Skocz do zawartości

Nowa grafika 7950 czy 660Ti???


Recommended Posts

Hej mam dylemat, bo zastanawiam sie nad zmianą karty graficznej bo lubie grac na ULTRA ale 1GB czasami nie wystarcza. Wiec zastanawiam sie nad dwoma kartami albo ati 7950, GTX 660 ti lub 660. I jak ktoś wie to niech powie mi jaka różnica jest pomiędzy 660 a 660 TI. A tu macie specyfikacje kompa:

CPU- AMD FX-4100 4,8 Ghz

GPU- Ati Radeon 6870 Gigabyte OC

RAM- ADAT 8GB (4Gb x 2) 1330 Mhz

Zasilacz- Modecom 620w

P. Główna- Gigabyte 870a-UD3

 

Z góry Dzięki.

Edytowane przez Igoruss
ortografia
Link to post
Share on other sites

Zasilacz jest z serii Carbon ? Jeśli nie to szukał bym najpierw  nowego zasilacza :P

Co do tematu Ile masz kasy przy wyborze pomiędzy Ge Force GTX 660Ti a HD 7950 mój głos jest na ten drugi, jeśli o konkretnym modelu mówimy zaproponuję najmocniejszą wersje HD 7950 VaporX od Shapphire (mam i polecam ze względu na chłodzenie oraz możliwości O.C.)

Seria HD 7XXX  sporo zyskała na wydajności dzięki ostatnim sterownikom beta 12,11.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

A ja powiem tylko tyle, że na tym FX-sie co teraz masz to raczej nie odczujesz za dużej różnicy po przesiadce z HD6870, na którą kolwiek z tych kart. No, chyba, że planujesz za jakiś niedługi czas go zmienić na coś lepszego ;)

Link to post
Share on other sites

Co do różnicy miedzy 660 a 660 TI wystarczy zerknąć do benchmark-owej encyklopedii kart graficznych

GTX 660


http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/encyklopedia-nvidia-geforce-gtx-660.html

GTX 660 Ti

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/encyklopedia-nvidia-geforce-gtx-660-ti.html

Inne porównanie bezpośrednie tych dwóch modeli

http://www.anandtech.com/bench/Product/660?vs=647

 

Co do procesora fakt seria FX kiepsko sprawuje się w grach, ale tu dzięki bardzo wysokim taktom procesora nie martwił bym się o wydajność z nową kartą graficzną :D

Link to post
Share on other sites

@ daugulek, Prawda wałkowany temat wiele razy, ale się zmieniło bo wtedy gdy były tamte tematy (najnowszy ma ostatnią wypowiedz z października ubiegłego roku) nikt z posiadaczy kart z serii HD 7XXX nawet nie marzył że AMD wyda tak przyspieszające te karty sterowniki.

Link to post
Share on other sites

Ja bym tu proponował najtańsze 7870xt bo niema senu lepszej karty pchać do fx. Po oc taki 7870xt przegania 7950 na stocku. I jeśli możesz  pokdręcić cpu to go jeszcze podkręć, chyba że to max. A i pamiętaj że do twojego cpu nie bierz lepiej geforce bo mają trochę większy nażut na cpu.

 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-hd7870-xt-tahiti-le-2gb-gddr5-2xmdp-hdmi-dvi-coolstream-cgax-7876xt-542133/

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

@komodus Ale mi przykład na jednym tytule, który tak był zbugowany że aż koń tańczył  :P

Tak samo można zarzucić że w Metro 2033 gorzej wygląda na Ge Force gdzie na początku gry jest znaczek nVidia, i wygląda że w grze która sami współpracowali przy tworzeniu nVidia nie umie generować ładniejszej grafiki na poziomie co najmniej jak konkurencja  :P

W sprawie "słabego" procesora, ci co kręcą nosem na FX-a to niech zauważą że jest on mocno wykręcony o 1 GHz (owszem gdyby był to tak wykręcony Phenom II było by lepiej, chyba że autor pomylił się w oznaczeniach gigaherców :P

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Jaka znowu kolejna bajka z tym narzutem.

To dotyczyło starych wersji procesorów 2-rdzeniowych.

 

A i nie bierz grafy od AMD bo będziesz miał mikroprzycięcia :D

http://pclab.pl/news51952.html

Nastepny "mitosiejca"... niewiem czy wiesz ale ten test tak naprawde dotyczy tylko JEDNEGO tyt bo w rescie tego nie ma a i tak by to zobaczyc w tej grze to niezle trzeba sie przypatrzec w slowmotion... a co do narzutu to jest nawet na 4 jajkach. Mniejszy niz na 2 ale i tak o wiele wiekszy niz na kartach amd wiec jest to wieksza bolaczka niz jakies bledy w zterownikach przy jednej grze...
Link to post
Share on other sites

Widzę Barsa, że dla Ciebie specjalnie trzeba selekcjonować testy, artykuły i wszelki dane tutaj wrzucane.

Wrzuciłem ten test bo taki mi wpadł pierwszy lepszy w google a chciałem pokazać jak to "660ti zostaje daleko w tyle" za podkręconym Radkiem 7950.

Istotne jest także to, że test był na nowych sterach AMD 12.11 i starociach od Nvidia.

 

Warto byłoby przeprowadzić taki sam test, tyle, że zamieniając sterowniki Nvidia na te najnowsze 310.90

http://www.nvidia.pl/object/win8-win7-winvista-64bit-310.90-whql-driver-pl.html,

które realnie mogą powodować jakieś wzrosty na kartach zielonych serii 600.

 

Czyli PcLab kłamie, Pcarena także. :D

A Barsa ma 7870 w wersji XTX Matrix OC

Edytowane przez komodus
Link to post
Share on other sites
nastepny "oczytany" probuje mi wcisnac kit o cos z czym mam na odzien do czynienia...

smieci prawisz - tyle powiem

 

Jak masz na co dzień do czynienia to zrób uczciwy test wydajności na najnowszych sterach GF 660/660ti może 670 Radeona 7870/7950/7970 a nie jaraj się, że podniosłeś napięcie wyrąbałeś ileś tam MHZ na radku i uffffffffff udało się przejść Marka 11 bez artów lub z minimalnymi ledwie widocznymi.

 

Zrób uczciwy test wydajności w paru tytułach (grach) i wrzuć tutaj wyniki a nie negujesz wszystko co ktoś wrzuci z polskich serwisów.

W końcu tam idioci tych kart nie testują i na chwilę obecną prędzej dam wiarę ich testom niż Twojemu słowu.

Edytowane przez komodus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...