Skocz do zawartości

Nowa grafika 7950 czy 660Ti???


Recommended Posts

na poczatku 7970 byla najwydajniejsza karta, pozniej wyszedl 680 ktory go pobil wiec AMD wypuscilo 7970 GHZ Edit by sie zrownac i tu sie zaczyna..AMD puscilo nowe stery 12.11 ktore daja widoczna poprawe a i takiego GHz edition mozna latwo podniesc do 1200 i wtedy 680 lezy i kwiczy ze swoim marnym oc i zablokowanymi napieciami ;)

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

wiem znam tą historię :P

po tym jak minimalnie 680 pobiła 7970, amd na odsiecz wprowadziła kartę z wyższymi zegarami i trybem turbo po czym zdeklasowali przeciwnika, ale mimo to nie aż tak znacznie, tak jak piszesz dopiero sterowniki 12.10/11 dały kopa i tu różnice między kartami wzrosły

Link to post
Share on other sites
Czyli PcLab kłamie, Pcarena także. :D

A Barsa ma 7870 w wersji XTX Matrix OC

 

Ty po prostu nie wiesz o czym piszesz... ale ile razy można wyjaśniać, że to nie były testy pclaba.

 

Testami to się mogą fanboye przerzucać do liku, chociaż pewnie w większości będzie widać to co przekazują ludzie choćby na tym forum, że 7950 jest lepszy od 660ti a 7870 od 660... ja nie zamierzam.

 

 

W końcu tam idioci tych kart nie testują i na chwilę obecną prędzej dam wiarę ich testom niż Twojemu słowu.

 

Dał dwa testy i szaleństwo... inne mówią coś innego, większość mówi coś innego ale im już nie wierzysz, bo Ci nie pasują do teorii, to zostań przy niej.

 

Do autora, bierz Szafira Vapor-X.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

 

ja pisałem gdzieś o przepaści??

 

Dawaj te testy.... no jeszcze więcej proszę...

 

ps. a co dają nowe stery nvidii, bo jakoś ja jesieni robiono testy, że na nowszych kartach nvidia karta była mniej wydajna... na razie to wiadomo tylko, że są nowe...

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

To on Ci może dać swoje testy.. interesuję Cie taka zabawa? 

 

ja nie uważam, że daleko... to jest jakieś 5-10%, są gry gdzie pewnie 660ti wygrywa, są gdzie może dostaje lepiej po tyłku, jakby ta karta miała szerszą szynę to wcale niezły model, jeśli byłby tańszy od 7950 o jakieś 50-100zł...

 

a tak mnie do niej zniechęca ta szyna, z nowszymi grami będzie coraz więcej problemów oraz marne OC w porównaniu do 7950... choć to zależy od sztuki(np. ten Twój test, wzięli kartę od gigusia, pewnie jeszcze z zablokowaną kontrolą napięć), ale ogólnie to radeonki lepiej się podkręcają i naprawdę nie tylko w benchach.

 

O ile jeśli ktoś kupi tanio gtx660 a nie 7870, mogę to rozumieć, bo tu mimo tego, że uważam, że radeon jest wydajniejszy i lepszy do OC, to zwykła 660 lepiej wygląda na tle 7870 niż titanum na tle 7950...

Link to post
Share on other sites

Pogadaj z tommyt1983 on wszystko powymieniał na te niby poblokowane Gigabyte?

Ja tego nie wiem czy były tam poblokowane czy nie.

 

Dla mnie takie testy są o tyle miarodajne, że taka redakcja jeśli podkręci kartę to tak by im przeszła różne testy (gry), marki itp.

 

Jak czytam to forum to niby spoko się wszystkim podkręca np radek na 1200 potem jak z kimś pisze PW to już tak spoko nie jest.

Okazuje się, że przeszedł mu 3Dmarka11 z artami ale już w grach się wywala ale jak zjechał zegar 50-80MHz to jest ok.

 

Także z tymi super podkręcaniem generalnie wszelkich kart bywa różnie.

Link to post
Share on other sites

akurat tylko 7970 mam zblokowane ale i tak ladnie sie kreci

7950 jest w rewizji 1.0 z odblokowanymi napieciami ;)

 

7970 idzie tak stabilnie 1100/1500

7950 1100/1400 (nie dawalem jeszcze wiekszych napiec)

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Na początku jedna sprawa... czy Ty nie widzisz w teście stronniczego doboru kart? power edition, top, extreme edition.... z 7950 dali "normalnego" gigusia, możliwe, że z brakiem możliwości  zmiany napięć, dlaczego nie można było dać Vapor-x Szafira czy topa Asusa... może takie mieli pod ręką, ok ale to już w jakiś sposób podważa ten test...

Jak czytam to forum to niby spoko się wszystkim podkręca np radek na 1200 potem jak z kimś pisze PW to już tak spoko nie jest.

Okazuje się, że przeszedł mu 3Dmarka11 z artami ale już w grach się wywala ale jak zjechał zegar 50-80MHz to jest ok.

 

No widzisz, a mi tyle ile w 3dmarku czyli 1250/1450 poszło i w wiedźminie 2... kto tak Ci na PW piszę, bo na razie to ja widzę to co jest na forum, a tu było 1-2 przypadki żeby radek nie poszedł tyle ile w smarku.

 

Ja nie napisałem też, że radki się jakoś super niewiarygodnie kręcą, to powinny robić wybrane modele typu hawk, matrix, lightning itd. ale kręcą się lepiej od GeForce, podważasz to?? Raczej bym napisał, że to Geforcy się słabo kręcą, bo poniżej 10% na rdzeniu to dla mnie słaby wynik, a tak w testach mniej więcej wypadają...

 

Dla mnie takie testy są o tyle miarodajne, że taka redakcja jeśli podkręci kartę to tak by im przeszła różne testy (gry), marki itp.

 

No tak w tym teście tyle się podkręciło, w innym w innej redakcji jeszcze inaczej.... w jednej zmieniają napięcia, w innej już nie... Ja po przewertowaniu na jesieni dziesiątek testów z zagranicznych portali, jak i polskich uważam, że radki po prostu kręcą się lepiej....

 

Trochę dziwne, że Ty wyskakujesz z testami albo pcareny, który to portal nie ma jakiejś olśniewającej renomy, albo dajesz przedruki z techreport... ja naprawdę nie wymyślam mocno ale są renomowane serwisy typu techpowerup, guru3d czy polskie pure.pc czy pc.lab(proszę nie wyskakuj z tym przedrukiem) i one nie faworyzują w żadnym wypadku amd.

 

Wolałbym skończyć też tę dyskusję bo do niczego nie prowadzi, testami można się przerzucać w nieskończoność... Ty dajesz techreport z mikroprzypięciami, ja tomshardware z miernymi wynikami gf przez szynę etc etc etc...

 

7970 idzie tak stabilnie 1100/1500

 

olśniewający wynik dla 7970 to nie jest, ale bez zmiany napięć jest chyba tyle ile powinno być...

Link to post
Share on other sites

komodus, on 17 Jan 2013 - 14:04, napisał: Jak czytam to forum to niby spoko się wszystkim podkręca np radek na 1200 potem jak z kimś pisze PW to już tak spoko nie jest. Okazuje się, że przeszedł mu 3Dmarka11 z artami ale już w grach się wywala ale jak zjechał zegar 50-80MHz to jest ok.   No widzisz, a mi tyle ile w 3dmarku czyli 1250/1450 poszło i w wiedźminie 2... kto tak Ci na PW piszę, bo na razie to ja widzę to co jest na forum, a tu było 1-2 przypadki żeby radek nie poszedł tyle ile w smar

 

 

Baaa a taki moj byly 7870 HAWK  to robil spokojnie ponad 1300MHz bezbledow a ztego co widzialem w testach to i ludzie pod 1380 podchodzili ;)


7970 idzie tak stabilnie 1100/1500   olśniewający wynik dla 7970 to nie jest, ale bez zmiany napięć jest chyba tyle ile powinno być...

dokladnie - blokada napiec - innego nie bylo a bralem go tanio (1300 nowy)

Link to post
Share on other sites

Temat tego newsa był już omawiany. Panowie z TechReport są siebie warci...

 

Czemy np nie dali takich gier jak:

BF3
Metro2033
Crysis 1,2
DiRT Showdown
Max Payne 3
Sniper Elite V2
Need For Speed: Most Wanted 

 

?? Sytuacja wyglądałaby pewnie odwrotnie :)

Edytowane przez adamtb
Link to post
Share on other sites
To jest tylko w wybranych pozycjach i widoczne tylko w slow motion. A sa pozycje w ktorych amd ostro zjada nv. A pogadamy po aktualizacji sterow...ktore jak widziac zaraz beda ;)

Tak samo jak są pozycje gdzie nv zjada AMD, przy czym na nv masz równiejszy fps a nie jojo jak na amd, przez co rzeczywiste odczucie komfortu grania jest wyższe na kartach nv.

Edytowane przez delfinn
Link to post
Share on other sites

Wyższe właśnie w tych niektórych grach.  Zależy kto w jakie gra gry. Podałem wyżej gry w których Amd ma lepszą wydajność niż Nvidia...

 

Zawsze będą gry w których Amd będzie lepsze czy Nvidia i to się niestety nie zmieni :)

Edytowane przez adamtb
Link to post
Share on other sites
http://pclab.pl/news52050.html

 

Tutaj cos do poczytania o tych "cudownych" sterach AMD, nawet samo AMD przyznaje, że są schrzanione.

 

Anthony DiNozzo ( Czesiu, AMD Radeon Team), które to już Twoje konto, liczysz na to, że moderatorzy się nie kapną, że to ty?

nie będę tego komentował już i tak masz duże urojenia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...