Skocz do zawartości

ASUS GTX 660Ti czy ASUS HD 7950??


Recommended Posts

Proszę o szybką pomoc bo muszę się zdecydować do 17. Co lepsze z tej parki?? Planuje zrobić OC ale nie wiem jak kręcą się AMD z nowym biosem. Jak wygląda ich wydajność na dzień dzisiejszy i czy naprawdę mniejsza szyna na GTX jest wąskim gardłem? Nie mam jak teraz szukać bo jestem w pracy więc proszę o konkretne poparte faktami opinie.

Dziękuje z góry za pomoc

Link to post
Share on other sites

"ASUS GTX 660Ti czy ASUS HD 7950" -- wybór jest prosty, karta ze średniej półki kontra karta z wyższej.

 

że co?!

 

660ti jest równie wydajny co 7950 ODROBINE dosłownie gorszy ale za to ma physx którego ja jak i dużo ludzi bardzo lubi dlatego wybiera geforce

 

karty są można powiedzieć tak samo wydajne, w zależności od gry

w jednej radek wygrywa w drugiej gerofce

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obie karty są dobre, ale HD7950 sprawie wrażenie tej lepszej (ta szyna i te ropy, i te 3GB RAM). Ja brałem 660ti ze względu na PhysX (w końcu mogłem pograć w Mafię 2 tak jak chciałem od początku) + Borderlands 2 (która niby za free, ale bez niej karta tańsza o 30 funtów - 230 bez gry) i był tańszy u mnie od 7950 nawet o 40 funtów (HD7950 - ponad 300. Dziś dalej trzyma cenę, bo teraz sprzedają tą kartę z core 950MHz, zaś 800MHz są droższe tylko o 10 funtów od GTX'a), ale to u mnie bo w Polsce ceny są podobne. Dodam jeszcze, że początkowo nie byłem zadowolony z karty nVidii. Zwłaszcza po tym jak się okazało, że w BF3 z Ultra detalami i FHD, na niektórych mapach w multiplayerze gra potrafi dać nura do 22fps (rzadko), ale pocieszyłem się tym, że znajomego 670 też tak ma (więc to chyba nie szyna i ROPy).

 

@Barsa - GTX ma core 915, zaś z OC i boostem daje stabilne 1200MHz na powietrzu z temp stałą 80 stopni. Czyli 285MHz na plus. Nie wiem jak wygląda OC w HD7950.

Link to post
Share on other sites

Na dużej rozdzielczości poczujesz różnice między szyną 192bity a 384... tak samo ropy. Bierz Radeona, chyba, że grasz głownie w BF3

 

mniej rozdzielczość , bardziej msaa , dof , nadpróbkowanie i cała reszta upiększaczy , tutaj im większa szyna i ropy tym lepiej a tego więcej ma HD7950

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze- dziękuje za zainteresowanie. Po drugie- dalej jestem w kropce.... Dużo gram w BF3 ale nie tylko. Jak widzę Gtx ma dużo mniejszy minimalny FPS, w wielu przypadkach, co źle rokuje na przyszłość. Mówicie że hd 7950 ma przewagę po OC a co gdy trafię na słaba sztukę?? Nigdy jeszcze nie miałem tego typu dylematu. Kompromisem wydaje się gtx 670 ale trochę za drogi...

Link to post
Share on other sites

Też stałem przed takim wyborem, i wybrałem hd7950 i bardzo ci go polecam. Wersja od Gigabyte z WF3 jest świetna chłodna i cicha. Wybrałęm ją ponieważ ma dużo większy potencjał OC od GTX660ti, ale także dlatego bo 3gb pamięci wydały mi się bardziej przyszłościowe, ponieważ teraz już niektóre gry na styk wykorzystują te 2gb więc jeszcze trochę i zaczną przekraczać tą ilość :) Bardzo ci polecam HD7950 od Giabyte http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7950-3gb-ddr5-pci-e-box-84-531862.html

Jak czytałem to bardzo dobre opinie ma też wersja od Sapphire ;)

Link to post
Share on other sites

Posiadam HD7950 od Gigabyte i 1100mhz to dla niej pikuś. Mój egzemplarz robi 1250mhz na rdzeniu, a wtedy to taki GTX 660Ti to mały się przy nim robi :) Polecam również ze względu na chłodzenie WF3 - ciche oraz wydajne, ale co do chłodzenia i wersji karty to jest bardzo wielki wybór. Ogólnie karty z serii HD 7900/7800 mają w zasadzie bardzo niskie zegary referencyjne i mają ogromny zapas mocy na OC, które jest dziecinnie proste. Pozdrawiam.

Edytowane przez kima2
Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za pomoc. Decyzja zapadła... Wybrałem HD 7950 od Asusa (znajomy załatwiał taniej troszkę). Dostałem go za 1200zł. więc myślę że dobry interes. Co myślicie o wersji od Asusa? Mam nadzieje że wydajność była warta Physix.(Jak nie to Was znajdę hehe)

Napiszcie jeszcze czy warto wgrywać nowy bios do tej karty. Zmienia on coś poza taktowaniem? Ciekawe czy odczuje przeskok z mojego SLI gtx 460. Liczę że choć prądu mniej będzie brało....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...