Do gier pod żadnym pozorem AMD, w tych pieniądzach polecam rozejrzeć się za używanymi LGA 1156/1366. Będziesz mieć rakietę za małą kasę :).

Czlowieku, uspokoj sie! Jak to 'pod zadnym pozorem'. Czy roznica wydajnosci w grach jest 100%? Nie. AMD to nie pomylka, dla mnie to byl swiadomy wybor. Gra sie komfortowo w nowe tytuly w wysokich ustawieniach. A to, ze Intel w tej kwestii bedzie wydajniejszy, tak bywa. Zawsze jeden producent jest gora, tym razem Intel. Nowe FX'y sa bardzo wydajne, a oprocz grania, na kompie ludzie rowniez korzystaja z WinRAR'a, kompresji DivX'a, renderingu w 3D, czy obrobki grafiki, a tu to wlasnie nowe FX'y pokazuja moc i to czasami za smieszne pieniadze. 

Nie siej nienawisci!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czlowieku, uspokoj sie! Jak to 'pod zadnym pozorem'. Czy roznica wydajnosci w grach jest 100%? Nie. AMD to nie pomylka, dla mnie to byl swiadomy wybor. Gra sie komfortowo w nowe tytuly w wysokich ustawieniach. A to, ze Intel w tej kwestii bedzie wydajniejszy, tak bywa. Zawsze jeden producent jest gora, tym razem Intel. Nowe FX'y sa bardzo wydajne, a oprocz grania, na kompie ludzie rowniez korzystaja z WinRAR'a, kompresji DivX'a, renderingu w 3D, czy obrobki grafiki, a tu to wlasnie nowe FX'y pokazuja moc i to czasami za smieszne pieniadze. 

Nie siej nienawisci!

Ja miałem 8320@4700 i niestety w części masz rację w drugiej nie. W grach, edytorach i view portach fx jest znacznie mniej wydajny od intela. 

Zresztą to czysta matematyka, o tyle o ile słabszy jest jeden wątek fx-a od phenoma 2 i intela o tyle będzie wolniejszy przy aplikacjach 2-4 wątki czyli gry i większa część reszty.

A gdy wejdą gry które będą naprawdę czerpały z 6-8 wątków mój i7 i twój fx będzie zabytkiem.

Link to post
Share on other sites
A gdy wejdą gry które będą naprawdę czerpały z 6-8 wątków mój i7 i twój fx będzie zabytkiem.

tak samo bylo z pierwszymi 4 rdzeniowcami. zanim zrobili gry pod 4 jajka to weszly nowsze i lepsze procesory. Skoro teraz AMD ssie w grach to w przyszlosci wydajnosc sie nie zwiekszy, bo pomimo wielowatkowosci bedzie potrzebny solidny rdzen.

Link to post
Share on other sites
tak samo bylo z pierwszymi 4 rdzeniowcami. zanim zrobili gry pod 4 jajka to weszly nowsze i lepsze procesory. Skoro teraz AMD ssie w grach to w przyszlosci wydajnosc sie nie zwiekszy, bo pomimo wielowatkowosci bedzie potrzebny solidny rdzen.

Gdyby AMD miało w fx-ach rasowe 8 fpu to tak. Ja szczerze liczę że SR będzie konkurencją dla Intela. Jeżeli będzie lepszy i tańszy to kupię znowu AMD. Na chwilę obecną to procesory dla specyficznego targetu ludzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...