Skocz do zawartości

Wybór nowego sprzętu. FX-6300 ?


Recommended Posts

Jeśli masz możliwość finansową zakupu nawet najtańszego nowego i5 to bierz i nawet się nie zastanawiaj. FX ujdzie o ile mocno go podkręcisz na porządnej płycie, w przeciwnym wypadku ten procesor nie ma sensownego zastosowania w domowym desktopie bo każdy cenowy odpowiednik Intela będzie lepszy i pod względem wydajności i TDP przekładającego się na wymagania co do płyty głównej a więc i jej ceny.

Link to post
Share on other sites

Przeczytales recenzje, która Ci dałem? Zobacz sobie jak wypada fx 6300 w porownaniu do innych procesorow za podobne pieniadze.

Jest to bardzo obszerny test. W gierkach akcji fx jest z reguly szybszy od i3 i czasami od niektorych i5. W strategiach, rtsach jest z wolniejszy od i3.

Do tego zobacz sobie programy z ktorych bedziesz intensywnie korzystac.

Pomysl o koszcie plyty w okolicach 300 zł za AMD, za intela w okolicach 250 zł.

Do AMD dodaj chlodzenie- okolo 100 zł za silentiumpc fera pro.

Pamietaj, ze AMD mozesz podkrecic, zobacz sobie testy po OC.

Zobacz rowniez pobor pradu, przelicz sobie na kWh rocznego zuzycia energii elektrycznej, ile wiecej zuzyje niz intel. Musisz wziac pod uwage pobor w trakcie bezczynnosci albo bardzo lekkiego uzytkowania- kiedy komp jest najczesciej. Tam roznic prawie nie bedzie. Przelicz kWh roznicy na złotówki

Pomysl ile godzin dziennie przecietnie komp bedziesz grac, i stamtad bierz roznice.

O zasilacz sie nie martw, bo i tak bys tam dawal dobrą 500. Czy bys bral i3 czy FXa, to i tak z reguly kupujesz 500W zasilacz, ktory sobie i z tym i z tym poradzi.

 

 

.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Pierwsza wersja 8-rdzeniowców od amd, na rdzeniu buldozzer dużo słabsze od 83xx, nie pchał bym się w fx. Ja jestem tego idealnym przykładem :), Kupiłem pierw 6100 bez sprawdzenia co to za ustrojstwo i się przeraziłem co on prezentuje w zestawieniu ze świetnym przecież 7870, zmieniłem go na 8320 podkręciłem go do 4ghz i również były dziwne dropy i ogólnie kiepska wydajność, a przecież to najmocniejsze proce od AMD. Rękami i nogami broniłem się przed przesiadką na intela ale dopiero jak kupiłem 2500k zobaczyłem co to jest mocny procek do grania (na prędkość winrara też nie narzekam :)). Jeśli ci się nie śpieszy to nie ma co grzać głowy, poczekać i kupić intela.

Link to post
Share on other sites

w takiej cenie?

nie jest specjalnie szybszy od fxa, niewiele taniej wyjdzie i bez jakiejkolwiek mozliwosci rozbudowy.

juz lepiej wziac i3 3220 

 

a jezeli autor ma ochote na OC, to fx 6300 nie jest wcale taki glupi.

nawet pclab, gdzie amd nie ma dobrej prasy, napisal, ze w kwocie okolo 500 zł jest to dobry proc.

Link to post
Share on other sites
w takiej cenie?

nie jest specjalnie szybszy od fxa, niewiele taniej wyjdzie i bez jakiejkolwiek mozliwosci rozbudowy.

juz lepiej wziac i3 3220 

 

 

a jezeli autor ma ochote na OC, to fx 6300 nie jest wcale taki glupi.

nawet pclab, gdzie amd nie ma dobrej prasy, napisal, ze w kwocie okolo 500 zł jest to dobry proc.

A no właśnie że jest głupi bo różnica ceny do fx8320 jest minimalna.
Link to post
Share on other sites
w takiej cenie?

nie jest specjalnie szybszy od fxa, niewiele taniej wyjdzie i bez jakiejkolwiek mozliwosci rozbudowy.

juz lepiej wziac i3 3220 

 

a jezeli autor ma ochote na OC, to fx 6300 nie jest wcale taki glupi.

nawet pclab, gdzie amd nie ma dobrej prasy, napisal, ze w kwocie okolo 500 zł jest to dobry proc.

 

Że co? Nie jest specjalnie szybszy od AMD? Jeżeli dla Ciebie 20% przewagi nad FX-6300 za mniejsze pieniądze to mało, to naprawdę polecam zdjąć klapki z oczu. W niektórych grach różnica będzie kosmiczna, gdyż FX nadrabia głównie większą ilością rdzeni. Wszystko na podstawie testu PCLaba.

Link to post
Share on other sites


A no właśnie że jest głupi bo różnica ceny do fx8320 jest minimalna.

dla jednego ponad 100 to malo dla innego duzo.
AM3+ też są martwe.

masz na to oficjalne zrodlo? bo ja sie czesciej spotykalem ze stwierdzeniem, ze wyjda nastepne procki



Że co? Nie jest specjalnie szybszy od AMD? Jeżeli dla Ciebie 20% przewagi nad FX-6300

20% a 6% to roznica.

zreszta wyraznie napisalem, ze i3 3220 jest tu najlepsza opcja. zadne tam i5 750 w tej cenie.

a jak autor na prawde ma parcie na fxa i OC, to strasznego bledu tez nie popelni.


no i lga 1155 ma niebotycznie wieksze mozliwosci rozbudowy niz lga 1156, wiec jest niejako 'mniej martwa'

Link to post
Share on other sites

porownaj do siebie i3 3xxx i fx 6300 na podstawie testu pclaba. oba kosztuja okolo 500 zł.

nie ma jakiegos dramatu na niekorzysc fxa w grach.

ale fakt faktem, ze lepiej zaoszczedzic i wziac phenoma x4 lub dorzucic jak ktos moze sobie pozwolic do i5.

Link to post
Share on other sites

to pokaz swoje testy fxa 6300. najlepiej na yt wrzuc z porownaniem i3 3220/3240 tak by kazdy mogl dokladnie zobaczyc jak testujesz.

 

 

To może jakiś Phenom x4/x6 do 500 zł ?

 

Z tego co widzę intel nie ma nic ciekawego w przedziale ~500-600 zł

 

i3 nie jestem zainteresowany

 

 

phenom ii x4 lub phenom ii x6 1045T. Oba trzeba podkrecic by mialy dobra wydajnosc.

uzbroj sie tez w jakies chlodzenie i przyzwoita plyte glowna.

Je mozna liczyc ze kosztuja ~500 zł, bo chlodzenie jest niezbedne.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

No ale jesli wg AnandTech'u 1055t odstaje od FX-6300 to 1045T tym bardziej ?

 

i3 to procesory 2 rdzeniowe, ja natomiast chciałbym uposażyć się w sprzęt na najbliższe 5-6 lat i wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie co najmniej 4 rdzenie.

Edytowane przez hejzx
Link to post
Share on other sites

wg anandtechu jest tak, wg pclaba inaczej, a wg trzeciej strony bedzie jeszcze inaczej. Moze tomcug dostanie w swoje lapy fxa 6300 i nam pokaze jak jest na prawde.

1045 ladnie sie podkreca i po OC jak za swoja cene jest na prawde szybkim procesorem. na stocku nie ma co go trzymac bo sie marnuje.

poprzegladaj sobie testy na zagranicznych portalach tych wszystkich prockow i wyrob sobie swoje wlasne zdanie.



http://pclab.pl/art50000-111.html tu sobie porownaj kazdy procek po OC wg metodologi pclabu (wyszukiwanie najbardziej obciazajacej lokalizacji dla CPU i robienie tam testu).

Link to post
Share on other sites
No ale jesli wg AnandTech'u 1055t odstaje od FX-6300 to 1045T tym bardziej ?

 

i3 to procesory 2 rdzeniowe, ja natomiast chciałbym uposażyć się w sprzęt na najbliższe 5-6 lat i wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie co najmniej 4 rdzenie.

to przekalkuluj sobie

Platforma AM3+

Gigabyte GA-970A-UD3

310zł nic poniżej jak myślisz o OC

FX6300 498zł + 120zł na chłodzenie.

Suma 928zł

 

Platforma 1155

Intel Core i5 3350P

636zł

GIGABYTE GA-Z68AP-D3 (rev. 1.0)  307zł tu nie potrzebujesz chłodzenia i zrobisz OC 3600mhz

Suma 936zł

 

Wybór jest oczywisty wydajnościowo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...