Skocz do zawartości

nowy pc i słaba wydajność


Recommended Posts

Specyfikacja:

 

GeForce with CUDA GTX 260 Gainward 896MB (PCI-E) (Core216) GoldenSample

Gigabyte GA-MA770-UD3

Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 1066 MHz CL5-5-5-15 DHX Technology

Be-quiet Pure Power L7-530W

AMD Phenom II Triple-Core 720 BOX Black Edition (odblokowany 4ty rdzeń)

WD Caviar GP-16 500GB WD5000AADS 32MB cache SATA-II

Windows XP Home Premium 32bit

 

Odpaliłem Crysisa na full detalach w rozdzielczości 1280x1024 i strasznie tnie, mój kolega ma troche słabszy sprzęt i jemu gra działa bez problemu.

 

 

Zrobiłem test 3Dmakriem06 i pokazuje 2 rdzenie a nie 4

Wynik 14,672

 

Próbowałem reinstalacji sterowników, nie pomogło.

 

CPU-Z screenshot:

http://img704.imageshack.us/img704/6224/hhhhe.jpg

 

GPU-Z screenshot:

http://img39.imageshack.us/img39/538/grafai.jpg

Link to post
Share on other sites

masz rację że słaby wynik jak na gtx jak na swoim 4850 plus phenom x2 550 z odblokowanymi 4 rdzeniami plus oc na 4x3,7 mialem 14500 tez 2 gb ramu wiec cosik ten gtx nie zagadał z tym prockiem:P dodam jeszcze ze mam tą sama płyte i zasilacz 550 w więc zestaw porównywalny oprócz grafiki

Link to post
Share on other sites

właśnie to mnie od jakiegoś czasu ciekawi jak poszczgólne systemy maja wpływ na wydajność chodzi mi głownie o gry bo do tego w 99% uzywam kompa i o ile mój konfig na 7 lepiej by sie sprawował niz teraz na win xp 32 bity (napewno parę % lepiej procek i 64 bity win 7) no ale własnie ile macie jakieś porównanie swoich zestawów?

Link to post
Share on other sites

niepotrzebnie doradziliscie mu wersje 64bit, 2Gb pamieci to za malo, jak nie zamierzasz dokupic teraz pamieci to lepiej wybierz wersje 32bit z tego wzgledu ze ta wersja jest mniej pamieciozerna. wynik masz calkiem dobry jak na tego proca, jak chcesz miec wiecej pkt to musisz jeszcze go pogonic tak powyzej 3GHZ

Link to post
Share on other sites

Ja mam ten sam procesor i 4gb ram. Crysis na full chodzi płynnie i to w wyższej rozdzielczości niż twoja.

Mam dwie karty 4850 i nie wiem jak to się przekłada w porównaniu do gtx260, ale moim zdaniem instalując siódemkę za dużo nie zyskasz (szczególnie przy 2gb ram)

 

Ten procek nawet nie podkręcony radzi sobie z obsługą crossfire 4850, więc nie sądzę by mógł być wąskim gardłem dla gtx'a

 

Próbowałeś odpalać tą grę i 3dmarka na stockowych 3 rdzeniach?

 

Musisz też zwrócić uwagę jakiego rodzaju są to spowolnienia w grze. Jeśli gra ogólnie potrafi wyświetlić płynny obraz, ale są nagłe freeze podczas np wybuchu to obstawiałbym na dokupienie RAMu

Link to post
Share on other sites

tak na 3 rdzeniach jest tak samo. Jade pociągiem i wyjeżdżam na dużą otwartą przestrzeń, gra strasznie zacina lub gdy robie szybkie zwroty prawo/lewo, fpsy skaczą jak szalone, mam 40fps a za chwile 15-19max i czasem obietków nie wczytuje odrazu tylko gdy dojdę do jakieś lokacji za sekunde pojawiają się dopiero wszystkie. Z obiektami jest równiez tak samo w Assassins Creed.

 

Myślałem, że przy takiej specyfikacji podzespołów, 2GB ram to narazie wystarczająco..

Link to post
Share on other sites

Mówiłeś, że kolega na słabszym sprzęcie nie ma takich zacinek. Pożycz więc od niego kartę (mniemam , że słabsza niż GTX) i jeśli sytuacja się poprawi, winna będzie twoja karta. Jeśli pozostanie be zmian będziesz miał pewność, że gdzieś w systemie masz wąskie gardło do eliminacji.

Potem zrób to samo z procesorem (twoja płyta to am2+ więc wystarczy byle jaki Athlon x2)

Ja dla przykładu miałem przykry przypadek z Athlonemx2 6000+, który z nie do końca wyjaśnionych przyczyn oferował wydajność o niebo za niską nawet jak dla tego modelu. Może trafiłeś też na jakiś trefny egzemplarz.

Możesz też poszperać w biosie (jakieś ustawienia przepustowości Pcie i inne tego typu bajery) ale raczej nie wiązałbym z tym wielkich nadziei.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...